Bu dönem TEKİRDAĞ İÇİN! düşünebilirmiyiz?

Bu dönem TEKİRDAĞ İÇİN! düşünebilirmiyiz?

Önümüzdeki dönem Tekirdağ'ın yıldızının parlayacağı dönem olacak.

Mustafa Şentop, Faik Öztrak, Mustafa Yel, İlhami Özcan Aygun, Çiğdem Koncagül ve Candan Yüceer...

Parlamenter saygınlığı, akademisyen, üst düzey bürokrasi deneyimi, çalışnalık, azim, halkın, iş dünyasının içinden gelme tecrübesi, tarım sektörünün dokularını bilen, sokağın nabzını tutabilen, ülkenin geleceğinin belirlenmesi noktasında hukuki temelelrin atılmasında belirleyici etkisi ve yetkisi, genel başkanlara en yakın bir iki isimiçinde ilk üçün arasında olma avantajı...

ve daha sayamadığımız, isimlerinin başına ekleyebileceğimiz bir çok artı katma değerleriyle birlikte yukarıdaki isimler Önümüzdeki dönem parlamento da ve Ankara'da bürokrasinin içinde TEKİRDAĞLILARIN VEKİLİ OLMAYA ADAY!

Hatta TEKİRDAĞIN VE TEKİRDAĞLILARIN VEKİLLERİ... olarak namusları ve şerefleri üzerine ANDA İÇECEKLER!.

Listelerdeki diğer isimler mi? Onlarda en az bu ilk üç arasında yer bulan arkadaşları kadar/gibi kıymette ve değerdeler. 

Atlamadım. Tekirdağ 6 değil 7 vekille temsil edilecek... Parlamentodaki 7. isim de bizim ve bizden olacak diyerek iyi niyetli kontenjanımızı ayrı tutalım.

Parti rozetlerini bir yana bırakarak tek bir kimlikle...

Tekirdağ için! ...

Yedi göbekten Tekirdağlı olanlarla, aşını, işini kazanmak için dengini düzerek Tekirdağ'ı ama 50, ama 10 veya 1 yıl önce yurt tutmuş, ocağının tüttürmüş, çocuklarını Tekirdağ'da dünyaya getirip Tekirdağ'da nefes alan herkes, hepimiz...

Gelecek dönemin TEKİRDAĞ İÇİN! sloganıyla neden haraket etmeyelim, buna engel olan ne olabilir?

İktidar hangiparti olursa olsun ama iktidarın nimetleri  Tekirdağ'ın vekillerince TEKİRDAĞ İÇİN! kullanılsın.

Bu dönem Tekirdağ'dan parlamentoya gerçekten sıkı isimler gidecek.

AK Parti'nin bu dönem Tekirdağ listesinin başında AMİRAL GEMİSİNİN KAPTANI! olarak yer verdiği  Mustafa Şentop faktörü var ki...

Tekirdağ'da parti rozetini yakasından çıkartıp, dilindeki parti sloganlarını yutkunup ve TEKİRDAĞ İÇİN!  düşünen herkesin üzerinde ortak kanıyla birleşeceği kesin olan çok önemli bir siyasi profil.

TEKİRDAĞLI olmasının ötesinde, ailesinin Tekirdağ'ın yerli ailelerinden olması, Ertuğrul mahalleli, Peştemalcılı!  gibi kendisine siyasetçi olarak artı tercih değeri katmasının dışında... Parlamentoda üstlendiği önemli sorumluluklarıyla birlikte Cumhurbaşkanı tarafından yetkilendirildiği konuların tümü göz önünde tutulduğunda, bu görevlere ehil gösterilmesininhakkını vererek tamamlamış olması şahsi ve siyasi titrine önemli şeyleri katarken TEKİRDAĞ İÇİN! ayrıca göz önünde tutulması gereken ayrıntılar. 

Herkesin gönlünde bir siyasi parti mutlaka vardır. Yakın olduğu idelojik tercihleri vardır. Hatta bir siyasetçiye olan karşı tavrı sayesinde köktenci, radikal tutumları dahi vardır ki var.

Ama bu dönem TEKİRDAĞ İÇİN!.. Çok daha radikal ve katı siyaset yapmak, karar vermek gerekli. 

Bunu yaparken, Türkiye geneli üzerinden düşünmeyelim, genel politikaları göz ardı edelim türünden ütopik hatta yazılarımda bazılarının umursamaz tavırlarının tarifi ve tenkidi için kullandığım; Mahalle yanarken saçlarımızı taramak gibi umarsız bir bakışaçısını hamasetle ortaya koyma hayalinden söz etmiyorum.

Tekirdağlı seçmenler olarak bu dönem daha farklı ve belkide ilk kez TEKİRDAĞ İÇİN! düşünebilirmiyiz diye soruyorum.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI