Kopiller! İş başındalar ...

Kopiller! İş başındalar ...

Seçim meçim derken diğer bir çok şeyi es geçtiğimizi fark ettim.

Yerelde, genelde çok konu birikmiş... 

Neredeyse üzerleri tozlanacak.

Ama bir konu var ki, üzeri ne toz tutar ne de pas...

 Dolardı, seçimdi, geçimdi derdinde ve ağızlarımız açık ayran budalası misali cambazı izlerken kopiller! ne işlerin peşindeler.

Ege’de provokatör bir Yunanlı bakanın Kardak Kayalıklarına çelenk atma girişimi ile başlayan sorunla anladık ki kopiller! “sirtaki” oynamaya heves ediyorlar.

Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Kıbrıs açıklarında yaptığı doğalgaz aramalarına Türkiye’nin doğal olarak verdiği tepkiye  AB’den cevap geldi!  AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Türkiye’yi “Kıbrıs'ın toprak egemenliğine saygılı olmaya” davet etti...

Bak sen işe bak. Arakadaş, bunların alayı bayrama ermeden bizi öpmeye ne kadar hevesliler.

DİKKAT!... 

Patrikhane ve Helenizm Trafiği!

Takvimler bu yılın Şubat ayının 6.gününü gösterdiğinde dini bir etkinlik dümeni altında, sözüm ona ayinin ardından Heybeliada Ruhban Okulu’nda, okulun yeniden açılması için Türkiye’de bulunan tüm misyonlardan Büyükelçi ve Başkonsolos düzeyinde kişilerin de katıldığı “Halki İlahiyat Okulu'nun yeniden açılması için Ekümenik Patriğin yeni çağrısı”  adı verilen bir toplantı düzenleniyor.

Toplantı ile ilgili her ne hikmetse ne öncesinde ne de sonrasında tek satır haber yayınlanmamış olması ne kadar garip değil mi?

Sadece tek bir fazebook hesabından şu açıklamaya yer veriliyor ve...

1971 yılından bu yana kapalı olan, Ekümenik Patrik Bartholomeos tarafından Halki Kutsal Ruhban Okulu'nun yeniden açılması için, bu konuda yaşanan adaletsizliği gidermek için yetkili makamlara yeni bir çağrıdır. Teolojik eğitimin askıya alınması utanç verici ve çok fazla adaletsizliktir.

HRO mezunlarının kamuoylarını aydınlatma çalışmalarına devam etmelerini istiyoruz. Kilisemize, insanlığa ve Ekümenik Patrikhanemize ve Halki Seminary'in bulunduğu bu ülkeye yalnızca iyi niyetimiz var. Ankara Hükümeti, Okulumuzun yeniden açılmasının getireceği büyük yararı fark etmiş olsaydı, bunu çok önce yapmış olurdu. Hatta hiç kapatmazdı. Ne yazık ki, başka düşünceler var gibi görünüyor, aksi takdirde böyle bir kütüphaneye sahip olan bu kültürün neden  "sessiz" ve "terk"  edilmiş olduğunu açıklayamıyoruz.

Özellikle bu konuda çok heyecanlı olan Ekümenik Patriğimiz; “Her gün bu misafirperver Manastır'ın çatısı altında yaşamış olduğumuz güzel yılları hatırlıyorum” demektedir.

Bu sözde dini birliktelik davetine katılanların bazılarının kimlerolduğuna bakalım.

Rum Patriği Bartholomoes, İsviçre Metropoliti Jeremiah, Trannopoulos Metropoliti Germanos, Myriophytos ve Peristasis Metropoliti Ireneios, Myra Metropoliti Chrysostomos, Yunanistan Büyükelçisi Evangelos Sekeris, İstanbullu Rumların Evrensel Federasyonu Başkanı Nikolaos Uzunoğlu, Aristotle Üniversite’sinden Prof. Despo Lialiou, Bulgar Vakfı Üyesi (Archon) Dimitri Atanasof ve eşi, Bulgaristan Milletvekili Vaselin Mareshki

Bu adımın hemen ardından bir kaç gün sonra ise...

Bakın ne yapıyor Kopiller!

Dünya’nın birçok yerinde sözde Pontus soykırımı toplantıları için neredeyse gün aşırı bir araya gelenler ... 

 9 Şubat 2018’de İstanbul’daki Zoğrafyon Rum Lisesi’nde sekizinci kez uluslararası koro festivali yapılarak neredeyse dünyadaki tüm pontusçu dernekler. kulüpler, düşünce kuruluşları  bu festivale iştirak etmişlerdir.

Dikkat çekenler hangileriydi?

Oreokastro Pontuslular ve Arkadaşları Birliği, AHEPA Pontuslular Derneği,Kuzey Yunanistan Pontuslular Evi, Lagada Pontuslular Derneği en dikkat çeken katılımcılar arasında yer aldı.

Oreokastro Pontuslular ve Arkadaşları Birliği ile gelen bir yönetici Türkiye karşıtı Pontus gruplarında çok aktif bir kişi olarak görünen “Herakles Tsakalidis”dir. Bu kopil! verdiği bir röportajında başlığı ve içinde barındırdığı niyeti ile birlikte...

...''Pontus Helenizminin Gerçekliğini Talep Etmek İçin Mücadele Edilmelidir.'' diyor.

SELO! bile cezaevi avlusundan bizi sürekli yukarlara bakmaya devam ettirmenin peşinde.

Aşağıdan, altımızdan geleni, geçeni, geleni, gideni görmememiz için yapmayacakları yok.

 Bu yazıda adı, ünvanı, kurumu ve kuruluşu geçen herkes aradığını aradığı yerde bulabileceğini çok iyi biliyor. Nasıl ki bundan öncekiler aradılar ve buldular! sizleri de geri çevirmeyeceğimden GELDİĞİNİZ GİBİ GÖNDERİLECEĞİNİZDEN emin olabilirsiniz..

ÇÜNKÜ MEVZUBAHİS OLAN BENİM VATANIM!

BEDELİ DE BELLİ. ÖDEMEYİ GÖZE ALIYORSANIZ, BEKLİYORUZ.

 

NOT: Bazıları, Siz!... Sosyal medya da yorumlarda sallayanlar; Börtü böcek peşinde koşmadığımızı umarım fark etmişsinizdir. Klavye soytarılığı, üç beş dakikalık kıytırık maskaralık çekimleriyle yalama, yalaka hokkabazlarıyla da aynı yolun zinhar yolcusu olmadığımızda dikkatlerinizden kaçmamıştır... diye umuyoruz.

 Dava tekdir ve o dava; DEVLET EBED MÜDDETTİR!

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor