Cafer Mahiroğlu, Sınır ötesi ''ekonomik harekatımızın'' bir başka kahramanı...
TARIK ESKİ >

Cafer Mahiroğlu, Sınır ötesi ''ekonomik harekatımızın'' bir başka kahramanı...

Başkalarının başarı öykülerini dinlemek, okumak bizi sıkar. 

İbretlik öyküler... denildiğinde akla ilk gelen hüzün, dram olurken başarı aklımıza en son gelir.

Biz bu gün farklı bir şey yapalım...

Cafer Mahiroğlu!... Diyelim ve devam edelim.

İngiltere'de tekstil pazarının yüzde 7 sini elinde bulunduran Türk işadamı... Geçtiğimiz gün bir gazeteye verdiği röportajında önemli konuların üzerindeki tozları silkelemiş.

5 yıl önce, Avrupalı Türk Markalar Birliğini kuran Cafer Mahiroğlu, birliğie üye olan marka sayısını 3 bine eriştirmeyi başardıklarının altını çizmiş. Birliğin içide yer alan Türk Markalarının 500 milyon Dolar cirosu olanda var, 100 milyon Dolar olan da var.

Cafer Mahiroğlu'nun röportajında altını çizdiği tüm noktaları analiz ettiğinizde eminim siz de benimle aynı temel düşünceyi manşet kabul edeceksiniz.

Yeri geldiğinde sıklılkla tekrar ederim; ''Arabistan'da Müslüman, Türkiye'de Milliyetçi olmak kolaydır.''...

Bunların her ikisini birden GURBETTE yaşamak ve başarmak  veya biraz daha dram katmak gerekirse YABAN ELLERDE! bu iki maneviyatı hissedebilmek, bizim burada hissedip yaşadığımızın çok daha ötesinde bir değer olsa gerek. 

Mahiroğlu, önemli tespitlerini başlıklarla belirtmiş belirtmesine de onun sesinin nereye ulaşacağı, kimin kulağına erişebildiği önemli.

''Avrupa'daki 5 milyon Türk'ün birikimleri, Türkiye'deki 80 milyonun birikimlerinden çok daha fazla.'' demekle yetinmeyerek... Aksaklıklara ve dejenerasyona dikkat çekerek...''Sistemin içine dahil edilmeliyiz!'' diyor.

''Kimisi tarikat kurmuş, paramızı almış, kimisi kooperatif kurmuş para toplamış, sivil toplum kuruluşları para toplamışlar. Halbuki Avrupalı Türkler üzerinde bir devlet politikası olması lazım.'' tespitlerinin ardında yarım yüz yıldan fazla uygulanamayan devlet politikasının arızasını ortaya koyan Cafer Mahiroğlu'nun bu çıkışına  öneri, tespit, yol gösterme her ne derseniz deyin ama SESİNE KULAK VERİN! diye ben ekliyorum.

Mahiroğlu, İngiltere'de nasıl bir ekonomik ırkçılığın kazanından, erimeden çıkabildiklerinin sürecinden de söz etmiş. Onun ve diğer Türk iş adamlarının bu türden öykülerini okumak, dinlemek gurur çizgimizi yukarlara taşırken onların o süreci nasıl atlatabildiklerini göz önünde bulundurmamız imkansız. Biz işin diğer boyutundayız. ARMUT PİŞMİŞ YA, AĞIZIMIZA DÜŞTÜĞÜ ANIN HAZZINI YAŞIYORUZ.

Röportajı, ibret ve gururla okudum. 

Abartı saymayın ve kıyasın amacı boyutundan bakarak...

Sınır ötesi harekatlarda, bekaamızın teminatı olan Mehmetçiklerimizin göğüslerimizi kabartan kahramanlıklarında olduğu gibi... Avrupa başta olmak üzere Dünyanın çeşitli yerlerindeki iş adamı ismi altındaki KAHRAMANLARIMIZ! olduğunu unutmayalım.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI