Üsküdar'ı geçen atı boş verin, Niğde'ye seyirten karakaçanın yularına yapışın.

Üsküdar'ı geçen atı boş verin, Niğde'ye seyirten karakaçanın yularına yapışın.

Erken yerel seçimler için CHP sözcüsü Bülent Tezcan, 'partisinin' erken yerel seçim önerisine kapıları kapattığını duyuran bir açıklama yaptı.

Hoş, Bülent Tezcan bu! 24 Haziran akşamı da açıklama üstüne açıklama yapmıştı ama hiç birinin aslı astarı yoktu. Bu da onlardan birisi olabilir. 

CHP genel merekezi, hala ÜSKÜDAR'ı çoktan geçen atın peşinde oldukları için kendi 'karakaçanlarının' BOR'u ıskalayıp, NİĞDE yönüne seyirtmekte olduğunun farkında değiller. 

Erken yerel seçim önerisine kapılarını kapatmalarının nedeni ne olabilir?

Öncelikle onların değil ama onların gibi görüntü veren bazı kalemşörlerin 'uyarılarını' dikkate aldıkları kesin. Son bir kaç gündür o mahallenin köşe yazarları kendilerini uyarmak için çırpınıyorlar...

Aman kahramanlık yapmayın, aman Erdoğan'ın gazına gelmeyin!...

Uyanıklar! ya, Anayasa'nın bir bölümündeki BÜYÜKŞEHİR SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ KISA AMA SARSICI BÖLÜME DİKKAT KESİLMİŞLER.

O bölümde yer alan; Büyükşehir belediye başkanları, ilçe belediye başkanlarını kendileri atayabilirler gibilerinden ayrıntıya takıldıkları anlaşılıyor.

Bunu mealen aktarıyorum. Tam metni tabiki farklı!

İstanbul, Ankara, izmir, Antalya, Tekirdağ, Bursa gibi ve diğer büyükşehir belediyelerini kazanan partinin belediye başkanı, ilçe belediye başkanlarını kendisi, ilçe belediye başkanlığı seçimi yapılmadan ATAMAYLA BELİRLER! gibilerinden bir ayrıntı yer alıyor. 

İşte bunu 'uyanan' köşe yazarları CHP genel merkezinin tepesini günlerdir uyarıyordu. O uyarılar işe yaramış olacak ki, Bülent Tezcan yaptığı son açıklama ile erken yerel seçim önerilerine kapılarını kapattıklarını söyledi.

CHP'de kararları her zamanki gibi 'GENERALLER(!)' vermeye başladılar...

Cephede savaşan neferlere danışan, soran yine yok. Oysa ki, 24 Haziran öncesi ve gecesi cephede olan neferlerdi, GENERALLER(!) cepheyi terk etmişler, olanı biteni kapalı kapılar arkasından hatta nerede oldukları bilinmeyen 'karargahlarından' izliyorlardı.

CHP'nin 'GENERALLERİ(!)'nin  siyaset yapmaları, siyaset üretmeleri beklenirken görüldü ki, onlar SİYASETÇİLİK(!) yapmaya çalışıyorlarmış. 

Siyaset yapmakla, siyasetçilik yapmak arasında çok ama çok önemli nüanslar vardır. 

Siyaset, karşınızdaki diğer siyasi partilere yapılır. Siyasetçilik kendi partiniz içinde yürüttüğünüz, parti içi her türden mücadeleyi kapsar. 

24 Haziran'a çeyrek kala yaptığımız analizde yanılmamışız... CHP SEÇİM SÜRECİNİ KURULTAY SÜRECİ OLARAK GÖTÜRÜYOR! demiştik. 

CHP genel merkezi ve Muharrem İnce, süreci en başından bu güne dek CHP KURULTAYINA hazırlanır halde yürüttüler. 

Mesele her yönüyle başta basın ayağı olmak üzere gün gibi ortaya çıktı. 

Yılmaz Özdil'in, Muharrem İnceye karşı başlattığı çıkışın arkası gelecektir. özdil kıvılcımı attı ve izine ayrılarak yazılarına ara verdi. Gider ayak kıyağının arkasına diğerleri eklenecekler.

Tüm bu karmaşa arasında CHP genel merkezinin 'siyasi' zekası başta olmak üzere stratejistlerinin akılları tutulmayıpta ne yapsın. 

Benim tavsiyem...

ÜSKÜDAR'I GEÇEN ATIN PEŞİNİ BIRAKSINLAR DA, BOR'U ISKALAYIP NİĞDE PAZARINA SEYİRTEN KENDİ KARAKAÇANLARININ YULARINA YAPIŞSINLAR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI