Tekirdağ'da ''üçüncü yolun'' yolcu listesi...
TARIK ESKİ >

Tekirdağ'da ''üçüncü yolun'' yolcu listesi...

Dün, CHP içinde yavaştan yavaştan seslerini duyurmaya başlayan ''üçüncü yol'' haraketinden söz ettik. CHP'liler, bu ''YENİ!'' haraketle 9 Eylül'de, CHP'nin kuruluş sene-i devriyesinde tanışacaklar.

24 Haziran sonrası, CHP içindeki gelişmeleri analiz ettiğimiz yazımızın bir bölümünde ''üçüncü yolcular'' bahsini sizlerle kısada olsa paylaşmıştım.

Bize iletilen bilgi notunda, bu haraketin İstanbul çıkışlı olduğu söylenmişti ve hala daha bu bilgiyi çürütecek farklı bir şey yok. 

Aynı bilgi notunu bize ileten otoriteler, ''üçüncü yol'' için... yapısal olarak, içeride SHP tabanının az biraz daha SOLA kayan kesiminin etkin olduğunu ilave ettikler.

Fikir kökündeki. bazıları için bir dönem Atatürk'ü tarif ederken ''BURJUVA KEMAL'' söylemiyle ifade edenlerin uzantılarıda denebilr. 

Üçüncü yol!... Mevcut CHP yapısını tarif ederlerken; ''GÜDÜK ANLAYIŞ.'' diye söze başlıyorlar ki haklı oldukları en önemli noktada zaten bu.

24 Haziran öncesinde bir araya gelen veya getirilen bu ''üçüncü yolcular'' Kılıçdaroğlu'nu ve İnce'yi CHP ye kurulan tuzakların farkında olmamakla eleştiriyorlar. Şayet asıl tuzak kendileri değilse!...

Haraketin LOKOMOTİF! ismi mutlaka vardır. Eş başkanlık olacağını sanmamakla birlikte, Mustafa Sarıgül ve Fikri Sağlar gibi isimler bu yolun neresindedir sorusu sizinde  akıllarınıza gelmiştir veya gelecektir.

Tekirdağ!... Bu yola ne kadar dahil olur? 

Tekirdağ'da!... Bu yola kimler dahil oldular?

Tekirdağ'da bu yol ne kadar destek görür?

Kısa süre sonra tüm bunların cevabı ile ve  kaldığımız yerden ''üçüncü yolun'' yolcu listesini sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI