Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde Rüşvet İddiasıy(mış) !

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde Rüşvet İddiasıy(mış) !

Bilmeden kötülük ettik sanırım. Acaba delilere taş mı andırdık?

Büyükşehir Belediyesi’nin 1. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısının sonunda söz alarak; Projeleriniz üzerinden, eksiklikleriniz üzerinden, başardıklarınız veya başaramadıklarınız üzerinden eleştirildiniz. Soru yağmuruna, eleştiri yağmuruna tutuldunuz.

Kamuoyunun vicdanında akçeli işlerle, rüşvet iddiaları ile yer alamamış olmanız çok önemli. Büyükşehir Belediyemiz bu gibi yüz kızartıcı işlerle anılmıyor. Bu açıdan şahsım ve Tekirdağ kamuoyu adına siz daire Başkanlarımıza ve personelinize, Tekirdağlı olarak teşekkür ediyorum.

Bu samimi, içten ve inanarak ettiğim teşekkür birilerinin akıllarına cinlikler, fesatlıklar mı getirmiş olabilir?

Fen İşleri Daire Başkanını direk hedef alan iddialar  servis edilmekte. Fen İşleri Daire başkanı, Oktay Çolphan ve iddia yüz bin liralık rüşvet isteme; O, Oktay Çolphan ki dünkü çocuk değil. Oktay Çolphan’ı satın alabilecek para nerede basılmış acaba? On yıllara dayanan deneyimleri, edindiği aile ve şahsi şerefi, haysiyeti bir yanda ve Oktay Çolphan’ın talep ettiği iddiası olan yüz bin lira bir tarafta, hadi varın siz gerisini düşünün.

Oktay Çolphan ile bir kere karşılıklı çay içtik. O da göreve geldiği günün üzerinden daha bir kaç gün geçmişti ki bir yerde rastlantı sonucu olan karşılaşma vesilesiyleydi.

Oktay Çolphan, göründüğü gibi olan bir adam.

hakkında başka hiç bir şey söylemeye gerek görmüyorum. İddia edildiği gibi olduğuna inanmış olsam beni çok iyi tanırsınız daha o zaman yazardım.

İcraatlar üzerinden, işler üzerinden, başarısızlık üzerinden, yetersizlik üzerinden hatta beceriksizlik dahi üzerinden eleştiri olabilir ki kanaatimce bunlar üzerinden de eleştirilemez. Ama canınız eleştirmek istemişse veya gerçekten bir aksak, bir eleştirisel konunuz varsa her türlü eleştiri yapabilirsiniz. Amenna.

Mışla, mişle bel altı yapmak bu mübarek gün adına çok günah. Berat kandili gününde bunu servis etmek çok günah. hedef yanlış. Yöntem çok yanlış.

Belge yoksa açığa düşersiniz. El altından sızdırılan lakırdılarla bu işi yaymak yakışık almıyor. Bana sen daha beterini yaptın, yaparsın derseniz; Bazı konulardaki değişik kişi ve kurumlarla  ilgili bende olan belgelerin zekatı sizde olsa neler yapabileceğinizi aklım, hafsalam almıyor. Evet ben beterini yaparım. Ama sallamam. Mışla, mişle yapmam. Kamuyu alakadar etmiyorsa, şahsi konulara değinmek değil umurumda dahi olmaz.

Oktay Bey üzerinden hedefte, dartınızda Kadir Albayrak varsa ki onu ve ekibini rüşvet saçmalıklarıyla avlayamayacağınızı hala mı idrak edemediniz? Bunu kavrayamamışsanız size ve sizi güdenlere söyleyebileceğim tek bir kelimem dahi olamaz.

O nedenledir ki; Bu konuyu bu uzunlukta kısa kesiyorum.

Ama gittiğiniz yol yol değil. Mahçup olursunuz. Habercilik artık mışlarla, mişlerle yapılmıyor.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor