DESTERECİ FIRINININ ÖNÜNDE PASTA KUYRUĞU...
TARIK ESKİ >

DESTERECİ FIRINININ ÖNÜNDE PASTA KUYRUĞU...

Cismi her ne kadar fark edilmese de adını hatırlayan mutlaka çıkacaktır.

,Kendisini Süleymanpaşa ilçesinin ''belediye başkanı'' zanneden Ekrem Eşkinat...

Belediye meclisinde alınmış kararla, sekiz, on günlük AVRUPA GEZİSİNE çıkmış. 

İlk durak Almanya'nın  Bavyera eyaletindeki BAYREUTH şehri. Eşkinat ve beraberindeki ''çok önemli'' kişiler burada ''KLASİK MÜZİK DİNLETİSİNE'' katılacaklar mış.

Haberiniz var mı bilmem ama BAYREUTH bizim kardeş şehrimiz!...

İş adamı, siyasetçi, iyi niyet elçisi Mennan Yıldırım dostumuzun uzun yıllar önce yerleştiği ve orada önemli bir sosyal çevre geliştirdiği bu şehri önce Tekirdağ ardından Süleymanpaşa ile devam eden süreçte iş, kültür, sosyal ilişkiler ve spor alanlarında  kaynaştırmaya yoğun çaba sarf ettiğini biliyoruz.

* Süleymanpaşa, güllük gülistanlık. Sokaklarına bal dök yala. Mahalle aralarında kaldırımlar, yollar basılmaya kıyalamıyacak kadar muntazam ve düzenli. 

* Süleymanpaşa'nın sosyal ve kültürel yapılanması... Muhteşem!... Sahile doldur ada mermerinden heykel denen taş yığınlarını, duvarlara bir kaç Atatürk resmi astır, bir kaç çocuk bahçesi kondurduğun zaman işlem tamamdır.

* Süleymanpaşa'da trafik sorunu mu, gülesi geliyor insanların! trafik sorunu nasıl bir şey, o ne demek? 

* Pazar yeri, çoktan halledildi bile. ASANSÖTRLÜ, YÜRÜYEN MERDİVENLİ binlerce insanın aynı anda alış veriş yapabildiği, pazarcı esnafının yüzünü güldüren haliyle sorunsuz halde halka hizmet vermeye devam ediyor.

Durum ve hal böyle olunca ŞAHRİN EMİNİ! başka ne yapsaydı ki, on günlüğüne de, on beş günlüğüne de ortadan kaybolsa fark edilmez. Düzen saat gibi işlediğine, sorunsuz, insanların yüzleri güldüğüne göre ŞAHRİN EMİNİ'nin her şey hakkıdır... Müzik dinletisine de gider, Avrupa'da kültür, sanat faaliyetlerine de katılur.

Düşünebiliyormusunuz?

Ne kadar şanslıyız...

Yaşadığımız şehrin belediye başkanının gözü arkada kalmadan şehri ve bizi on günlüğüne yardımcısına emanet edebilecek kadar işleri yoluna koyarak Avrupa gezisine çıkabiliyor. Bizim payımızdan beraberinde gezisine kattıklarını, davet ettiklerini ağarlayabiliyor, Süleymanpaşa'da işler ayna ve onlar saçlarını taramayı sürdürecekler. On gün o yerlerde güle eğlene zaman geçirecekler.

Zaten biz, Süleymanpaşalılar da, Destereci fırınının önünde PASTA KUYRUĞUNDAYIZ!... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor