CHP fabrika ayarlarına, yüzde 15 bandına çekilmeye çalışılıyor...
TARIK ESKİ >

CHP fabrika ayarlarına, yüzde 15 bandına çekilmeye çalışılıyor...

CHP için, Atatürk'ün CHP'si değil... dediğimizde yakın geçmiş zaman anlaşıldığını inanın daha yeni fark ettim. Bir kaç yıllık süreci ifade etmek için bunca lafı tüketirmiyiz? En azından bir kaç yıllık CHP liler, bizi bu kadar meşgul edecek kabiliyete sahip değiller.

24 Haziran öncesi ve sonrası yazdığımız yazılarda analizlerimizi aktarırken, perspektif hatası yapmamaya özen gösterdiğimizi yeni yeni fark edebilenlere ve farkettikleri halde malum nedenden dolayı derin sessizliklerine gömülenler ...

CHP içinde iSTANBUL merkezli, ''ÜÇÜNCÜ YOLCULAR'' diye yeni bir gurubun oluştuğundan söz etmiş ve bu gurubun, Muharrem İnce'yi kaba saba, kabadayı ve pervasız bulduklarını belirtmiştik. Üçüncü yolcular, şimdilik Kılıçdaroğlu ile yola devam kararı almışlardı. 

Bu yeni urubun Eylül ortalarında daha sağlam ve merkezci söylemlerle ortaya çıkacakları yönünde kulağımıza çalınanlar var. Etkinliklerini Eylül'e saklıyorlarmış.

Bunların içlerinden bazıları var ki, bazı düşünceleri kulağımıza geldiğinde... ''dakka bir, gol bir'' dedirtiyor.

Keşke, Atatürk CHP yi kendi döneminde kapatsaymış...

İnsanın dilinin ucuna gelen ilk ve tek en kibarından  tepki ifadesi; ''hay sizin yolunuzu da, yordamınızı da'' demek oluyor. Topu maça başlamadan patlattılar.

Parti kapatma adeti, geleneği Atatürk'e ait değil ki, İsmet Paşa sayesinde başlayan parti kapatma hevesinden haberdar olmayan ''üçüncü yolcular''... 

Bu cahil güruh, CHP'nin bu gününü nasıl da ''ATATÜRK'E İHALE EDİVERİYORLAR!''

Atatürk'ü, öngörüsüzlük ve partinin Kılıçdaroğlu veya İnce taifesi elinde ''mahsur'' kalabileceğini hesaplayamamış olmakla suçlamak değil de nedir?

1936 Kurultayına gideriz gitmesine, İsmet Paşa ve Recep Peker'in oldu bitti sayesinde Atatürk'e rağmen dönemin faşizmin en katısının uygulandığı Alman ve İtalyan menşeli  bir ''demokrasi herzesini'' yutturma girişimlerine kadar uzanırız... Atatürk, bu girişimden haberdar olduğu anda mı CHP'yi kapatsaydı? Bu can alıcı konuyu burada anlatmam asıl konudan bizi uzaklaştırır ve kaldı ki, bunu tek başlık altında kısa süre önce yazmıştım.

ÜÇÜNCÜ YOLCULAR!... Siz Atatürk'ü bugünkü CHP'nin içine düştüğü durumla ilgili sorumlu tutacağınıza, ''Atatürkçü! Kenan Evren'in'' kapattığı CHP'yi küllerinden yeniden yaratan Deniz Baykal'a ya ''lanet'' okuyun ya da gidip kapısında rahmet...

CHP lilere bu ÜÇÜNCÜ YOLCULARI bir ay önce ilk defa duyuranlardan birisi olarak... en son öngörümü paylaşarak bu günkü yazımı sonlandırmak isterim.

Bunlar CHP'yi fabrika ayarlarına kesin geri döndürürler ve YÜZDE 15 bandına çekerler!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI