Tekirdağ'da Hangi Parti Seçime Ne Kadar Hazır? AK Parti...

Tekirdağ'da Hangi Parti Seçime Ne Kadar Hazır? AK Parti...

Erken seçim!...

Kim ne kadar hazır?...

 

Bu seçimde hiçbir partinin aday adayları olmayacak. Herkesi parti içi demokrasi ilkelerinin raf ömrüne terk edildiği, direk ADAYLARLA girilecek seçim bekliyor.

Geneli yazmaya çok vaktimiz olacak.

Biz ilk olarak yereli değerlendirelim.

 Sırasıyla ele alalım ve Tekirdağ’da AK Parti ile başlayalım.

AK Parti Tekirdağ il Başkanlığı neredeyse bir yıldır geceli gündüzlü çalışmalarını devam ettiriyordu. Son dönemde ise bu çalışmalara yetişmek, habere taşımak gazeteciler için dahi zor olmaya başlamıştı. Binlerce sandık kurulu üyeleri, gözlemciler, mahalle heyetleri isim, isim belirlenmelerinin yanı sıra her ilçede bu listelerdeki partililere eğitimler, seminerler veriliyor, konferanslar düzenleniyordu.

Kongreler dönemini iyi değerlendirdiler...

Kongre süreçleri sıkıntılıdır. Oysa, Tekirdağ’da AK Partinin çalışma temposuna sekte vurmak bir yana tersine daha da şevk kazandırdı. Kongre dönemlerinde partiler kendi iç hesaplaşmalarına, iç çekişmelerine sahne olurlar ve genel işleyiş beklemeye alınır. Tekirdağ AK Partide tam tersi olurken, teşkilatlar İl Başkanı Cüneyt Yüksel koordinesinde, ilçe başkanı adayları veya mevcut ilçe başkanlarıyla birlikte çalışma temposunu her geçen gün bir adım ileri götürdüler. Parti içindeki kongre süreci eğitim, koordinasyon düzeyine taşındı.

Parti içi koordinasyonun yanı sıra, il genelinde siyaset yürütmek ve köylerden mahallelere dönüşen kırsal kesime erişim düzeyini zirveye taşıyan teşkilatlar geceli, gündüzlü kırsal kesimi dinlemeyi, onlarla bir araya gelmeyi ihmal etmezlerken, parti binaları her gün yüzlerce vatandaşı ağırlayarak dertlerini, sıkıntılarını, yakınmalarını, şikayet ve taleplerini dinliyor, aşılması gerekenleri belirleyerek gerekli girişimleri yerine getiriyor.

AK Parti, Tekirdağ’da halka gidiyor. İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri  sokaktaki vatandaşla yetinmeyerek akşam saatlerinde evlere çat kapı ziyaretleri yapıyorlar.

Türkiye’de, 81 il başkanlığı arasında bu çalışmaları zamanlama bakımından iyi bir planlama ile öngörüyü bir araya getirerek  tamamlamanın rahatlığını yaşayacağını tahmin ettiğimiz Tekirdağ AK Parti teşkilatlarında sorun yok mudur?...

Kırılan kollar oluyordur. Ancak yen her zaman içerde kalıyor...

Merak edilen Milletvekili adaylıklarıysa

İl Başkanı Cüneyt Yüksel’e bunu birkaç hafta önceki görüşmemizde sorduğumda bana verdiği cevabı paylaşmanın tam zamanıdır.

Cüneyt Yüksel;...

 ‘’ Bizim, teşkilat olarak Tekirdağ genelinde odaklandığımız asıl konu, Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın genelde alacağını öngördüğümüz yüzde olarak en az 60 ve üzeri oya Tekirdağ’dan sağlayacağımız katkı için kollarımızı sıvadık. Milletvekili seçimleri açısından, teşkilatlarımızla birlikte zaten hazırız. Önümüzdeki pazar günü seçim var dendiğinde, AK Parti Tekirdağ teşkilatları tüm birimleriyle birlikte hazırız. Tekirdağ’da üç olan Milletvekili sayımızı arttıracağımızdan eminiz. O nedenledir ki, isimler üzerinde durmaya gerek görmüyoruz. Mevcut Milletvekillerimiz seçildikleri günden bu yana parlamentoda ve Ankara’da ortaya son derece başarılı çalışmalar koyuyorlar. Seçim bölgelerindeki kendilerine oy veren veya vermeyen ayrımı yapmaksızın halkımızın her kesimi ile iç içeler, her fırsatta Tekirdağ’a gelerek bizlere desteklerini esirgemiyorlar. İsimler üzerinden siyaset yürütmüyoruz. AK Parti de herkes birer Milletvekili, herkes birer belediye başkanı, il başkanı sorumluluğuna sahip olduğu içindir ki, isimler üzerinden kısır siyasi çekişmelere hiç bir zaman yer verilmemiştir. O nedenle Tekirdağ’da ve ülke genelindeki tüm AK Parti teşkilatlarında Milletvekili adaylıkları üzerinden kısır siyaset yapılmıyor. Rakibimiz olan siyasi partilerden biri dahi bu günden seçime hazırlıklı olduklarına dair tek bir çalışmalarını örnek gösteremezler. Bir tek sandık görevlisi dahi belirlemiş olduklarını sanmıyorum oysa ki bizim bu konudaki hazırlıklarımız bir yıldır devam ediyor. Durmuyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Seçim tarihi ister erkene alınsın, ister zamanında yapılsın fark etmiyor. Binlerce sandık görevlimiz ve gözlemcimiz şimdiden belirlenmiş ve eğitimlere tabi tutulmak üzere planlamalarımız yapılmıştır. ’’ Diyerek konuyu haftalar öncesinden özetlemişti.

Şimdilik kaydıyla, Tekirdağ’da AK Parti açısından genel bir çerçeve çizerek bu kadarıyla sınırlayabiliriz.

Dediğim gibi…

Zamanımız var.

Bu gün AK Parti ile başladık ve diğer partilerle Tekirdağ üzerinden ilk değerlendirmelerimizi paylaşmayı sürdüreceğiz.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor