Muharrem İnce  ve tabanı Kasım'a kadar ellerini çabuk tutmalılar...

Muharrem İnce ve tabanı Kasım'a kadar ellerini çabuk tutmalılar...

Bazı,‘ŞİZOFREN’ CHP’liler!

Muharrem İnce’nin tanımlaması böyle.

Kaç kişidirler, ne kadardırlar bilemeyiz. Ancak 24 Haziran akşamı İnce'den haber alamayarak, türlü vesveselere kapılanlara bakılırsa, Muharrem beye göre sayıları oldukça fazla.

Muharrem bey , CHP’nin içinde ‘ŞİZOFRENLER’ olduğunu söyledi söylemesine de bakalım aynı Muharrem bey , CHP’li görünümlü ‘HDPKK’ lılar hakkında bir açıklama yapacak mı?

Onlar için, ‘BONZAİ MÜMTELALARI’ benzetmesi mi yapar bilemeyiz. Yapacak olsa çoktan yapardı da, ‘yemedi!’.

Amerikalılarla yaptığını iddia ettiğin, aslı astarı olmayan ve hala açıklamana muhtaç sözde ‘telefon’ görüşmene bu insanları inandırırken düşünme, şimdi senin adına endişe duymaları karşısında onları ‘ŞİZOFRENLER’ olarak adlandır…

TAMAM! O zaman; YSK’nın önünden sıvaştığın saat ile Küçükkaya’nın FOX TV’den, senin mesajını paylaştığı zamana kadar neredeydin onu açıkla ‘ŞİZOFREN’ dediğin insanlara. İnce’nin ‘ŞİZOFRENLER’ olarak adlandırdıkları ‘O’ bazıları… Bu benzetmeye layık olup olmadıklarını, bu hakareti hak edip, etmediklerini sorguladılar mı acaba? Hiç sanmıyorum.

Ellerinde, ama ile başlayan ‘Tayyip’te’ veya ‘AKP’liler de diye devam edecekleri alışılagelmiş kıvırma örneği de olmadığından... ‘O’ bazıları, bu topa hiç giremediler ve Muharrem ‘aga’ ne derse doğrudur diyerek ‘ŞİZOFRENLİĞİ’ sineye çektiler.

Ardından gelen açıklama çok daha dikkat çekici olması gerekirken, ona da ‘tıpış, tıpış’ uyulmaya devam edildi. ‘Kurultay, hiç kimse tarafından dile getirilmeyecek. Ta ki, benim ağzımdan duyulana kadar. Zaten benim ağzımdan da kurultay diye bir şeyi duymayacaksınız.’ Arjantin Caddesinden gelen talimat notunda  yazan tam da buydu!

Kılıçdaroğlu’na dönüp bakalım.

İnanılması çok zor biliyorum. Kılıçdaroğlu, CHP genel başkanlığından İSTİFA EDEMEZ!...

Haydi yolunuz açık olsun benden bu kadar diyerek elini ayağını çekemez.

Onu getirenler, kendisine bu talimatı vermeden KILIÇDAROĞLU’NUN KENDİ BAŞINA BU KARARI VERMEK GİBİ BİR HAKKI YOK! Diyelim ve bu analizimizin de bu güne dek olanlar gibi, doğruluğunun ortaya çıkacağı güne kadar bekleyelim.

Bundan sonrası ne olur?

Kuvvetle muhtemeldir ki, yön tabelası Muharrem İnce için  başka bir parti tabelasının altını gösteriyor olabilir. Neden başka bir parti derseniz... Ülke genelinde teşkilatları hazır, kurulumu olan ve belli de bir tabana sahip, aynı gelenekten gelmiş az sayıdaki tabanıyla Muharrem İnce'nin TABANINI içine alabilecek Demokratik Sol Parti en iyi adres olacaktır.

Neden CHP'de kalınmaz?

Kalınamayacağı için!...

CHP, CHP'lilerin olmadığı için.

Muharrem İnce ve TABANI ellerini çabuk tutmalılar. Kasım ayı ortalarına kadar ne yapacaklarsa yapmalılar ki, Kasım'dan sonra ne yaparlarsa yapsınlar hep birlikte siyaset sahnesindeki rollerinin sonuna gelmeleri ve sahneden inmeleri kaçınızlmaz olur.

İstanbul Adaylığı mı?

Yok canım, Muharrem İnce, kendisini bu kadar da aşağlamalarına asla izin vermez.

Konunun bu yönüyle ilgili bilgi veya emarelere henüz ulaşamadık. Arjantin Caddesindeki o evde yapılan kriz toplantısından çıkan bazı kararlardan haberdar olsak bile teferruatlarına henüz erişebilmiş değiliz. Eriştiğimizde, erişebilirsek yorumlarımızın içeriklerinde sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor