Dirilişten, Şahlanışa...

Dirilişten, Şahlanışa...

Yerli ve milli siyasetin çerçevesini dün bir kez daha çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2002 den 2071 e olan yol haritasını genel hatlarıyla ortaya koydu.

Selçukludan, Osmanlıya, Cumhuriyetin kuruluşundan 2002 ye kadar olan sürece referans verdi.

2002 den 2018 e DİRİLİŞ, 2018 den itibaren başlayacak süreci ŞAHLANIŞ olarak ifade eden Erdoğan, bu süreçlerin lideri olarak kürsüdeydi.

24 Haziranı eşik olarak tasvir ederken, muhalefete hiç değinmemesi bazılarınca garip karşılandı. 

Eredoğan, muhalefetin SİYASİ MİYOP olduğunu bildiği için bu süreci çok daha faydalı, çok daha yararlı değerlendirmeye karar vermiş.

Doğu, batı kampı veya her hangi başka bir uluslararası guruplaşmaya dahil olmadan KÜRESEL aktörler arasındaki kalıcı ve belirleyici role GELECEĞİN TÜRKİYESİ olarak irade koydu.

Kin, nefret ve istemezük merkezli muhalefetin uzun soluklu bu genel halinin BEĞENMEYENLERİ  ister istemez daha hercai, daha atak görüntüsüyle Meral Akşener'in etrafında saflaşırken bunu farkeden Kılıçdaroğlu ve yakın çevresi derhal farklı bir strateji ile harekete geçti.

Akşener'in çevresindeki safların sıklaşmasının önüne geçilmeliydi!...

Aday belirleme sürecinde gibi görünen CHP genel merkezi Cumhurbaşkanı adayı arayışında hiç olmadı. Belki ilk bir kaç gün gerisi tümyle Akşener'in çıkışları doğrultusunda geliştirilmiş stratejilerden ibaretti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün muhalefete neden değinmedi, seslenmedi?...

Gerek görmediğinden değil...

Çok daha önemli meselelerle, çok daha önemli bütünsel ve hayati, geleceğin rotasıyla meşgulken kısır çekişmelerle zaman harcama lüksü olmadığını en iyi bilen olarak konuşmasının bütününü DÜNYA LİDERLERİNE YÖNELİK YAPTI.

Seçimler mi?

Recep Tayyip Erdoğan, kendisiyle yarışıyor. 

Siyasetin gerçeği vardır.

Oranlarda, yüzdelerde partiler arası farklarda yüzde 99 ile yüzde 1 arasında fark olmadığını bilen Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu hiç umursamadığını dün bir kez daha ortaya koydu.

Netin olamayacağını görerek, neyin olacağına karar veren yapısı olmadığı için direk sonuç ve hedef odaklı siyasi duruşu sayesinde tüm söylemleri ortada...

Kısır, hamasi, ''damar'', hayali ve her ihtimale karşı üretilen söylemler Erdoğan'a göre hiç değil.

Erdoğan'ın dünkü konuşmasında 'muhalefete yönelik sözleri olmadı, muhalefete değinmedi'' türnden tespitlerimiz iç muhalefet açısından doğru. Hiç oralı dahi değildi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün muhalefetin gözünün direğine baka baka konuştu. Ama hangi muhalefetin?

Bunun cevabı için...

Beyaz Saray'dan, Londra'dan, Berlin'den gelecek seslere kulak verelim.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI