Milletvekili adaylığı borsası kurulmuş... ''Hangi ilden, kaçıncı sıra istersiniz?''

Milletvekili adaylığı borsası kurulmuş... ''Hangi ilden, kaçıncı sıra istersiniz?''

Milletvekili listelerinde sıralama borsası...

Genel merkezlerin yakınlarına sırf bu iş için geçici ofis kuranlar da var, işi çantacılık usulüyle kotarmaya çalışanlar da...

NE VEREYİM ABİME, ABLAMA?...

1. Sıra kapalı (neredeyse imkansız), 2 belki, seçilebileceğiniz yerden 3 makul...

Genelde muhalefet partileri üzerinden yoğun biçimde devam eden bu işin AK Parti üzerinden yürütülen tezgahı daha farklı işliyormuş.

Mülakat komisyonu üyelerinden sözde ''X'' kişi ve kişilerle irtibatlı oldukları yalanı üzerinden oluşturulan KUMPAS...

Bu tipleri hayta, huyta veya kılıksız ''herifler'' zannetmeyin. Gerçekten de bazılarının, bazı yerlerle, kişilerle uzaktan, yakından merhabaları veya sohbetleri yok değil. Üzerlerindeki takım elbiseleri, kravatları, ayakkabıları, kol saatleri falan acaip güven verecek türden fiyakalı...

Konuşma dillerine, terminolojilerine ve jargonlarına kulak verdiğinizde zannedersiniz ki herif yıllarca genel müdürlük, yıllarca müsteşarlık yapmış...

Kısacası, İŞİ BİLİYORLAR!... Kaşarlık yerinde.

Kurbanlar mı?...

Sormayın gitsin...

Adının başında upuzun titri olanından, karavatında dün gece yemekte olduğu yerin menüsünü okuyabileceğiniz savruk olanına kadar herkes desem anlarmısınız?

En iyisi kendi karşılaştığım bir olayı kısaca sizlerle paylaşayım ki daha iyi anlaşılsın.

Heveslinin birini benimle tanıştırmak istediler. Adamı yere göğe koyamadıkları tariflerinin, gıyabında bana sunumlarının arkasından yüz yüze tanıştırılma safhamıza gelindi. Bir araya getirilip, tanıştırıldık.

Tertemiz bir TRAKYALI HEMŞEHRİM! kendi ilinden 1. sırada Milletvekili adayı gösterilmeye yanıp, tutuşuyor. Etrafındaki, onu bana tanıştıranların verdiği coşkunun etkisi hemen farkediliyor ki hemşehrim aday değil vekil bile olmuş!... Yalnız şunu belirtmem gerek. etrafındakilerin hiç birisi art niyetli veya yalan, dolan adamlar veya dolandırıcı falan da değiller. En az ''vekil''aday adayımız kadar onlar da hevesliler. 

Sıra gelmişti bu TRAKYALI hemşehrime gerektiği dersi nezaketle vermeye ki bir daha kulağının arkasını görüp, burnunu mandra zannetmesin...

Aday gösterilmek istediği partinin seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısını onların yanlarında ve telefonun megafonu açık olarak aradım. Herkes pür dikkat veheyecanla kulak kabartmış durumda...

Abi; ''Falan ilden, falan falan feşmekan konumdaki falan falan kişiye kefilim. Listelerinizde seçilebileceği sıradan adayınız olursa mahçup olmazsınız. Maddi, manevi konumu ile yüzü kara çıkmayacak birisi gibi duruyor. Çok yakından tanımıyorum ancak bende uyandırdığı intiba bu yönde.''...

Telefonun diğer ucundaki, genel başkan yardımcısının cevabı; '' Anladım Tarık kardeşim. Senin bu arkadaşımızla ilgili kefaletini de nazara alarak, falan ildeki sıralamada 2. en kötü şartşarda 3 cü sıradan adayımız olarak yer almasını yarın yapılacak toplantıda teklif edeceğimden emin olabilirsin. 1. sıra sende biliyorsun ki, olmaz ancak 2 için bir olumsuzluk yok gibi o il adına.''...

Bu görüşmeyi oradaki herkes dinledi. Hevesli aday adayı da tabi...

Yüzler düştü, hevesler sanki bir nebze geriledi... 1. Sıra kem küm başladılar.... Heee! iş geldi Trakyalı hemşehrime, Aga be dedim. Seni tanımam, bilmem. Ancak işte şu, şu, şu kişileirn sana kefaleti benim seni tanımam için yeter de artar bile. Partinin kapısından girmişliğin var mı? Partiyle ilgili her hangi bir faaliyetin oldu mu? Türünden girizgahın ardından. Bak aga... Bu kişilerin hatrı için aracı oldum. Konuşmaları kulağınla sende işittin. Benim seni o ilden 1. sırada aday yaptıracak kadar gücüm olsa ben ''SALAKMIYIM'' ki kendimi Tekirdağ veya başka bir yerden 1. sıraya koydurtmayayım. Sonrası malum. Herkesin ayakları suya ermiş durumda vedalaşıldı.

Tam da bu sizlerle paylaştığım örnekte olduğu gibi...

Aradaki fark ne? TRAKYALI hemşehrimizi heveslendiren, benimle tanıştıranların üç kağıtçı, tokatçı, şerefsiz olmamaları. En az onun kadar hevesli ve iyi niyetli olmalarıydı.

Bu günlerde de, Ankara'dan görüştüğümüz arkadaşlarımızın aktardıklarına göre bu işin simsarlığına soyunmuş tiplerin türedikleri yönünde haberler alıyoruz.

Aman siz siz olun sevgili ve hevesli Milletvekili aday adayları, bu tür art niyetli, üç kağıtçı kravatlı ve ağızları çok laf yapan dolandırıcıların tuzaklarına düşmeyin. 

Her kim ki sizin yanınıza, etrafınıza bu türden bir teklifle yanaşıyor veya yaklaşıyorsa derhal uzak durun, kendinizden uzaklaştırın. 

TOTO OYNUYORLAR!...

Talep edilen mebla bekletiliyor. Olursa mebla direk indiregandi. Olmadı mı? bahanesi zaten hazırdır, buyur mebla burada, ne yapalım kısmet değilmiş!.

Bu işin maduru olan bir siyasetçiyi biliyorum. Geçtiğimiz yerel seçimlerde bu işin tezgahından kendisi de geçti. Maya tutmayınca ortalığı karıştıran bu siyasetçi de TOTO ya kurban gittiğini adaylar açıklandıktan sonra anladı.

Bizden uyarması...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor