TEKİRDAĞ'DA İL BAŞKANLARI (1)... AK PARTİ İL BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL

TEKİRDAĞ'DA İL BAŞKANLARI (1)... AK PARTİ İL BAŞKANI CÜNEYT YÜKSEL

Saflar sıklaşırken, tarzlar ve yaklaşımlarla birlikte üsluplar sertleşiyor.

Tekirdağ'da yerel siyasi figürleri analiz etmekte fayda var.

AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlarıyla başlıyoruz!

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel... 

Siyaset tarzı farklı. Alışılmışın ötesinde üslubu ve uygulama biçimi var.

Belli başlı bilinen tarzda siyaset yapmıyor...

Ulusal konularla, bölgesel ve yerel siyaset argümanlarını ayrıştırarak kendi analizleriyle AK Parti politikalarını harmanlayan ve dile getiren siyaset yapma biçimi kendisine özgü tarzını ortaya çıkartıyor. 

Düzeysiz, karşıdan kürekle laf uzatma ve benzeri ispatı mümkün olmayan zannedilenler üzerinden, iddiaya dönüştürülmüş algılarla muhattaplarını ve kamuoyunu meşgul etmek yerine somut ve gerçekler üzerinden haraket ediyor.

Yerelde muhalefet edeceği konuların önce bilgisini ardından belgesini ve yarattığı kamu zararını, sosyolojik travmalarını ve siyasi yönlerini detaylandırmadan ağzından tek bir kelime duyamıyorsunuz. 

Heyecanlı, aktif, yerinde duramayan, hırslı, iddialı, zaman zaman şüpheci yapısını kendi içinde barındırmayı nasıl başarabiliyorsa iş siyaset yapmaya geldiğinde...

Soğuk kanlı, hesapsız adım atmayan, parti politikalarını kişisel hesaplara kurban etmeme adına son derece akılcı tarzını partinin tüm organlarına yansıtan tavırları Cüneyt Yüksel'in farklı siyaset yapıyor tespitimizi ortaya koymamıza neden oluyor.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, birincisi şahsi, ikincisi siyasi karakteristiği sayesinde çok önemli iki farklılığı başarıyla ortaya koyabiliyor.

Şahsi olarak... Halkın arasında, halka dokunabilmeyi ve dinlemeyi son derece başarıyla gerçekleştiriyor. Gülmeyle, tebessüm arasındaki ince çizgiyi aşmadan kadın, erkek, işçi, çiftçi, öğrenci, memur, sanayici, zengin, dar gelirli, esnaf gibi toplumun değişik statülerindeki herkese eşit mesafede ve aynı yakınlıkta temas edebiliyor. 

Siyasetçi için çok önemli bu özellik şahsiyetinin temeli diyelim ve asıl başarılı olduğu diğer yönüne geçelim.

AK Parti, Tekirdağ'da yerel yönetimlerde muhalefette. 

İlçe belediyeleri ve büyükşehir belediyesi CHPli başkanlarca yönetiliyorken... Cüneyt Yüksel'in farklı siyaset tarzı burada kendiliğinden değil onun şahsi bakış açısıyla ortaya koyabildiği hali net biçimde  ortaya çıkıyor.

AK Parti'nin Tekirdağ genelindeki yerel muhalefetini partililerine ve kamuoyuna burukluk olarak yansıtmamayı başarıyor!...

Bu çok önemli...

Merkezi iktidarın soluğunu Tekirdağ'da başarıyla hissettiriyor olması, AK Partililerdeki ve kamuoyundaki giderilmesi gereken, normalde beklenen arkadan takip, olanları yorumlama, yapılanları karşıdan izleme sendromunu Cüneyt Yüksel gayretleriyle, neredeyse her ay bir hatta daha fazla bakanın Tekirdağ'ı ziyaretlerini sağlayarak, yatırımların temel atma törenlerini sağlayarak, Ankara'da bakanlık düzeyinde yerel yatırımları merkezi hükümet programına aldırmasıyla siyasetteki önemli eşiği atlayabiliyor olması sayesinde...

AK PARTİLİLERE VE KAMUOYUNA ÖNEMLİ MESAJIN İLETİLMESİNİ SAĞLIYOR!

Siyasi üslubu bakımından...

Bazılarına göre naif, bazılarına göre sert çoğunluğa göreyse... ''tam kıvamında''

Cüneyt Yüksel'de farklı olan en belirgin siyasi tarz...

''HAYDİ YALLAH HOP HOP'' türünden, alışılmışın çok ama çok ötesinde siyaset yapıyor olması. 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı ile başladık.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten ile devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI