Mesele OHAL değil. Asıl mesele BU HAL. SAÇLARINI TARAMAYA DEVAM EDENLER MESELESİ...

Mesele OHAL değil. Asıl mesele BU HAL. SAÇLARINI TARAMAYA DEVAM EDENLER MESELESİ...

Tarih, 13 Mayıs ve Cumhurbaşkanı, İngiltere'ye gitmek için uçağın merdivenlerine adım attığında, Dolar 4.31 TL...

Orada uluslararası, şirket ve fon yöneticileriye birlikte öğle yemeyi yiyorlar. Yer Bloomberg binası! ve yemek basına kapalı.

Yemeğin ardından Erdoğan, Bloomberg Tv ye verdiği röportajda...

PARA POLİTİKALARINDA ETKİLİ BİR BAŞKAN GÖRÜNTÜSÜ VERMEK ZORUNDAYIZ! 

Dediği andan itibaren kıyamet kopuyor ve ertesi gün, 15 Mayıs, Dolar 4.46'dır.

Financal Times başta olmak üzere faiz lobisinin borozanları, Erdoğan'ın bu sözlerini anında GÜVENSİZLİK! biçimiyle yansıtırlar. 

Neden?... O yemekte olanlar için Erdoğan'ın bu sözleri 25 Haziran sabahından itibaren ekonomiyi tek başına kontrol mekanizmasıyla birlikte kendisine bağlayacağının açıkça dile getirilmesidir.

Paralarını Türk Lirası'na, hisse senetlerine ve kamu tahvillerine yatırmaları için neden kalıp kalamdığı endişesiyle refleks verirler.

Tarih, 16 Mayıs'tır ve Dolar, TL karşısında 4.50 olmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavizsiz dik duruşu, faiz arttırımına olan tavrı nettir ve FAİZ LOBİSİ tedbir almalıdır.

The Times İstanbul muhabiri Hannah Smith geçtiği haberde... İzmir'de görülen FETÖ davasında çıkan karalardan yürüyerek; ''Erdoğan'ın otoriter demir yumruğu ekonomiyi sıkarken 100 subay mahkum edildi.'' Diyor. Tut kelin perçeminden.

Diğer taraftan dünyaca ünlü Fransız ekonomi gazetesi Les Echos'un  manşetinden gördüğü; ''ERDOĞAN YATIRIMCILARI KAYGILANDIRIYOR.''     

Yatırımcıları öfkelendirmek yapılması gereken en son şey olmalıymış. Bak sen! Kimler o yatırımcılar diye allayıp, pulladıkları?... FAİZ LOBİLERİ!  

Verdikleri ''akıl'' bu kadarla da sınırlı kalmıyor ve işi küstahlık boyutuna da taşıyarak devam ediyorlar.

24 Haziran'da...

ERDOĞAN'I SEÇMEK YAPILACAK EN KÖTÜ ŞEY MİŞ!  

Aklınca, tabuta son çiviyi çakmaya hazırlanan bir soytarı var ki...

Micael Rubin! denen Neo-Con tetikçisi. Amerikan Donanma Akademisi öğretim üyesi

DİKKAT!

Bir hafta önce bir twitt atıyor; DOLAR 5 TL OLACAK! diyebiliyor.

Kim bu?...  Zaman harcamaya gerek yok. Merak edenler araştırabilirler.

Ama biz kısaca bahsedelim. 17-25 sürecinde Zaman'da yazıları sürekli yayınlanan, Obama'ya Türkiye ile diplomatik bağlarını kesme konusunda telkinlerde bulunabilen, 1, körfez harekatında K.Irak'ta görevli ve PKK ile ayakla çorap kadar yakın ilişkileri olan ''eski'' PENTAGON ÇALIŞANI!

1 Kasım seçimlerinin ertesi gün; Erdoğan kazandı, yas tutmalıyız. Diyen, Neo-con tetikçilerinden ve son günlerde de bu konudaki çığırtkanlıkla görevlendirilmiş birisi. 

Son herzesi bu değilki, öncesinde; 21 Mart 2016'da yine bir twitt atıyor ve; ''Türk ordusu, Mısır'da Sisi'nin yaptığının bir benzerini yapabilir'' diyende yine bu DEYYUS!   

''O'' mahallede bunlar olurken, KAPI KULE'DEN BU YANA NELER OLMAKTA? 

Memlekete adım atar atmaz burnunuza gelen kesif duman kokusu var. Edirne'den doğru TEM'e devam ettikçe yer yer tutuşturulmaya çalışılan, bazı yerlerde harlanmaya çalışılan ateşleri görüyorsunuz.

Tek dişi kalmışların arasından sıyrıldık, kazasız belasız memlekete kavuştuk diyemeden ellerindeki meşalelerle bacaya tırmanmaya çalışanlar gözünüzden kaçmıyor.

Tutturmuşlar bir OHAL!...

Fransa'da bir iki terör olayından sonra, OHAL varken adamlar iki seçimi arka arkaya nasıl yaptılar? Diye sorsan... hayretler içinde kalırsın. Neden mi? İLK DEFA BİR ZIRNANA CAHİLİN BİR ŞEYİ BİLMEDİĞİNE ŞAHİT OLMAK İNSANI ŞAŞIRTMAZ MI...

 Arkadaş, abi, aga, teyze,  işin gerçeği HAL BU HAL! diyorsunuz. Nafile. Anlamak üzere kodlanmamış beyinlere etki edemiyorsunuz. Faiz lobilerinin düzenlerinden, endişelerinden, sömürüye dayalı kazanım endişelerinden girseniz de bu kesime gerçeği göstererek işin aslını, milli tarafını anlatmanıza imkan yok.

Demirtaş! ceza evinden çıkartılsın yaygarasıdır gidiyor. Ziyaretler faslı falan derken...

Demokratikleşmeye dem vuruluyor. Kardeşim, siz değilmisiniz çözüm süreci başında sınırda PKK lılara mahkeme kurdunuz diye yaygarayı basan? Şimdi onların siyasi başkanı konumunda kendisini isimlendirip, sırtını PKK ya dayadıklarını avaz avaz bağıranların başkanına bu itibar neden?

Bunlar, sizin için ne zaman bad-ı saba oldular?

İş anında megri, megri ile sulandırılacakken; Az önceden devamla (çünki az önce anlamadı ve aynı yerden devam zorunluluğu var)... Peki tamam, PKK nın siyasi kolunun başkanı durumundaki, Kobani olaylarında milleti sokağa, hendek kazmaya davet eden adamın ceza evinden salıverilmesi için şimdi sen burada neden ''yaygaraya'' alet ettiriyorsun kendini? Diye sorduğunda gelen derin bir düşünce ve vicdan muhasebesi ya oluyor ya da bazıları yine de SAÇLARINI TARAMAYA DEVAM EDİYORLAR! 

Memlekette kundakçı dolu zannederken, yangın çıksın da saçımızı taramaya başlasak heveslileri onlardan da fazlaymış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI