Tekirdağ'da kadrolu aday adayları yine sahnedeler(miş)...

Tekirdağ'da kadrolu aday adayları yine sahnedeler(miş)...

Kimler neyin peşinde? 

Tekirdağ'da...

Milletvekili olma çabasındaki isimleri gözden geçiriyorum ve parti gözetmeksizin aralarında kendi tercihimi yapmaya çalışıyorum.

Şimdilik! kaydını düşerek ''hevesli'' isimler arasında gönül rahatlığı ile TAMAM diyebileceğim isme rastlayamadım.

Milletvekili!... kelimenin köküne baktığınızda ne kadar ulvi ... MİLLETİN VEKİLİ.

İçeriği bakımından TALİP olunabilecek çok hatta en önemli HİZMET GÖREVİ!... Kime? MİLLETE.

İstisnalar hariç...

Sonradan görme, etrafına toplayabildiği kendinden daha cahil bir kaç yüz kişi ile arpalayarak kafaladığı haftalık gazetelerde saçmalayan bir kaç kıytırık ve ortalıkta dolaştırdığı zibidilerin gazıyla MİLLETVEKİLİ ADAYI hatta MİLLETVEKİLİ OLDUĞU HAYALİNİ görenlerin isimlerine rastlıyoruz.

Yeni sistemi itibarsızlaştırmaya çalışan cahillerin varlığına rağmen, yeni sistemde PARLAMENTO işlevi bakımından çok önemli hale geliyor. Zaman içinde ne demek istediğim tecrübelerle daha iyi anlaşılacaktır.

Dönelim, Tekirdağ'da Milletvekili aday adayı heveslilerine...

AK Parti için düşünürsek, ATI ALANIN ÜSKÜDAR'I GEÇTİĞİNİ fark edemeyenler daha bir kaç gün heveslenmeye devam etsinler.

CHP için ne mi düşünebiliriz?...

Faik Öztrak istediği kadar ve istediği sürece Tekirdağ'dan Milletvekili olur. Bu tartışılması dahi söz konusu olmayan bir realitedir. Onun dışında İlhami Özcan Aygun var ki, geçen dönem derin ve taşra siyasetinin olağan sayılan ''tezgahında'' öğütüldüğü zannedilen ve kendi stratejik bir kaç  hatası ile birlikte kaybettiği anda kazanan tek isim olarak CHP tabanının ve seçmeninin karşısında o günden bu güne milim yön değiştirmeden aynı yerinde durmayı başaran haliyle  tek isim olarak bekliyor.

Tekirdağ'da İYİ Parti...

İyi, hoş haliyle biraz ulusalcı, biraz milli ve biraz da ''bilmeyenlerin ve zannedenlerin'' oylarını alır almasına da aday sıkıntısı yaşar gibi görünüyor. İYİ Partinin aday adayı heveslilerini bilmiyoruz ve yorumumuzu sonraya saklıyoruz.

Biz yine parti ayırt etmeden ortada dolaşan MİLLETVEKİLİ ADAY HEVESLİSİ isimlerden devam edelim.

Delinin ''kulağına'' tutunduğu gibi hep aynı isimler yine ortalarda... KADROLU ADAY ADAYLARI...

Arkadaş bu millet sizi seç-mi-yor, sizi is-te-mi-yor! Hiç mi yüz, hiç mi astar yok sizde? Yahu hadi kendinizi kandırıyorsunuz da, evde çoluk çocuğunuza, eşe dosta bahane, yalandan gerekçe uydurmaktanda mı yorulmadınız? Hakkı yenen, ayak oyununa kurban giden, en mert ve gerçek siyaset yapan siz ama her nedense çuvallayan da hep siz... Efendiler; Paranız var, sağlığınız yerinde, işiniz gücünüz de maşallah... siyaset yapmak zorundaysanız Milletvekili olmak zorunda değilsiniz. Gerçekleri görün ve her seçim döneminde ''alay'' konusu olmaktan vaz geçin. 

Milletvekilliğine adaysınız, belediye başkanlıklarına aday yine sizsiniz olmadı mı belediye başkan yardımcılığı için meclis üyeliğine razı olanı bile gördük, biliyoruz... Yapmayın, yazık sie. Alay konusu olmak hoşunuza gidiyorsa orası başka.

Siyaset kurumunu ve siyasetçiyi ayağa düşüren bu kafa yapısındakiler malesef yine sahnedeler. Parti ayrımı yapmaksızın, her partide bunlardan bir kaç tane var. 

Sonuç itibarı ile, Tekirdağ genelinde ciddiye alınabilecek ve TAMAM! denebilecek YENİ bir isim yok.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI