24 Haziran Akşamının Kazananı Belli...

24 Haziran Akşamının Kazananı Belli...

Demokrasinin gereğini yerine getiriyoruz.

Cumhurbaşkanımızı ve parlamentomuzu seçeceğiz... Mesele bu kadar basit ve net.

Dişe diş, kana kan bir durumdan söz etmiyoruz. 

AK Parti seçmeni, CHP seçmeniyle, MHP seçmeni İP seçmeniyle, Vatan Partisi seçmeni, SP seçmeniyle kanlı değil, bıçaklı değil hasım hiç değil. Üstüne üstlük bir çoğu biri biriyle AKRABA!

 Siyasieti yapma biçimleri ve parti programları gereği karşılıklı RAKİP olmanın dışında hiç bir farklılığı tercih etmeyen insanlar...

Geçmişte DIŞ GÜÇLER olarak duyduklarımızın bu gün ÜST AKIL olarak bildiklerimizin...  Planları, tezgahları, entrikaları, tuzakları bitmedi, bitmiyor, bitmeyecek.

Bizi sürüklemek istedikleri nokta çok açık değil mi?

KAOS!...

24 Hazirana kadar geçecek kısa sürede yaratmak istedikleri ortam çok açık...  Gerginlik ve tahammülsüzlük! 

Ardından... çatışma, kalkışma, sokak hareketleri.

Avuçlarını yalayacaklar...

Her zaman ısrarla vurgularım... BİZİ TANIYORLAR AMA BİLMİYORLAR!

Yukarda sıraladığım siyasi partilerin seçmenleri arasında kan davası yok. Her biri mahallesinde, köyünde, işyerinde, sokağında, ailesinde, biri birleri ile akraba.

Üst akıl... bizi tanıyor ama hiç bilmiyor. 

Türk halkını manipüle edebilecekleri sinir uçlarının nereleri olduğunun planlarını iyi yapıyorlar. Dediğimgibi; bizi tanıyorlar. 

Fakat Türk halkını bir arada tutan, birleştiren maneviyatın formülünü yüz yıllardır keşfedemedikleri için tanıyamıyorlar!

AK Partili, CHPli, MHP li, İp li, SP li, Vatan partili, DP li ve dahi bir çok HDP li seçmenin damarlarında, ruhlarında, tenlerinde, örflerinde, adetlerinde, geleneklerinde, ananelerinde, inanç bütünlüklerinde, imanlarında yer alanın ne olduğunu keşfedemiyorlar.

Her birimizde;

Mevlana'dan, Yunus'tan, Dadaloğlu'ndan, Karacaoğlan'dan, Aşık Veysel'den, Buhari'den, Namık Kemal'den, Nazım Hikmet'ten, Ahmed-i Hani'den ve adını sayamadıklarımızdan en az birer zerrenin olduğunu...

Fatih Sulatn Mehmet'ten, Alparslan'dan, Yavuz'dan, Selahattin Eyuubi'den, Kanuni'den, Oğuz Kağan'dan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten, Şeyh Şamil'e kadar niceleriyle bütünleşmiş kaderlerimizin ve ruhlarımızın asaletini fark edemiyorlar.

Türkiye seçime gidiyor...

Siyasetin gereği taraflar, adaylarkıyasıya yarışacaklar, taraflar ve adaylar biribirlerini eleştirecekler, kendilerini göklere çıkartırken rakiplerini yerdennyere vuracakalr. Doğalolanı yerine getirecekler. 

Ancak! Bölmeye, ayrıştırmaya, kamplaştırmaya, iftiralara tevessül edenleri Türk halkı çok iyi ayırt edecektir.

Türk halkı özgür iradesi sayesinde ve yukarda belirttiğim ÖZELLİKLER bütünüyle tercihini, demokratik İRADESİ OLARAK ortaya koyacaktır.

24 Haziran akşamı biz kazanacağız!

Nasıl mı?

Bunu soruyorsanız, bu yazıdan hiç bir şey anlamamışsınız demektir.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor