'MERHUM' İNCE... 'ADAM' KAYBETTİ!

'MERHUM' İNCE... 'ADAM' KAYBETTİ!

Size bir 'KEHANETTE' daha bulunayım mı?

Tabi ki, SİYASET üzerine olacak.

'KEHANET', diyorum çünkü bazıları öngörü veya analiz ne demek bilmedikleri ve böyle bir şeyden yoksun oldukları için onların anlayacakları dilden yazıyorum. 

'ADAM' KAYBETTİ!...

'Siyasetçi' kabristanındaki yerini dünkü açıklamalarıyla dolduru.

Kendisine, siyaseten 'MERHUM' İNCE... diyebilirsiniz. 

Daha bir kaç gün önce, İsmail Küçükkaya'yı ' dostane' niyetini kötüye kullandı diyerek kendi kitlesinin önüne atan 'MERHUM' İnce bey, geçtiğimiz akşam Kılıçdaroğlu ailesiyle yenilen, aile yemeğindeki konuşmaları basına aktararak 'ADAPSIZLIK ABİDESİ' olduğunu kanıtlamış oldu.

Anlaşıldı ki, CHP'nin iktidar olamama nedenleri arasında 5 kişilik asansöre, 15 kişi sığışmaya çalışmak belki sondan 5 yüzüncü olabilir ama lider adayının ADAP sorunu ilk üç arasındadır.

Evet,bazı DÜNYA LİDERLERİ ahlaki sorunları olduğundan değil, karakterlerinde yeri dahi bulunmasa bunu siyasi getiri adına ve muhattaplarına yönelik yerinde ve dozunda, bazen de MERTÇE başarıyla kullanıyorlar. Ancak aile arasında yenilen yemeklerdeki sohbetleri, bire bir dostane görüşmelerin içeriklerini veya metnini, ertesi sabah gözlerinin çapağı ile kameraların karşısında ulu orta yere saçmıyorlar.

CHP'nin lideri olmaya çaba sarfederken, bu tür zafiyetler siyasi veya politik 'hinlikler' olarak algılanmaz ve herkesin beyninde farklı yer eder.

Asıl sorunun; Beyinlerini açmadan, ağızlarını açan siyasetçi sıkıntısı...

'MERHUM' İnce, hala daha bir şeyin farkında değil.

Ekibi yok. Var sandıkları da onun ekibi değiller.

Bu kaçıncı?...

Amerikadan gelen telefondan başlayın, paşanın apoletlerini sökmeye, İsmail Küçükkaya polemiğine, Yılmaz Özdil'in ebediyete ermiş babasını dahi kapsayan çirkin hakaretine, seçim günü ortadan 'buharlaşmasına' kadar olan daha bir sürü 'NANELER'...

'MERHUM' İnce, kendisine yöneltilen 'çanak soru' üzerine şu cevabı verdi; ''Siz onursal genel başkan olun, genel başkanlığı bana bırakın. Ben imza toplamam ama delegeler gereğini yapar. Cevap vermedi''...

Eşlerle birlikte yenilen aile yemeğinde geçen konuşmanın bir cümlesi 'çanak soru' üzerine kamuoyuna  bu biçimde UCUZCA servis edilemez.

Şayet bu konuşma gerçekten o masadakiler arasında geçmişse Kemal beyin tavrını ve aklından geçenleri değil, bayan Kılıçdaroğlu'nun ve bayan İnce'nin tam o esnada neler düşünmüş olabileceklerini merak ediyorum.

Kazanırken, kaybederken, kazanmadan önce, kazandıktan sonra önemli olan ADAM OLMAK VE ADAM KALMAK...

KAHANET sayılmaz aslında ama, ağızlarını açmadan önce beyinlerini açabilenler için gerçeğin ta kendisi...

' ADAM KAYBETTİ ! '...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI