Sen, Ben ve Bizimkiler . . .

Sen, Ben ve Bizimkiler . . .

Bu seçim dönemi de böyle tamamlanmak üzere. Partiler ve partililer mahalle mahalle, sokak sokak, kahvehane kahvehane geziyorlar.

Bir mahallede bu akşam A partisi, diğer akşam aynı mahalledeki aynı kahvehanede B partisi.

Değişen sadece orada hangi parti varsa onun taraftarlarından oluşan kırk, elli kişi. Mahalleli yine aynı mahalleli. Gel gelelim partililer oradalar ama mahalleli ortada yok. O esnada mahalle sakinleri başka bir kahvehadeler. Al kızı ver papazı yapıyorlar.

Partinin hatibi esiyor esiştiriyor. Muhalefet, iktidar farkı yok.

Bu seçim döneminde enteresan olan, Tekirdağ’da muhalefet, iktidar yok. Hükümet eden AK Parti, görünürde muhalefet CHP. Tekirdağ’a  geldiğinizde roller değişiyor. Yerelde iktidar CHP. Muhalefette AK Parti var.

Bir yıl önceki yerel seçimleri genel seçim havasına sokan CHP nin bu stratejisine, AK Parti genel seçimleri yerel seçim havasına taşıyarak cevap verdi.

Mahallelerde devam eden propaganda sandıklara nasıl yansıyacak?

Seçmen yaşıyor, seçmen sandığa giderken kararını anlık vermiyor. Seçmen elindekine ve cebindekine bakıyor. Seçmen sosyal hayatın neresinde olduğunu gözden geçiriyor. Seçmen yoluna, suyuna, elektriğine, okuttuğu öğrencisinin koşullarına bakıyor. Seçmen pazar fiyatlarına bakıyor. Seçmen hastanelerde hizmet alıp alamadığına bakıyor.

Seçmen sizlerin mahallelerde yaptığınız konuşmalara hiç kulak asmıyor. zaten o konuşmalarda siz varsınız bir de sizden olanlar var.

Fatta bazı partilerdeki sen ben çekişmeleri yüzünden rakip taraflar birbirlerinin toplantılarına dahi iştirak etmiyorlar.

Hal böyleyken bunca tantana, bunca harcanan akar yakıt, bayrak, akıtılan kaynaklar ne uğruna?

Ötmesin ama tepeli olsun diye bir tabir vardır.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor