350 bin ayrı birim ve 42 bin ayrı belge...

350 bin ayrı birim ve 42 bin ayrı belge...

Yeni sistemde BİZLERİ bekleyen ne?

Öncelikle, devlet, vatandaş karşılıklı biribirlerine İTİMAT edebilecek. Yeni sistemin felsefesi ve halka yansıma biçiminin özü bu.

Devletin işleyişindeki SİSTEMATİK YAPI düzeltilerek, revize edilerek değişiyor.

Bürokraside ve hizmet katmanlarındaki zaman kaybettirmeye yönelik tüm atıl sistem yeni baştan sisteme adapte ediliyor.

Devlet, halka KATMA DEĞER SAĞLAMAYAN yapıyı ortadan kaldırarak, PROJE bazlı bürokrasi kavramını yeni sistemle birlikte hayata geçiriyor.

Devletin yansıttığı toplamda 12 bin kalem HİZMET KAVRAMI var. 

Her gün hepimiz bu 12 bin kalem hizmet kavramının her biri için 'devletin kapısındayız!'... Bu hizmet kalemlerini içeren kavramların tümü için bizlerden her gün 42 bin ayrı belge isteniyor(du). 

Yeni sistemde bu sayı ilk olarak 8 bine ardından bin 889'a kadar düşürüldü. Az mı, değil ancak amaçlanan sıfır belgeye kadar devam ettirilecek sistemin oturtulması.

Hepimizin anlayabileceği haliyle; Vatandaş beyanı esas alınarak, DEVLET, VATANDAŞ ARASINDAKİ KARŞILIKLI BEYANA DAYALI GÜVENİN TESİSEDİLMESİ sağlanarak BÜROKRATİK OLİGARŞİNİN kaldırılması sağlanmış olacak.

Performans esaslı, e- devlet  yapısı ... yeni sistemin dayandırıldığı en temel uygulama biçimi.

Öyle bir bürokrasi sarmalı 'batağı' içinde boğuşan devlet-vatandaş birlikteliği vardı ki, bunu hissedebilmenin tek yolu 'devlete yolunuzun düşmesiydi'...

Genelkurmay Başkanlığı ve MİT Müsteşarlığı dışında, 350 bin ayrı birim bulunan atıl yapının kendi içinde 125 bini kendi içinde yani aslında aynı işlerden sorumlu, aynı işleri yapar ancak birbirlerinden habersiz haldeydi.

Yeni sistem bu çalışma/çelişme ve çekişme keşmekeşliğini ortadan kaldırıyor.

                                                                            *     *     *

17/25 in üzerinden 4,5 yıl ve 15 Temmuz'un üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen FETÖ ile mücadelede 'arpa' boyu ilerlendiğine kanaat getirmeyenlerdenim. 

Göz önündekiler haricinde kısacası aleni bilinenler ve kayıtlı, fişli olanların dışında ne alınan var ne de alınıp getirilen.

Bu işte, bir değil birden çok yerde SU KAÇAKLARI VAR!...

Ercan Özoğluöz, denen adam, Adil Öksüz'ün yakalanması için kurulan ekibin başındaki isimdi ve şimdi FETÖ'den 'paket'. Zamanın Sakarya KOM şube müdür vekili. Ardından daha pasif göreve çekiliyor ve her nereden, her nasıl bir el devreye giriyorsa Ercan Özoğluöz bu yönlü aktif göreve getiriliyor. Hakkında kuvvetli şüpheler olan birisi nasıl bu denli bir göreve getirilir varalım da DÜŞÜNELİM!

Adam göz boyamak için Adil Öksüz'ün sözde peşinde aktif çalışma yapılıyormuş kabilinden dandikten 320 operasyon yapmış(!)... Ercan Özoğluöz, daha öncesinde IĞDIR valiliği yapan FETÖ'den gözaltına alınan Ahmet Pek'in de özel kaleminde görev yapmış. İnsan kelin neressinden tutacağını şaşırıyor.

Bu adamı burada tutanlar kimler?

Bu adamı pasif görevden alarak bu göreve atayan ve evraklarda onay imzalarını atanlar kimler?

Bunları alacaksınız ve üzerini kırmızı kalemle çizeceksiniz. Bu kadar basit. 

Bir değil, on değil, yüz değil, b,n değil çok fazla yerden su kaçağı var!

Yetkililerin gerekeni yapmadığı sürecin ardından İŞİN DÜŞTÜĞÜ YER BAŞTIR!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor