Bir kaç yüz yılda bir denk gelen, üst üste iki yüz yıldır Türk Milletine denk geliyor!
TARIK ESKİ >

Bir kaç yüz yılda bir denk gelen, üst üste iki yüz yıldır Türk Milletine denk geliyor!

#TAMAM!...

Bir kaç yüz okuyucumun ortak isteğini bu gün yerine getiriyorum. Beni her gün takip eden ''diğer'' en az iki, üç genellikle  yedi, sekiz bin okuyucumdan özür dileyerek ''bir kaç yüz'' okuyucumun sesine kulak veriyorum.

''Siyaset, politika, ülkede ve dünyada nelerin olduğunu boş ver, DOLARIN halinden, EKONOMİNİN gidişatından söz et.'' mealindeki ısrarlı ''eleştirilere'' ve konu hakkındaki analizlerimizin ne olduğuna, görüşümüze gerçekten değer veren okuyucularımıza, takipçilerimize...

Muhalefetin ekonomistleri gibi mi yoksa ''iktidar yalakası'' kalemşörler gibi mi değerlendirelim?

En iyisi biz, değerlendirmemizi hiç birisi gibi yapmayalım ve sokaktaki, Hükümet caddesinde karşılaştığımız, sıradan ama sürüden olmayan duyarlılıkla konuya yaklaşan gerçek vatandaş gözüyle gördüklerimizi yazıya dökelim.

Önce iktidar yalakası kalemşörler gelsinler...

Bu kesim sahtekarın sahtekarı olanları kapsıyor ve bunlar muhalefetin gevşeklerinden de değişik tipler. Överek, dövüyorlar!... Hem yalakalık hem de hainlik güden yılan gözlü, daha düne kadar ''hoca efendiye methiyeler düzmekte biribirlerini çiğniyorlardı. Zındık tipler. Zannedersiniz ki, vatan, millet sevdasıyla, Erdoğan meftunlukları bu tiplerin mimberi olmuş, yere göğe koyamıyorlar. SAHTEKAR, YALAKA, HAİN PUŞTLAR!... 

Muhalefetin ekonomistleri mi?

Ekranlara çıktıklarında ağızlarından ne çıkacak diye beklediğiniz bunlar, ekonominin düze çıkmasını, Dolar'la serüvenimizin mutlu sona bağlanmasını tek bir ön koşula bağlayan, uzmanlıklarından çok ötede sözlerle konuya ''katkı' sunuyorlar.

Bunların demeleri o ki,...

PKK ile mücadele bırakılsın.

Demirtaş ve diğerleri serbest kalsınlar.

YPG ye sağlanan ABD desteği ve oluşturulmak istenen KÜRT devleti görmezden gelinsin ve dolayısıyla sınır ötesi harekatlara son verilsin.

PAPAZ, ülkesine iade edilsin.

 Rusya ve ÇİN'le giriştiğimiz tüm projeler ve ticari anlaşmalar rafa kaldırılıp, sonlandırılsın.

Yerli silah üretimine son verelim. Yerli savunma sanayimize kilit vuralım.

Nükleer santral yapımı derhal durdurulmalı, anlaşmalar iptal edilmeli.

Ak Deniz'de petrol ve doğal gaz arayan ABD başta diğerlerine boyun eğelim, hakkımız olandan vaz geçelim.

FETÖ'den ihraç edilen asker, polis, öğretmeen ve diğer ıspatlı kamu görevlilerini yarından tezi yok görevlerine iade edelim.

ABD başta olmak üzere diğer ülkelerdeki FETÖ'cü km var kim yoksa geri dönmeleri sağlanmalı, mallarına el konulanların malı ömülkü iade edilmeli.

Bunlara ''boyun eğmeyecek'' olan...

Recep Tayyip Erdoğan'dan yarın sabah ''kurtulalım''.

Tek suçlu var!

Recep Tayyip Erdoğan... Ondan ''kurutulup'' tüm bunları ve dahalarını yerine getirirsek DOLAR, TL ile arasındaki tango anında valas yumuşaklığı kıvamına dönüşüverir.

Yükselen Dolar'ın neden yükseldiğini, nelerin olup biterken, kimlerin nerelerde ne hesapları olduğunu anlayamayan ve bu gelişmelerin vebalini AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'a yükleyerek yorumlayan, konuşan ve dahi bunun nedenlerini gerçekten bilemediğini itiraf edenler!...

Sizin yapabileceğiniz ve sizin için yapılacak tek bir şey kalmış demektir... KENDİNİZE ACIMAK VE SİZE ACIMAK!

Yukarda sıradıklarımı yapalım mı? 

Erdoğan, tüm bunları kabul etsin ve kendisi dahil herkes ''dört başı mamur'' orada burada, dağlarda açan çiçekleri, börtü böcekleri dilimize dolayalım, dilimizin ucundaki ıslıkla bir arada çığralım türküleri, geçelim Tv başına kim kiminle nerede tıngırdamış, kime karı kime koca lazımmış, kim kiminle basılmış, kime 5 yüz milyar lazımmış ki, sunucuya yakarışlarını izleyelim. Oh' dünya bize güzel olsun.

Resmi törenlerde gururla istiklal marşımızı da okuruz. Andımızı da...  Para var huzur var anasını satayım! Dağlarımızda açan çiçeklerimiz de var. Oturur kalır dağlardaki çiçek böcek seyrederiz.

E, biz bunun ''keyfini'' on yıllardır biliyoruz zaten.

Recep Tayyip Erdoğan, isimli birisi çıktı ve on yıllardır süren keyfimize limon sıktı, başımıza getirmediği iş kalamdı. sayesinde allak bullak olduk.

Yaptıklarına bakın adamın ya!...  Dünyanın en büyük hava alanını inşa ediyo, ipek yolunun önünü açacak köprüler yapıyo, boğazın altını otobana çevirdi, nükleer santraller yapıyo, kendi silahını üretiyo, dünyada ayak basmadığı yer bırakmadı, ticaret anlaşmaları yapmadığı ülke kalmayacak ve bu sayede ticaretin her alanında dünyada ilk on arasına sokacak adam bizi, Afrika'nın farkına vardı ve yaptığına bakın, Afrika'da geleceği kuranların masasına gitti ve ÇÖKTÜ!... papa'ya gider, ABD başkanına gider, Alman şansölyesine atar, Fransa c.başkanına ayar, İsrail'e cadde boydan boya teklifi, ülke içindeki her türden vesayetin dibine kibrit suyu... Nedir bu bizim çekimiz yahu! Ağustos böceği gibiydik yan gelip yatarken şimdi bizi ettiğine bakın, arılar, karıncalar gibi sürekli tempo, sürekli çalışma, sürekli tedbir, sürekli takdir, sürekli aksiyon... nedir bu anlayamıyoruz ki? Salla başını, al IMF'den borcu bak dalganaydı bizim bildiğimiz... 

Derhal ondan kurtulmak şart oldu. Zaman geçirmeden bu ''adamdan'' kurtulmamız gerekli. Yoksa ne keyif ne tat ne de huzur bırakmayacak. Hoş zaten olanı da mahfetti ya...

Nasıl iyi mi böyle?

Mevzubahisin ne olduğu konusunda ahkama gerek yok!...

TEFERRUATLARI iyi sıralamak için yürek gerekli. Ardına eklenen zeka ve akıl sonrasındaki dirayet işlemi bir güzel tamam edecektir.

Bir mıh, bir nal, bir at ve BİR YİĞİT !... 

Bir kaç yüz yılda bir denk gelen, üst üste iki yüz yıldır Türk Milletine denk geliyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor