CHP de, SERKAN KARA! Yüreğinin ASALETİ yanına milletin VEKALETİNİ talep ediyor...

CHP de, SERKAN KARA! Yüreğinin ASALETİ yanına milletin VEKALETİNİ talep ediyor...

Canım Tekirdağ...

Sana vekalet etmeye ''gönüllü'' ne çok ADAY ADAYI var...

Oradan, buradan bir sürü vekil ''gönüllüsü''...

Sor bakalım Tekirdağ!...

Hangisi seni ne kadar biliyor?...

Seni iyi tanıdıklarından eminim. Bildiklerinden şüpheliyim. Hatta bilmediklerinden eminim.

Tanımalarını, bilmelerini de geçtim. Sana VEKALET etmenin ne anlama geldiğinden haberleri var mı?

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ!... 

Ne büyük onur, ne büyük sükse, ne büyük paye, ne büyük ''caka'' değil mi... Dededen, toruna aktarılacak, Milletvekilliği rozeti torunlara gösterilerek ''bir zamanlar ben'' diye anlatılacak kadar değerli.

Sorumluluğu, vebali ve yükümlülükleri ne olacak? Yemin töreninde içilen andın arkasından, edilen yeminin süresi kadar mı sorumlulukların, vebalin ömrü?

Yüzlerce Milletvekili aday adayı gelip geçiyor. Aralarında tanıyıp bildiklerimiz de var, hayatımızda bir vesile ile dahi rastlaşmadıklarımız da.  Değer, kıymet, layıktır değildir, eğitimi, görgüsü, tecrübesi, liyakatı, deneyimi siyasi duruşu, ahlakı, karakteri nedir bildiklerimizin yanında huyunu suyunu bilemediklerimiz de var.

Ancaak içlerinden bir tanesini çok ama çok iyi tanıyorum.

En az kendimi bildiğim, kendimi tanıyabildiğim kadar tanıyırum. 

Yukarıda sıraladığım bütün özelliklerini bilirim. 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı...

SERKAN KARA!...

Yüzlercesi arasında en samimi, en içten, en duyarlı, en sabırlı, en gönlü açık... iyi olan ENLERİN tümünü bu çocuğa yapıştırdığınızda bir tanesi dahi size gücenmez.

Tek göz odada 6 kişilik aileyle büyüyen, tek göz odada yazı, kışı bir arada geçiren aileden yalın ayak, başı kabak okula giden, okuyan, araştıran, toplumun sosyal sorunlarının içinde doğmanın avantajıyla o sorunlara savaş açabilen, o sorunlarla boğuşan, yanında, yöresinde herkese elini, kolunu değil gövdesini uzatabilen birisi bu Serkan Kara diye bilinen ADAM...

ENLER tamam da BOYLAR nasıl?... Enine, boyuna bakalım.

İçlerinde akademik kariyer olarak boydan en fakiri yine o... Akademik kariyer yönünden kısa olmasına kısa da, tek farkı baba parasıyla alamadığı, duvarlarına asamadığı  diplomaları. Okuduğu kitapları üst üste koyduğunuz zaman diğerleri merdivenle onun boyuna erişemezler. Okuduğu yazarların, sosyologların bilim adamlarının toplum ve siyaset bilimcilerin isimlerinin bir çoğunu ben dahi ilk kez onun sayesinde duydum.

Maddi yönüylede içlerinde en kısa yine o...

Düşününce BOY orantısıyla kıyasladığımda başka hiç bir şey aklıma gelmiyor.

Emin olun, amiyane tabirle...   TOPRAĞIN ALTINDA YİNE ONDAN BİR O KADAR DAHA VAR!

Parti içinde sorumluluk üstlenmediği görev yok. Dernekler, federasyonlar yönetim kurulları, üyelikler, başkanlıklar, ülke genelinde ve zaman zman ülke sınırları dışındaki sosyal, kültürel derneklerle irtibatlar... 

Bir gün İzmir'de, ertesi gün Babaeski'nin bilmem ne köyünde, iki gün sonra Malkara'da bir bakıyorsunuz akşam üzeri Ankara yolunda...

Neden?

ihtiyaç sahipleri, gereksinimi olanlar, toplumsal ve sosyolojik açılardan ötelenmiş, ertelenmiş veya toptan yok sayılan kitlelerin haklarını aramak, şartlarını iyileştirmek için çabalayan, koşuşturan bazılarına göreyse ''BEYHUDE YERE TIRMALAYAN'' kişisel bir portre var karşınızda.

Bu çocuk!... Çocuk dediğime bakmayın. Gencecik yaşında torun, torba sahibi olmasına rağmen bana göre hala o daha KIZAN!... 

İstediği tek bir şey var...

YETKİ! olmadan etkili olabildiği kadar olduğunun farkında da o nedenle YETKİ TALEBİNDE BULUNUYOR.

Umarız ki CHP Genel Merkezi antin, kuntinlerden zaman bulur ve SERKAN KARA'yı sıralamada iyi bir yerde, olması gerektiği, layık olduğu sırada sükseli, paralı, cakalı, ağızı çok laf yapan, aday adaylığı baş vurusuna giderken banka hesaplarıyla anılan, babadan torpilli, eş durumundan veya arkasındaki ''agalarıyla'' başvuru dolduranların yanı sıra  bu ADAM GİBİ ADAMI DA değerlendirir.

VEKALET bir yana da yüreğinin ASALETİ umarız dikkate alınır.

Yolun açık olsun ASLAN PARÇASI... 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor