Kadir Albayrak; Ben senin gibi Cumhuriyet Halk Partilinin elini öpeyim.
TARIK ESKİ >

Kadir Albayrak; Ben senin gibi Cumhuriyet Halk Partilinin elini öpeyim.

Kadir Albayrak!... Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin Tekirdağ’da en önemli ismi.

68 kuşağının CHP içindeki sayılı birkaç temsilcisi arasında.

Albayark’ın siyasi sorumluluklarını tarif etmeye gerek yok. Partisi, CHP içinde ve kamuoyuna karşı işgal ettiği makamın gereklilikleri bakımından oldukça zorlu bir noktada yer alıyor.

Tüm bunların yanı sıra, DEVLET geleneğini ve adabını yerine getirmekle de sorumlu. Tekirdağ’a gelen devlet büyüklerinin programlarına iştiraki ve sergilediği sorumluluk yüklü tutumdan dolayı kendi partisinin çeşitli kesimlerinden aldığı HAKSIZ ELEŞTİRİLERE göğüs germesiyle ve taviz vermemesiyle biliniyor.

Son günlerin en önemli gelişmesi, ABD’nin küstah ve kendini bilmez, emperyalistçe şımarıklığı karşısındaki  olumsuz ekonomik gelişmelere karşı sergilediği tutumu ile Albayrak, kamuoyundaki saygınlığını perçinlemiş oldu.

Daha önce, 15 Temmuz sürecindeki kararlı ve akıldan, mantıktan, halktan, devletten yana olan tavrını, hainlere karşı duruşunu nasıl sergilediyse bu gün yine aynı kararlılık ve hatta partisi CHP’nin genel tutumuna RAĞMEN ortaya koyduğu dik duruşu ile gündemde.

Katıldığı en son toplantıda sergilediği tutum karşısında yine partisinin ‘’O, malum’’ kanadı tarafından eleştirilmek umurunda değildi. Ve kürsüden mertçe seslenerek;

''Arkadaşlar, ben her zaman söylüyorum işin siyasal boyutu yok, eğer bu sıkıntıları Amerika bir papaz için yapıyorsa, Amerika’nın karşısında dikilmek yedisinden yetmişe tüm halkımızın boynunun borcudur. Zaten Amerika’yı ben oldum olası sevmedim, gençliğimde de sevmedim. Bizim 68 kuşağı zaten hiç sevmedi ama şimdi sıkıntı içerisindeyiz”… “Bu sıkıntıyı gene o senin partin bu benim partim değil. Şu anda hükümetin başında Cumhurbaşkanı var, bir hükümet var, bir meclis var, siyasi partiler var. Herkes birleşecek Amerika’ya karşı, İsterse dünya devi olsun buna karşı bütün direncimizi göstereceğiz''…

''Cumhurbaşkanımızın etrafında birleşeceğiz!''...

diyebilen, CHP’li değil ama ilk ve tek Cumhuriyet Halk Partili isim oldu ...

HAY BEN SENİN GİBİ CUMHURİYET HALK PARTİLİNİN ELİNİ ÖPEYİM.

Son dönemin CHP’si içinde bunu yapabilmek yürek ister ki, yerel seçimlere çeyrek kala bu türden bir çıkış ortaya koyabilmek çok daha farklı siyasi kaygıları içinde barındırıyor ve bir çoğunun derdi altlarındaki KOLTUK olmuşken bu türden siyasi ikbali hiçe sayarak ortaya iradesini mertçe, olması gerektiği biçimde koyabilen bir Cumhuriyet Halk Partilinin olduğunu görmek başka bir şey.

CHP içinden birileri Kadir Albayrak’ın bu omurgalı ve vatan sever duruşunu eleştireceklerdir. Kimin umurunda? 

Albayrak daha geçtiğimiz hafta AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’le girdiği siyasi polemikle gündemdeydi. Ulusal çıkarların söz konusu olduğunda üzerindeki parti gömleğini yırtarcasına sıyıran Kadir Albayrak kamuoyunun karşısına bambaşka kimlikle, ait olduğu şuur ve damarlarındaki asaletin bilinciyle çıkmasını bildi.

Sorumluluk makamını işgal eden kimliği açısından Kadir Albayrak’ın bu tutumunun ve CUMHURBAŞKANIMIZIN ETRAFINDA BİRLEŞECEĞİZ! Çıkışının bu günlerin devamında ‘’o’’ mahalledeki bir çoğu için mesajdan öte DERS niteliği taşımış olmasını umut ediyoruz.

Neden mi? Çünkü…

MEVZUBAHİS OLAN VATAN!


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor