Albayrak, tek başına ''Büyükşehir Belediye Başkanı'' değil, ''CUMHURİYET HALK PARTİLİ!''
TARIK ESKİ >

Albayrak, tek başına ''Büyükşehir Belediye Başkanı'' değil, ''CUMHURİYET HALK PARTİLİ!''

Son yazımın başlığı ve içeriği üzerinden olumlu ve olumsuz eleştiriler devam ediyor.

''KADİR ALBAYRAK, CHP'DEKİ GELİŞMELERE TEKİRDAĞ ADINA YÖN VEREN İSİM OLACAKTIR.''  demiştim.

Milletvekilleri, il başkanı, ilçe başkanları, belediye başkanları... Hiçbirini hesabın dışnda tuttuğum düşünülmesin. Şüphesiz ki, her biri farklı noktalarda etin ve ağırlıkları olan isimler.

Faik Öztrak ve Kadir Albayrak farkını özel bir yerde tutmak olağan değilde nedir?

Bu iki isim Tekirdağ'da ve CHP genel merkezinde çoktanda öte noktadalar. Kim inkar edebilir, hiç kimse.

Hele ki, Ünal Baysan gibi neredeyse EFSANE haline gelmiş bir siyasi figür CHP içinde ''şimdilik'' kaydıyla olan bitenin dışındayken...

Diğer iki Milletvekili Aygun ve Yüceer, gelişmelerin kenarından, köşesinden dahil olmaya gayret etselerde cürümleri kadar yer işgal ettiklerinin faarkındalar. yanlış anlaşılmasın, iki Milletvekilini azımsadığım zannedilmesin. Aygun adına Öztrak, Yüceer adına da başkaları yapılması gerekenleri yapıyorlar veya söylenmesi gerekenleri söylüyorlar. Aygun ve Yüceer, pozisyon belirleme noktasında değiller.

İlçe belediye başkanları... Elleri mahkum! diyelim ve herkes ne dediğimizi kolayca anlasın. 

İl başkanı mı?... Keşke ile başlayarak, CHP Tekirdağ teşkilatında öyle bir makamın ''varlığından, yokluğundan'' haberdar olup olmadığımızı sorgulayalım. En azından, CHP Tekirdağ'da il başkanı ile nerelerde temsil ediliyor? diye sorarsak konu kökten anlaşılmış olur.

AK Parti il başkanı Cüneyt Yüksel, CHP li belediyeleri gün aşırı yerden yere vuran eleştirileri ile medyanın önünde. Ve kamuoyunda puan üzerine puan eklerken, iktidarın Tekirdağ için tamamladığı ve planladığı yatırımları nerdeyse her gün ve her mecrada vatandaşlara aktarırken, Süleymanpaşa'da yaşayan Ayşe teyze, Şarköy'e ne yapılmış, Şarköy'de yaşayan Ali amca, Çorlu'da temeli atılan yatırımdan haberdar oluyor. Cüneyt Yüksel'in gün aşırı silkelediği belediyeler ve CHP merkezli ''iş bilmezlik'' eleştirilerine Kadir Albayrak cevap vermek noktasındaysa, CHP Tekirdağ il başkanı PASİF hatta PASİF ÖTESİ, EDEN DEĞİL, EDİLGEN konumda demektir.

CHP il başkanı! ''susturucu yutmuş'' benzetmesinde olduğu gibi, salla başını al maşını türünden, varlığı, yokluğu belli olmayan, dostlar alış verişte görsün kabilinden ''makam işgaline'' devam ediyor. Hal böyle olunca; ''KİM TAKAR CHP TEKİRDAĞ İ BAŞKANINI?'' demesinler ne desinler... Beyefendilik, ahlaklılık, terbiye, iyi aile reisliği, düzgün iş adamlığı, sözünün eri olmak... bunlar artı vasıflar gibi görünse dahi, herkeste olması gerektiği için CHP Tekirdağ il başkanına da artı katmıyor. Siyasi yönüyle değerlendirdiğimiz gözden kaçırılmasın.

Dönelim başa...

Tekirdağ'da CHP açısından hal böyleyken, 24 Haziran sonrası meydana gelen gelişmelerde Tekirdağ adına SÖZ SAHİBİ KİMDİR?... 

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak!...

Tek neden bu vasfı mı?

Şu andaki CHP genel merkezi dahil, en eski bir kaç Cumhuriyet Halk Partili den birisi olmasına ne dersiniz?... DİKKAT!

CUMHURİYET HALK PARTİLİ diyorum.

Titri veya siyasi kariyerini bir yana bırakın ve bu son yazdığımın üzerinde düşünün. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor