'SORUMSUZLARIN' HESAPLARI ÖBÜR TARAFA SEVK EDİLMESİN ...

'SORUMSUZLARIN' HESAPLARI ÖBÜR TARAFA SEVK EDİLMESİN ...

Kaza değil...

Facia hiç değil.

CİNAYET!... TOPLU KATLİAM!

Çorlu'da meydana gelen 'TREN KAZASI' değildi.

Haber merkezlerine ulaşan son bilgilere göre can kaybı sayısı 24 ve yaralılar değişik hastanelerde tedavi altındalar.

Bunun adı; Kader, mukadderat, ecel veya fıtratında olan... değil. 

Ortada işlenmiş TOPLU KATLİAM var.

Katliamın kurbanları sadece orada can verenlerle sınırlı değil. Aileler, yakınları, onlardan saatlerce haber alamayan herkes...

Esas ortada olan...

Bu katliamın, SORUMSUZLARI ! var.

Bakanından, müsteşarına, genel müdüründen bölge müdürüne kadar uzanan şeflere, konrtolörlere uzanan SORUMSUZLAR! ortadalar. 

Dere yatağından geçirilen tren yolu menfezi çöküyor. 

Sonuç işte bu.

Adına KAZA(!) mı  diyelim? Hiç bir şey diyemiyoruz.

Sorumlu makamda oturan herkes bu katliamın sorumsuzuları olarak yargı önünde hesap vermeli.

Şerefsiz bir müteahhit ortaya çıkıp onun müdürleri, mühendisleri bir kaç yıl tutuklu, geri kalanını tutuksuz yargılanarak sıyrılamamalı bu katliamdan.

Yapılan işin kontrolünden, teslim alanından, iş kabulü yapanından kim var kim yoksa en ağır koşullarda, en ağır ceza maddeleri hükümlerince yargılanmalılar ve uzun sürmeyen... Bilir kişi raporları, oradan rapor, buradan tutanak beklenmeksizin veya ivedilikle sonuca varılacak yargılama gerçekleştirilmeli.

Yakınlarının cenazelerini, çamur deryasının ortasında sağa, sola dağılmış kopuk kolları, kopuk bacakları, beddenleri toplatarak CENZESİNİ BİR ARAYA GETİRMEK zorunda bırakan herkes HESAP VERMEK ZORUNDA!

Bu katliamın hesabını önce DEVLET vermeli...

Kime?

Yakınlarını kaybedenlere mi?

HAYIR!

Sadece yakınlarını kaybedenlere değil... İNSANLIĞA HESAP VERMELİ!

Daha bir hafta öncesi, dün aynı katliamda can verenler oy kullandılar. Yakınları da oylarını kullandılar. Haklarının korunası, can ve mal emniyetlerinin sağlanması önceliğinde vatandaşlık görevlerini yerine getirdiler. 

Karşılığı bu mu olmalıydı?

Katliamda can verenlerin ve yaralıların... kimliklerine, ırklarına, dillerine, dinlerine bakılmadı. Olay yerinde görevli ekiplerdekiler din, dil, ırk, mezhep üzerinden seçilerek oraya sevk edilmediler.

Acılarda, kayıplarda,facialarda, kederlerde, üzüntülerde  BİR ARAYA GELEN ÜLKE İNSANLARI OLMAK ZORUNDA MIYIZ?

Bizi bu gibi durumlarda bir araya getiren zihniyet nereden, hangi merkezden gelirse gelsin KAHROLSUN!

Sevinçlerde, kutlamalarda, gurur günlerindeki coşkulu kalabalıklarda bir araya gelmek istiyoruz. Sokakları taşırmak istediğimiz zamanlar bunlar değil. 

Sokaklara protestolar için, yasları, acıları anmak için dökülmek istemiyoruz.

Geceleri havai fşeklerle aydınlatırken coşkuyla haykırmak, keyifle o muhteşemliği izlemek için sokaklara akın etmek istiyoruz.

Duvar diplerine, ıssız köşelere yaslı duyguları dile getiren kıytırık mum ışıklarını tutuşturmak için sokaklarda olmak istemiyoruz.

Haktan gelene baş kaldırı, isyan değil bizimkisi...

Kendilerini HAKKIN yerine koyan, canlarımızı bizlerden üç, beş kuruşluk menfaatleri uğruna koparanlara isyan ediyoruz. ve tabi göz yumanlara.

Bu sorumsuzların hesapları öbür tarafa sevk edilmesin!

NOT: 15 Temmuz akşamı kendilerini ortaya KAHRAMANCA koyan KAZAN İLÇESİ, 15 Temmuz sonrası KAHRAMAN KAZAN oldu ve hakk etti.

Dünkü TREN KATLİAMININ hemen ardından, bir kaç dakika içinde çamur deryası halinde, ulaşımın neredeyse imkansız olduğu olay yerine koşan SARILAR Mahallesi (Köyü) ahalisi yaralıları ambulanslara yetiştirerek yüzlerce can kaybını önlediler.

Zamana ve ölüme meydan okuyan SARILAR MAHALLESİ halkı ortaya koydukları cengaverliğin, insan sevgisinin, vatandaşlık sorumluluğunun mükafatını en azından SARILAR'ın önüne gereği ve hak ettiği ''şanı'' sonsuza dek yaşatacak ve öyle anılmayı hak edecek gerekli ismi hak etmişlerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI