''O'' mahalle karışır.

''O'' mahalle karışır.

Akşener ''Abdullah Gül'ü desteklememiz istendi.'' diyor.

Kim istedi? Yorum yok.

Anlaşılan, o mahallenin çarşısı karışmaya başlıyor!

Yine o mahalleden başka birisi çıkıp; Meral hanımın 15 Temmuz akşamı Anadolu yakasındaki evinde misafir ettiği, ortalığın kızışmasıyla tekneye binerek Avrupa yakasına (Sarıyer'e) geçen misafirlerinin kimler olduğunu sorar mı? Sorabilir! 

Sarıyer!...demişken

Orada bir villa var. Ve o villa FETÖ'nün Sarıyer imamı olarak 31 Ağustos 2016'da gözaltına alınan, hala tutuklu olan Muzaffer Taşkın isminde birisine ait. Muzaffer Taşkın, karşı kıyı ziyaretlerini tekneyle gerçekleştiren birisi olarak tanınıyor.

(''basından öğrendiğimiz kadarıyla'') İP Sarıyer ilçe başkanı Dr. Cengiz Tamer, Muzaffet Taşkın'ın en yakın dostuymuş...

Fetullah, hain kalkışmanın başarısızlığının ardından; ''Yola mevki, makam için çıkarsanız Allah yardım etmez.'' derken kimi/kimleri kastetmiş olabilir?... Hain girişimin ardından mevki makam beklentisi olan BAŞBAKAN OLMAYI uman... Kimdi? Öyle birisi varmıydı?

CIA ve derin Amerika'dan azar üzarine azar işiten 17-25 in başarısız terörist liderini bir taraftan Amerikan baskıları diğer taraftan da içerdeki mevki makam beklentisi içinde hırsları köpürmüş olanların aceleciliği yanıltarak ''A'', ''B'' planları tutmayan Fetullah'ı 15 Temmuz akşamı ''C'' planına itmiş olduğu kesin.

Diğer mahalleden de söz etmeden olmaz.

Kemal bey, tilki kurnazlığı içinde üzerindeki ''asalaklardan'' kurtulmaya devam ediyor.

Mustafa Sarıgül operasyonundan sonra devam eden Muharrem İnce'den kurtulma operasyonunu ''başarıyla'' devam ettiriyor.

Kurnaz tilki, ağzına bir dal parçası alarak ve kuyruk tarafından göle girer. Kuyruğundan başına oradan da en son çare tilkinin ağzındaki dal parçasına can havliyle sıçrayan, zıplayan ne kadar onu rahatsız eden bit, pire, kene varsa tilkinin usulca ağzından suya bıraktığı dal parçasıyla suyun üzerinde kalırlar ve asalaklar kurnaz tilkiyi ebediyen rahatsız edemeyeceklerdir.

Kılıçdaroğlu'nun hapisteki Demirtaş'a verdiği açık destek, İnce'yi son derece rahatsız etse dahi Muharrem İnce suyu geçmenin derdinde olduğu için Üsküdar'ı geçen atın terkisinden kendisine nanik! yapan Kılıçdaroğlu'nu 25 Haziran sonrasına ertelemek zorunda olduğunu biliyor.

Muharrem İnce bir şeyin daha farkında...

Son düzlükte, Akşener'in kendisine yükleneceğini o da biliyor.

Dedik ya, o mahallede son on gün içinde çarşı fena karışacağa benziyor.

Erdoğan nefretini yitirdiklerinde varoluş nedenlerini de yitirme noktasına gelecek azınlık son bir haftadır KALPAKLI FETÖ'CÜLERİN kuşatması altındalar.

Sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla bu azınlığın nefret damarına sürekli pompalama yapan bu HİZMETÇİLER! Kılıçdaroğlu'nun CHP den tasviye ettiği sağ ve sol Kemalistler üzerinden durumu 24 Haziran'a kadar idare etmeye çalışıyorlar.

O mahallenin çarşısı karışcak karışmasına da, HDP den gelen son açıklamaya Meral Akşener'in cevabi tavrı merak edilmeyi hak ediyor.

Cumhurbaşkanlığı 2. tura kalırsa Muharrem İnce'yi destekleyeceğini açıklayan HDP ile birlikte Akşener aynı kulvarda yürümeyi kabul edecek mi, etmeyecek mi?

HDP bağlamından bakılmasın. Bu soru, Akşener'in önceki HDP yorumlarından dolayı kendisine soruluyor.

İnce'ye dönelim.

Hayatında elli defa namaz kıldığını söyleyerek, Temel Karamollaoğlu ile arasındaki farkı sadece çember sakala indirgemeye çalışmaktan başka elinden ittifaka katkı için hiç bir şeyin gelmeyeceğinden emin.

Amerika'dan aldığı talimatları ''bilgi'' diye ortalığa saçtığında kendi mahallesinin yazarlarının kalemlerini dahi çalıştırmayacak duruma getiren İnce, Amerika'dan bu gün ''bilgi'' alıyor. Yarın ''emir'' alır mı?

Millet İttifakı mı yoksa çelişkiler ittifakı mı?

O mahallede bir araya gelenler, mahallenin çarşısında toplanmaya çalışıyorlar ama mahallenin farklı sokaklarından geldikleriiçin meydanda dahi saflar karşılıklı.

Karışıp kaynaşamıyorlar.

Erdoğan'a neden karşılar?

Kimisi şeriat getirecek zannederek, kimisi de şeriat getirmeyecek diye... Aynı mevzinin içine kendilerini atmışlar oradan ateş etmeye yelteniyorlar.

Bize ne?...

CHP ye verecekleri her oy aynı zamanda SP ne de gidecekse, SP ye verecekleri her oy CHP ye gidecekse de bize ne...

Kemalist solcular ve aslan sosyal demokratlar düşünsünler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor