Milletvekili Aday Adayı Olan Olana...

Milletvekili Aday Adayı Olan Olana...

Aday adayı enflasyonu mu desek ''popülasyonu'' mu desek şaşırdık...

Her ikisini de diyebiliriz. ''popülasyon'' desek kimse alınmaz. Değişik partilerden de olsa aynı düşüncenin genleriyle farklı tercihleri sayesinde bir biçimde, bir araya gelebilenler için fark etmeyecektir.

Milletvekili aday adaylıkları için başvuru sayısının geçmişe göre artış göstermesini yadırgamamak hatta memnuniyetle karşılamak gerekir.

Siyasete dahil olarak bilgi ve birikimlerini siyaset yoluyla ülkelerine, bölgelerine ve illerine, halkına ulaştırmayı seçmiş olan herkesi canı gönülden kutlarım.

VIP beklentisi, kıyak emeklilik beklentisi, imtiyaz beklentisi ve CV peşinde olanların dışındakiler medeni cesaretlerinden dolayı alkışlanmalıdır.

Binlerce başvuru sahibi dışında gerçek listelerde yer alanlarla, partileri tarafından sıralamada  ADAY GÖSTERİLENLERLE ilgili daha çok yazıp konuşacağız...

Hangi partiden, kim aday adayı oluyorsa cesaretleri kırılmamalı ve daha da teşvik edici, cesaretlerini arttırıcı biçimde karşılanmalılar.

Siyaset kurumu, siyasetçi saygınlığı ayaklar altına düştü, Milletvekilliği saygınlığı ortadan kalktı... türünden tepeden bakma ve seçkincilik alışkanlıklarıyla konuya bakmamak gerekli.

Düşündürücü, sıkıcı hatta umut kaybetmeye sevk eden yanları yok mu, tabi ki de var...

Milletin aslı olmak yerine VEKİLLİĞİNİ! tercih etmek oldukça düşündürücü. Neresinden bakar ve yaklaşırsanız o tarafını görürerek yorumlarsınız.

 Ne güzel?...

Ülkemde daha düne kadar, ''AĞIZI ÇORBA KOKUYOR'', '' GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM'' gibi seçkinci, tepeden bakmacı algılar ve zihniyetler yerini daha katılımcı, daha çoğulcu yöne bırakıyor. Bırakmak zorunda kalıyor.

Türk Milleti, Türk halkı uyanıyor!... 

Türk insanının uyanışının önündeki engelelr, perdeler, zincirler birer, birer yok oluyor...

Olsun varsın!...

VIP ayrıcalığından faydalanmak amacıyla olsun, Milletinvekilliği ayrıcalıklarını edinmek için olsun. ömür boyu o ayrıcalıkların sahibi için, kıyak maaşa kendisini layık gördüğü için olsun... Neden ve nasıl gibi soruları görmezden gelelim ve bu dönem MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNDA BULUNAN HERKESİ ÖNCE TEBRİK EDELİM ARDINDAN DEĞERLENDİRELİM.

Diğer taraftan bakarsak...

Önüne gelen aday adayı oluyor, bu işler bu kadar mı ayağa düştü diye meseleye girdiğimiz zaman en azından bu aşamada iyi bir şey yapmamış oluruz ve SİYASET KURUMUNU GELENEKSEL KURAKLIĞINA TERK EDİP, O KURAKLIĞIN İÇİNDE KAVRULMAYI SÜRDÜRMÜŞ OLURUZ.

En azından şu kadarına tahammül edelim. 

Bu dönem öyle bir dönem diyerek, DARI AMBARINA DALMAYA CESARERT ETMİŞLERİ HOŞ KARŞILAYALIM.

Esas kınamamız gerekernler, ifşa edip ''lafın erkeğini'' etmemiz gerekenler...

Nöbetçi aday adayadayları, on yıl önceki aday adaylığı başvuru formlarındaki fotoğraflarıyla bröşür bastırıp bu yıl da aynı el ilanıyla ortaya fırlamakta zaman kaybetmeyenleri, eşi, dostu ile kendi piarını yapanları, istemem yan cebime diyenleri, müzmin aday adayı bilinen tipleri... işte biz bunları gözler önüne serelim.

Yoksa, bu dönemin taze day adayları daha yolun başında dahi sayılmazlar. '' YALIYA VARMAYANLAR''...

ADAY ADAYI OLMA CESARETİNİ GÖSTEREN HERKESİ, PARTİSİ NE OLURSA OLSUN CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM VE ŞAHSIM ADINA KENDİLERİNE ELİMDEN GELEBİLECEK HER DESTEĞİ VERMEYE HAZIR OLDUĞUMU BU SAYEDE KENDİLERİNE BİLDİRİYORUM.

Adaylarla bilahare görüşeceğiz!

ÖNLERİNE SERECEĞİMİZ, KIL TORBAYI HAKLARINDA, GIYAPLARINDA VE YÜZLERİNE KARŞI KAMUOYU İLE PAYLAŞMAKTAN GERİ DURMAYACAĞIZ.

ADAYIN HAKKI, ADAYA!

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor