Mustafa Şentop ve Cüneyt Yüksel... İTİBAR ve  İTİMAT.

Mustafa Şentop ve Cüneyt Yüksel... İTİBAR ve İTİMAT.

Türkiye'nin gündemi o kadar yoğun ki, CHP'nin gündemine odaklanamayacağımız kadar önemli gelişmeler oluyor.

CHP kendi içinde, kendi meselelerini hallede dursun biz ülke ve Tekirdağ gündemiyle devam edelim.

Bir yılı aşkın zamandır, yazılarımızda ve konuşmalarımızda sürekli vurguladığımız, dile getirdiğimiz her söylem, her cümle 24 Haziran akşamı açıkça ortaya saçıldı ve bizim öngörülerimiz, analizlerimiz birer birer yerine oturdu.

Bundan sonrası CHP'lilerin işi... Biz işimizi yerine getirdik.

Gerekli olduğu hallerde yine onlara yorumlarımız ve analizlerimizle katkı sunmaya devam edeceğiz. belli mi olur belki yarın, belki de yarından sonraki günlerde sıklıkla.

Tekirdağ'da kazanan kim?

Tekirdağ'dan önce Türkiye nasıl kazandı?... 

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki ''İ''si sayesinde kazandı.

Nedir bu iki ''İ''?

İTİBAR ve İTİMAT!... Erdoğan bu iki ''İ'' yi koruyarak geliyordu. Millet neznindeki bu iki ''İ''olmazsa olmaz değil, olursa olur sayesinde yine kazandı. Siyaset mühendislikleri ortalığa saçıldı. Plan üzerine plan, tezgah üzerine tezgah... bitmedi, tükenmedi. 

Her koşulda, Erdoğan'ın iki ''İ'' si millet nezninde ortadan kaldırılamadı ve sonuç siyasi, ekonomik ve uluslararası dengeler bakımından gözler önünde.

Buradan Tekirdağ gerçeğine dönersek...

Tekirdağ, seçmen ve halkın geneli bakımından çok farklı bir kampanya dönemine şahitlik etti.

AK Parti Milletvekili adayları sahada neredeyse tam saha pres yaparak devam ettirdikleri kampanya süresince sürekli sahada yer aldılar.

AK Parti, Tekirdağ'da birinci srada öyle bir isimi aday olarak açıkladı ki, seçilmesi kesin olmasına rağmen sahada her gün yer alan, bir yandan ulusal basının görüş ve ropörtaj tekliflerini geri çevirmeyerek ülke geneli hakkındaki değerlendirmeleri aksatmadan, bir gün ulusal bir kanalın stüdyosunda kendisini DEVLET ADAMI olarak izlerken aynı gün Tekirdağ'ın merkeze en uzak mahallesinde halkın arasında rastladığınız Mustafa Şentop performansıyla herkesi şaşırtmaya devam etti. Şaşırtmaya diyoruz çünkü siyasi ve akademik kariyer sahibi diğer deneyimli aday veya adaylar on yıllardır sahada, vatandaşın arasında olmaktan, yer almaktan imtina ettikleri için, Şentop'un saygın ve bir o kadar samimi tarzına TEKİRDAĞ SEÇMENİ ALIŞIK OMLADIĞI ÖLÇÜDE YABANCIYDI!

Akademik ve siyasi kariyeri ile birlikte muazzam bir TEKİRDAĞLILIK ortaya koyan Mustafa Şentop, ülke insanını ve beklentileriyle birlikte her kesime nasıl eğilinmesi gerektiğini akademisyen yönüyle, sahayı üniversite anfisine dönüştürerek yerelde siyasetin nasıl yapılacağı dersini verdi.

Siyasi, akademisyen ve devlet adamlığı avantajının kendisine sağladığı İTİBARINI bir kaç gün içinde sahadaki performansıyla İTİMATA dönüştürmesi gerçekten yerel siyaset anlamında üzerinde,önemle durulması gereken ayrıntı.

Mustafa Şentop'un bu performansının hemen ardından gelen bir başka olgu da, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel'in kamuoyu neznindeki bilinmeyen hatta tahmin edilemeyen etkisiydi.

Cüneyt Yüksel, faktörü uzaktan görüldüğü, yorumlandığı gibi değilmiş diyen çok sayıdaki kişi, AK Parti İl Başkanının bu kamuoyu teveccühünü hangi aralık elde ettiğini merak eder durumda.

AK Parti teşkilatları içindeki teveccühten söz etmiyorum.

Sahada... Şarköy'den başlayan, Saray'ın Safaalan mahallesine uzanan bir perioda baktığınız zaman fark ediyorsunuz, Cüneyt Yüksel'e elini uzatan sokaktaki herhangi birisi AK Parti'ye oy vermeyeceğini söylüyor. Ve buna rağmen Cüneyt Yüksel'e tüm içtenliği ve samimiyetiyle şahsi teveccühünü göstermekten geri kalmıyor. Tanıyor ve tanımasının verdiği güven sayesinde samimiyetini dile getiriyor. Bu selamlaşmanın ardından siz bu sefer olmasa dahi bir dahaki sefere, Cüneyt Yüksel bu kişinin oyunu kesin alacaktır diye düşünürken en fazla yarım saat sonra bir bakmışsınız, Cüneyt Yüksel, az önce oy vermeyeceğini söyleyen kişinin dükkanında onunla sohbete başlamış ve sonuç malum!...

İTİMAT ve İTİBAR... denen en önemli olgu işte böyle bir şey. Kazanılması çok güç, kaybedilmesi çok kolay.

Bu iki önemli olguyu seçmen nezninde kazanmak veya kaybetmemek kaygısı taşımadan, DEVAM ETTİRMEK için sahada olanlar TEKİRDAĞ'A KAZANDIRMAK İÇİN YOLA ÇIKANLARDI. Ve başardılar.

Bu ikilinin arasına çok yakışacağından emin olduğum bir isim daha var ki, o şimdi başka yerde!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI