Hepimize dokunuyor. Neden bin yıl yaşasın ki?
TARIK ESKİ >

Hepimize dokunuyor. Neden bin yıl yaşasın ki?

Ankara, hiç bu kadar kararlı olmamıştı...

''ABD, TÜRKİYE'Yİ TAMAMEN KAYBEDEBİLİR!''... Bu sözler Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'a ait. 

17-25 in mimarı, 15 Temmuz'un planlayıcısı, PKK-PYD nin, unutturulmaya çalışılan DAEŞ'in sahibi olduğu açıktan açığa bilinen ABD'ye karşı Türkiye ilk defa bu derece kararlı.

Ne zamandan beri?... 1947'de İsmet Paşa'nın altına imza attığı, darbe ve tehdit üreten, emperyalizmin küresel ve bölgesel kuşatma belgesi MARSHALL PLANINDAN bu yana.

1974'teki Kıbrıs çıkartmasında, 2. harakettaki Ecevit hükümetinin tutumu buna benzer bir dik duruş ve kararlılık örneği olarak gösterilsede bu gün yaşananlarla o gün yaşananlar arasında büyük uçurumlar olduğu gözden kaçırılmamalı. Yine de Ecevit ve Erbakan ikilisinin o dönemdeki tavrı azımsanmadan bu güne örnek gösterilecek ilk adım olarak kabul edilmelidir. 

Anmadan ve basetmeden geçildiğinde tarihi haksızlık olacak ki, haklarını teslim etmek kaçınılmaz boyun borcumuzdur... Fatin Rüşü Zorlu ve Turan Güneş ikilisi övgü ve şükran duygusunu koşulsuz hak eden Türkiye Cumhuriyeti'nin iki Dış İşleri Bakanlarıdır. Bu iki değerli devlet adamının ardından görev sancağını devir alan Mevlüd Çavuşoğlu'nun hakkını tarih ve bu Necip millet ihmal etmeyecektir.

Ankara'nın kararlılığı karşısında ellerini başının arasına alarak düşünmesi gereken YAHUDİ LOBİSİNİN KONTROLÜNDEKİ ABD YÖNETİMİDİR!

Dikkat!

Trump'un, Türkiye'deki maşalarını devre dışı bırakarak, direk kendisi bu konulara müdahil olmayı seçmesinin zamanını gözden kaçırmamak gerekli.

ŞEYTAN AYRINTILARDA GİZLENMEYİ SEVER diyelim ve o önemli ayrıntıyı paylaşalım.

Geçtiğimiz hafta yani Dolar'ın 4.70 seviyesinde olduğu gün yapılan bir açıklama Trum'u direk konuya muhatap olmaya itti...

Türk, Rus, Alman ve Fransız devlet başkanları 7 Eylül'de İstanbul'da bir araya gelecekler ve masaya yatıracakları en önemli konu, Trump'un ticaret savaşına karşı atılacak ortak adımlar olacak. Konu başlıkları arasındaki, karşılıklı ticarette Dolar yerine yerli para kullanılması da en can alıcı nokta olunca Trump yerinden zıplamasın da ne yapsın?... Bu toplantının tarihi ve yeri  hatta gündem konuları açıklanır açıklanmaz devreye giren Yahudi lobisi Trump'u oval ofisinde Twitt bombardumanı için devreye sokmakta gecikmedi.

O gün 4.70 seviyesindeki Dolar bir hafta içinde bakın nereye taşındı!

Rahip Brunson konusu, asıl sorunu örtmeye yarayan yorganından başka bir şey değil. Etken mi? Kesinlikle ama Rahip kısmı Trump öncesi derin ABD'nin sorunu ve Trump bundan kolayca sıyrılabilir hatta şahsi siyasetine içerde argüman yapıp bazı odakların üzerine hallenmesinde elini güçlendirirdi. Oysa öyle yapmasına izin verilmeyerek Rahip meselesi ekonomik savaşın bahanesi haline taşındı.

Taklit edilemeyen belkide tek bir şey vardır. O da CESARETTİR!

Derin ABD'ye ve ABD ekonomisine hakimiyetini sağlam temeller üzerine inşa ettiği yüzlerce yıllık lobisi ile sağlayan İsrail devleti bölgedeki güvenliğinin teminatının Türkiye olduğunu bile bile Oval ofis ve Pentagon'u manipüle ederek emperyalist yayılımcılığını, egoist emellerini süsleyen işlere ara vermeden devam ediyor. Baş aktörü, maşası kim? AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BAŞKANI!

İçimizdeki BEDBAHLAR!

Kimisi köşelerinden kimisi TV kanallarında onlara ayrılan programlardan bazıları da sanatçı kimlikleri sayesinde bazıları siyasetçi görünümünde, Yahudi ve Amerikan emperyalizminin ağızından saçılan salyaları yalamayı sürdürüyorlar.

Hamasetten ve hayalcilikten öte, tahriklere kapılmaksızın gerçekler üzerinden yapılacak değerlendirmelere ve yorumlara, yönlendirmelere ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde farkında olmamız gerken...

Yılanın hepimize dokunacağı ve o yılan için ''korkaklık'', ''bireysellik'' kaynaklı bin yıl yaşaması için temenni lüksümüzün olmadığıdır.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor