Çaresizlik kontenjanından iki aday biri HACİVAT diğeri KARAGÖZ... KARAGÖZE YAZIK OLACAK.

Çaresizlik kontenjanından iki aday biri HACİVAT diğeri KARAGÖZ... KARAGÖZE YAZIK OLACAK.

''TAMAM''!...

Muharrem İnce;

İngiltere'nin tüm baskılarına rağmen, Amerikan karşı duruşu ile gerçekleşmeyen ve bu konuda kendi aralarında elliye yakın toplantının sonunda aday gösterilmemesi kararlaştırılan Abdullah Gül'den sıyırdınız. Ve yine Amerika baskısıyla adaylıkta ısrar eden Meral Akşener'in, Abdullah Gül tercihini bozmasıyla ortaya çıkan çaresizlik sizin adaylığınızın önünü açtı...

Amerika, Kemal Derviş'i yoğun baskılara rağmen adaylığa razı edemeyince mecburiyetten aday kontenjanı ile Meral Akşener ve siz danışıklı dövüşün adayları olarak ortadasınız.

Belli mi olur? Amerika başkan adaylığına razı edemediği Kemal Derviş'i veya Muhtar Kent'i 24 Haziran'dan sonraki konjnktüre göre ABD, Ankara Büyükelçisi olarak atayabilir. Bunu ayrı bir not olarak belirtmekte fayda var. diyelim ve devam edelim.

Diyelim ki, başınızda sekiz köşe kasket, elinizde çocuk bezi paketi ve cebinde kuru fasülye tarifi ile bu halkın oylarını der, top edip Çankaya Köşkü'ne yerleştiniz...

Ertesi sabah...

Sizi bekleyen Ankara yazında, Çankaya'da kuş cıvıltılarının huzur veren sesleri olmayacak.

Daha kahvaltı salonuna geçmeden önünüze gelecek ilk dosyanın kapağını araladığınızda okumak için gözlüğünüzü takmak yerine bir anda boşalan terinizi silmek için mendil sizin için daha acil gereksinim olacak.

Dosyanın kapağında; K.Kıbrıs yönetimi Türk Lirası'ndan ayrılma kararı aldı! yazıyor...

Oysa ki bu konuyu görüşeceğiniz bakanınız, başbakanınız dahi yok. Atamamışsınız veya tebrikleri kabul ediyor olacaklar. 

Pentagon ve silah lobilerinin son dönemlerde en sıkı fıkı olduğu ''düşünce kuruluşu'' Centre for Strategic & Internationel Studies (ASIS) başkanı, ABD'de Cumhuriyetçi kanada verdiği akıllar sayesinde stratejileri uygulanmaya geçirilecek kadar etkili John J. Hamre  tarafından açıklanan TÜRKİYE'NİN AKDENİZ'DE ETKİLİ VE SÖZ SAHİBİ OLMAMASI! İÇİN YAPILMASI GEREKENLER. Raporundaki can alıcı 7 maddesinin tamamı, siz seçim otobüsü üzerinde halka kuru fasülye tarifi yaptığınız sırada yayınlanmıştı. Ve Washington'da masya uygulanmak üzere getirilmişti. Bunu bir ''tesadüf'' sonucu anlıyoruz.

Ve K.Kıbrıs'ın TL'den ayrılması o maddelerden sadece biriydi. İşte size o tesadüf!

Rapordaki diğer can alıcı madde ise, Kıbrıs'ın Yunan-Mısır, askeri birliğinin kontrolüne devredilmesi ile Türk askerinin adadan ayrılması da var.

Bunlar sizin başınızda sekiz köşeli kasketle platform üzerinde bisiklet turunuzun gerçekleştiği esnada meydana gelen gelişmelerdi.

İşte tam bu konu sizin güzelim Çankaya sabahı keyfinize kan doğraken anlayacaksınız ki, hani halk arasında birinin başına olumsuz bir şey gelip çaresiz kaldığı fark edildiği anda söylenir haliyle seçim otobüsünün üzerinde salladığınız çocuk bezi paketi en çok size gerekecekmiş.

Bitmedi!...

Sadece Kıbrıs mı?

Akdeniz'i kontrol etme uğruna meydana gelen diğer gelişmelerin tüm boyutları, birer birer önünüze getirilecek dosyaların kapaklarında yazıyor olacak.

Kahvaltı yalan olmuştu sıra öğlen yemeğinde.

Bu arada sekiz köşeli kasketin akıbeti belli değil. Nasıl ki Kılıçdaroğlu'na ilk seçildiği kurultayda kasket giydirilmiş ve o kasket bir daha başında hiç görülmemişti, sizin kasketle olan haşır neşirliğiniz de buraya kadardı.

Çünki size bu sırada en gerekli olan salladığınız o çocuk bezi paketi. Vaziyet itibarı ile ''CAFER!'' durumları söz konusu ya ondan.

Haklısınız.

Bu kabustan uyanmak gerekli.

Sayın İnce, sizi  ''GEL BAKALIM MUHARREM!'' diyerek çağıranlar seve, seve o noktaya gelmediler. Zor oyunu bozar.

Çaresizler!

 Zamanında kiraya verdikleri şimdi tümden ellerinden gitmiş, kendi hanelerinde sığıntı durumundalar. 

Ne CHP tabanının sesi ne de ''TAMAM!'' safsataları...

Biliyoruz, sizin gönlünüz muhabbetten yana. Fakat bunun bahanesi kahve değil.

Keşke...

Türk halkını HAYAL PERDESİNİN önünde toplamaya çalışmalarına  karşı durabilseydin ve yokluk kontenjanından aday gösterilmek için bu kadar hevesli olmasaydın.

''O'' kadar çok HACİVAT var ki, bir tek KARAGÖZ senmisin?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI