Bu cerahata ZÜLFİKARLA dalma zamanıdır!

Bu cerahata ZÜLFİKARLA dalma zamanıdır!

Cerrahların neşter ucuyla yapabildiklerini biz toplu iğne ucuyla yapmaya çalıştığımızın farkındayız. Hoş, zülfikarla dalsak ne olur? Yara o kadar derin ve irin dolu ki, ancak bu kadar ...

ANALETİK! zekaların, araştıran, sorgulayan beyinlerin çoğalması için verdiğimiz canhıraş mücadelemizde ayda bir, çeyrek adım yol kat etsek bile mutlu oluyoruz.

Herkes herşeyi biliyor. Ancak, sonuca etki edebilecek müdehalede bulunmak yine hiç kimsenin işine gelmiyor.

Kolombiyalı yazar Marquez'in, KIRMIZI PAZARTESİ romanında, halkın ortak davranış biçimlerinin portresi nasıl çizilmiş? Toplumsal ruh çözünürlüğü niteliğindeki romanda, işlenecek olan cinayetten herkesin haberi vardır ama hiç kimse bu cinayeti engellemek için hiç bir şey yapmamaktadır.

Bir portre arka planı öncesinden bize zerk edilmiş ve alt yapısı çoktan hazırlanmış portrenin sahibi bir anda ya partinin birinde genel başkan yardımcısı ya da genel başkanın baş danışmanı veya sözcüsü olarak karşımıza çıkıyor.

Öztürk Yılmaz! ''( Muhasebeci Kenan)''...

Musul serüveni dışında hakkında kim ne biliyor?

Kılıçdaroğlu'nun ''GANDİ yürüyüşü'' öncesinde 26 Mayısta nereye, kimler tarafından çağırıldı?

Öztürk Yılmaz, Amerika'da Aykan Erdemir'le ne konuştu? Yılmaz'a orada kimler hangi talimatları kime iletmesi için verdi? Erdemir, Yılmaz'ı kimlere yönlendirdi?

Aykan Erdemir kim? ABD de Demokrasi Koruma Vakfında görevli. Orası neresi? Dönemin CIA başkanı POMPEO'nun yeri! Gerisini siz düşnün ve taşları yerli yerine koyun. Aykan Erdemir şimdi nerede?

Diğer taraftan, yeni kurulan bir partinin genel başkan baş danışmanı olan hanımefendi kim? nereden, ne zaman geldi bu hanım efendi? Kimler tarafından görevlendirilmiş ve görevi ne olabilir? ABD'de Denge Denetleme ''bilmem nesinin bilmemnesi'' orası mı, orası da CIA nın.

Baş danışmanı bu hanımefendinin olduğu partinin programında koşulsuz NATO! bağlılığı vurgusu, BATI İTTİFAK SİSTEMİNE BAĞLIYIZ. Biçimiyle nasıl yer bulmuş olabilir? Atlantik paktından, Avrasya paktına yönelen Türkiye ''fabrika ayarlarına mı'' döndürülmeliydi? Ne dersiniz!

Cemaate soruyorum... Nasıl Bilirsiniz? İYİ mi...

Birlikte anlamsız susmak kadar birlikte anlamsız ''gürültü'' de bize göre olmamalı.

Ya anlamsızca susmamızı ya da hep birlikte anlamsızca bağrınmamızı ve bunu karşılıklı hiddete, kamplaşmalara, bir ötesi şiddete dönüştürmemizi planlayanların biriktirdikleri cerahata ZÜLFİKARLA DALMAMIZIN ZAMANIDIR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor