TEKİRDAĞ SPOR'U ''ASLANLAR'' GİBİ KÜME DÜŞÜRDÜK!''

TEKİRDAĞ SPOR'U ''ASLANLAR'' GİBİ KÜME DÜŞÜRDÜK!''

Hey gidi TEKİRDAĞ SPOR!...

Milyarlarca dolarlık yatırımların olduğu, binlerce ''iş adamının'' yaşadığı, bir tarafı kocaman Marmara Denizi ve hatta Kara denizle diğer tarafı bağlık bahçelik, dağlarla tarlalarla çevrili, milyarlarca liralık tarımın yapıldığı, ''siyaset adamlarının cirit attığı nüfusu milyonu aşmış olan ''ŞEHİRİN'' sportif alandaki timsali, temsildeki en önemli gücü!...

SADECE SEN, BU BÜNYEYE FAZLA GELDİN!...

Terk edildin, sahipsiz bırakıldın. Sen! dışlandın, üvey evlat kadar bile itibar göremedin...

Adın anıldığı yerde ''tiksinilerek'', ''iğrenilerek'' ağız ucu ile geçiştirilerek söz edildin...

Kullanıldın!...

Ticari, siyasi ikbali olanlarca, toplumda statü arayışında olup ''adam yerine konulmayan'' cahil, cühela ve bir o kadar ukala!, sonradan görme, acemi beyinlerin kurbanı oldun.Umursamaz, adam sendeci gurupların, iş adamlarının, siyasetçilerin senin üzerinden hamaset ürettikleri ''basit'' bir yapı olarak görüldün.

Seçim dönemlerinde boyunlarına senin renklerini taşıyan atkılarla tribünlere sırıtan, gösteriş yapan siyasetten ikbal umanların, ceplerinde üç, beş kuruşu sonradan görenlerin ego tatmini oldun.

Bunlar tamam olmasına tamam da... Seni gerçekten bağrına basan, seninle yaşamlarını bütünleştiren, işinden, ailesinden daha önde tutan sorumluluk sahibi, senin kıymetini bilen onlarca cefakar yöneticinin de yalnız bırakmaya kıyamadığı DEĞER! de oldun.

ÇARŞI MEYDAN, seni yalnız bırakmadı. Uğrunda binlerce kilometre yollara yarı aç, yarı tok revan oldu. En azılı taraftarın sahibi rakiplerinle oynadığın deplasmanlarda beş kişiyle dahi senin adını haykırdı.

Tekirdağ Spor!... KÜSME BİZLERE.

Sportif mücadeledir. Kazanmakta var, kaybetmekte... şampiyonlukta var, kümeden düşmekte. Bunlar işin doğası gereğidir. Milyonlarca liralık bütçelerle küme düşülür, veya dar bütçeyle şampiyon bile olunur. 

Sportif başarı veya başarısızlık başka bir taraf. 

Bu sezon kümede kalmayı başaramayan FUTBOLCU KARDEŞLERİM!... Her birinizi alınlarınızdan öpüyorum. Hangi şartlar altında ve nasıl mücadele ettiğinizi yakından biliyoruz. Bu gelinen noktada hiç ama hiç suçu olmayan sadece sizlersiniz. En büyk takdiri hak eden yine siz futbolcu kardeşlerimizsiniz. Satmadınız, yarı yolda bırakmadınız, ter akıtarak, kan akıtarak mücadelenizi onurluca sürdürdünüz. Allah sizlerden razı olsun.

Yönetim kurulu!...

Başkan Salih Canikli olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkürler. En zor zamanda kendilerini ortaya koydular. Maddi, manevi büyük fedakarlıklarda bulundular. Küme düştük!.. Ancak, yönetim kurulu her şeye rağmen gerçekten özveri ortaya koydu, yapılabileceğin en iyisini yaptı. Sonuca etkisinin tartışılacağı bir tek yanlış hamleleri oldu onu da aramızdaki sohbetlerde zaten gündeme getireceğiz. Allah! sizlerden derazı olsun. Tekirdağ Spor'a gönül vererek hizmet ettiniz. Hizmetinizin devam edeceğindden eminiz. 

Bir takım küme düşüyor... Yönetim kurulu, futbolcular bu kahreden neticede en az pay sahibi! Bu garabet sadece ve sadece Tekirdağ'da yaşanabilir... Kahramanca mücadele eden futbolcu, fedakarca göreve soyunan yönetim kurulu... Diğer tarafıyla da, bu tür bir özveri de sadece Tekirdağ'da  olabilirdi ve oldu.

Karaları bağlayacağız. Üzüntümüzü dile getireceğiz...

Ancak yeni sezonda bu üzüntüyü sevince, gurura başarıya ve ŞAMPİYONLUĞA! yine hep birlikte bizler dönüştüreceğiz.

Olan oldu!...

Tekirdağ Spor'u el birliği ile küme düşürdük!...

Bu durum bizlere DERS olur mu?... Vallahi de olmaz, Billahi de olmaz. 

Ne olacak?

Vallahi de bilmiyorum, Billahi de bilmiyorum.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor