Tekirdağ'da Hangi Parti Seçime Ne Kadar Hazır? Cumhuriyet Halk Partisi...

Tekirdağ'da Hangi Parti Seçime Ne Kadar Hazır? Cumhuriyet Halk Partisi...

CHP, Tekirdağ’da seçime hazır mı?...

Değil!...

Açıklanan seçim tarihi erken olarak isimlendirilirken, CHP açısından çok erken hatta zamanımıydı  denecek türden bir tarihle karşılaşıldı. 

CHP değil zamansız yakalanan. Esas, CHP ye yön veren, yönlendiren ''üst akıl''şaşırdı kaldı... BARONLAR! 

Tekirdağ'da CHP nin elinde tek bir değeri var. ..

KADİR ALBAYRAK!... CHP Tekirdağ'da elindeki bu avantajı nasıl kullanailecek, nasıl değerlendirebilecek?

CHP genel merkezi yanlış üstüne yanlış yapmaya devam ederken, Tekirdağ il başkanı Recep Ökten başta olmak üzere ilçe başkanlarının bazıları bu yanlışları görseler dahi kendi kısır çerçevelerinde kalmaya mecbur oldukları alanı bir türlü aşamamanın sıkıntısını çekiyorlar.

Bu sıkıntı, seçim döneminde sandıklara nasıl yansıyacak hep birlikte göreceğiz.

CHP tabanını oluşturan, milliyetçi, ulusalcı damar unutmadı…

Partiden apar topar kovuldukları günü, kendilerine  bizzat Kılıçdaroğlu tarafından kapının gösterildiği günleri de unutmadılar.

Genel başkan olduğu günden bu yana, Kılıçdaroğlu ve yakın ekibinin CHP tabanını KAYBET, KAYBET sendromuna nasıl alıştırabildiler gerçekten merak edilecek başarıdır.

Hal böyle olunca da CHP tabanı sessiz, sakin TIPIŞ, TIPIŞ KILIÇDAROĞLU’NUN GÖSTERDİĞİ YERE DOĞRU GİDER! hale geldi. Taban bu seçimde yine TIPIŞ, TIPIŞ komutuna uyacakmı? 

CHP nin politikalarının neler olduğundan haberi olan yok…

Uluslar arası, ekonomik, eğitim, milli savunma, yatırımlar v.b hiçbir politikası belli olmayan, varsa da halka söylenmeyen acayip denebilecek kadar salt Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığına (düşmanlığına) endekslenmiş kısır siyaset…

CHP tabanından öte, sokaktaki vatandaş CHP nn bu halinden, genel merkezinin salt Erdoğan hasımlığı üzerinden üretilmeye çalışılan sözde muhalefetten oldukça rahatsız.

Tekirdağ’da CHP tabanından hatta artık duayen sayılan isimlerle yaptığımız sohbetlerde onlar bu durumu çok daha ağır biçimde dile getiriyorlar… keyifli değiller!

Tekirdağ bağlamında ele alıyoruz…

İstanbul il başkanının çıkışları Tekirdağ’da karşılık bulmuyor. Nelerdi o çıkışlar?...

Sözde Ermeni soykırımı için halkı gösteri amaçlı Taksim’de toplanmaya davet çağrısı… Atatürk’ün askerleriyiz. Söyleminden rahatsız olduğunu ve Atatürk’ün askeri falan olmadığını açıklaması, hükümet bir yana Türk Devleti için dağda öldürülen teröristleri kastettiği anlaşılarak katil değil, seri katil demesi.

Milletvekili’nin ''şehitler ölmez, vatan bölünmez.'' sloganından nefret ettiğini açıklaması. Sabah Ezanını okuyan hocayı kalkıp boğmak istediğini açık, açık sosyal medyada paylaşması.

Terörist cenazelerinde boy gösteren, taziyelerde göz yaşlarına boğulan Milletvekillerini görmek, izlemek…

‘’Adalet Yürüyüşünde’’ HDP lilerle kol kola yürüyen Kılıçdaroğlu’nu görmek…

Bunlar ve bunlar gibi bir sürü şey Tekirdağ’da CHP tabanında ve halkta karşılığı olmayan, nefretle karşılanan şeyler.

Seçmen, Tekirdağ’da bunları göz ardı eder mi, görmezden gelir, Kılıçdaroğlu ve ekibinin salt Erdoğan hasımlığı üzerinden ürettiği kısır politikalara inanır mı? …

Tekirdağ seçmeni bu sefer sandık başına giderken değil, öncesinden ölçüp, biçerek bunları göz ardı edeceğe benzemiyor.

Kadir Albayrak faktörü!...

Tekirdağ genelinde CHP nin can simidi…

 CHP, bu seçimlerde Kadir Albayrak’ın karakteristik özellikleri ve karizmasına sıkı sıkıya tutunmak zorunda. Tekirdağ genelinde, ne genel başkan ne başka faktör... sadece ve sadece ALBAYRAK'IN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ İLE CHP TABANINI BİR ARAYA GETİRMEKTEN BAŞKA ÇARELERİNİN OLMADIĞINI GÖRECEKLERDİR.

Parti içi çekişmeler… Siyasi iç olgular.

Aday adaylarının yarışamayacakları seçim bekliyor. Ön seçim için zaman ve ayarlamalara hazır olmadığını düşündüğüm CHP de Milletvekili aday listelerinin genel merkez tarafından yapılması daha kuvvetli bir ihtimal ve buna kimsenin itirazı olmayacağı gün gibi ortada.

 Ön seçim olursa ne olur? Olmayacağı kesin.

Mevcut Milletvekilleri listede yer alırlar mı sorusundan önce kendileri yer almak isterler mi diye sorulmalı.

Malum, CHP Tekirdağ Milletvekilleri arasında en az iki isim BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI GÖNÜLLERİNDEN GEÇİRİYORDUR. Neden olmasın?

Kanımca, bu erken seçim bir kişinin hesaplarını alt üst etmiş olabilir.

Ekrem Eşkinat… Büyükşehir hevesi, olmazsa Milletvekilliği hesapları yaptığı düşünülen Eşkinat, genel başkanının direktifi ile tıpış, tıpış söyleneni yapmak zorunda kalacak. Olsun, nasılsa onunki basit, ucu açık hayalden ibaretti.

Ancak şu var ki, CHP Tekirdağ Milletvekilleri biri haricinde tümüyle değişecektir. Faik Öztrak, Tekirdağ milletvekili olarak devam etmek istediği sürece değişmeyecek tek isimdir. Hoş, gerekli görüp büyükşehir belediye başkanlığı koltuğunu isteyip istemeyeceğini bilemiyoruz. Zaman gösterecek… Kadir Albayrak varken çok zor olsa siyasette neden olmasın faktörünü gözden kaçırmamak her zaman gereklidir.

Yoksa, Albayrak ve Öztrak arasında yer değişikliği ihtimali aklımıza gelmiyor zannedilmesin. O da ihtimaller arasında sayılsa dahi İMKANSIZ! görünüyor.

Merkez adayı olarak adlandırılan isim bu dönemde tek bir isme yakışacaktır. İLHAMİ ÖZCAN AYGUN!... Geçen dönem merkezdeki delege desteği göz önünde tutulduğunda il genelindeki delge desteği ile değerlendirildiği zaman,  denir ama bir türlü dikkate alınmaz; BİLEĞİNİN HAKKI bu dönem iade edilecektir diye düşünmek fazla iyimserlik olmaz. 

Diyerek, şimdilik kaydı düşelim ve devamını önümüzdeki günlere bırakalım.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık Harekete Geçti Sosyal Medya Hesapları Takipte
Bakanlık Harekete Geçti Sosyal Medya Hesapları Takipte
Başkan Yüksel'den Haftanın İlk Açıklaması:“Önlemini al evde sağlıklı kal”
Başkan Yüksel'den Haftanın İlk Açıklaması:“Önlemini al evde sağlıklı kal”