Endişeye gerek yok. Milor'un, menemen anketini ''Hakan Bayrakçı'' yapmadı.
TARIK ESKİ >

Endişeye gerek yok. Milor'un, menemen anketini ''Hakan Bayrakçı'' yapmadı.

MENEMEN!... SOĞANLI MI, SOĞNSIZ MI OLMALI?

Her ne kadar söz konusu GASTRONOMİ gibi görünse dahi işin aslı ülkenin ''beka sorunundan'' başka bir şey değil.

Vedat Milor, ''hakkında TCK nın ilgili maddelerince derhal işlem başlatılmalıdır.''... Yaptığı, ''HALKI MENEMEN ÜZERİNDEN BÖLMEYE ÇALIŞMAKTIR!''... Ve bu amacını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Milor'un, Twitter üzerinden başlattığı ankete katılım 450 bine dayandığında ''acı gerçekle'' yüzleşmiş olduk... Kurban Bayramı'nı milletçe birlik, bütünlük içinde geçirirken, bu tartışmanın ne yeri ne zamanıydı. Bak yine tam ortadan bölündük. On günlük bayram tatili menemen üzerinden başlatılan ve kesinlikle ''maksatlı'', soğanlı mı, soğansız mı tartışmasıyla  heba oldu gitti.

En güzel turşu sirkeli mi, limonlu mu yapılır tartışmasına bile daha açıklık getirememişken, menemenin bu işe katılması ''dış güçlerin'' yeni oyunundan başka bir şey değil.

Katılımcıların yüzde 51'i soğanlı, yüzde 49'u soğansız derken... Bende yüzde 49'un içinde yer alanlardan olarak bu açıklanan sonuçta kesin ŞAİBE var diyorum.

Yok, sakın yanlış anlaşılmasın. Başında da yazdım, Vedat Milor anketi Twitter üzerinden yaptı. Hakan Bayrakçı bu ankete hiç bir yanından ''BULAŞTIRILMIŞ'' değil. 

Benim merak ettiğim... Tv programcısı ve ünlü ''gurme'' Mehmet Yaşin, bu ankete katıldı mı katılmadı mı?  Katılmamıştır. Mehmet abimiz için sorun yok, DUMANI TÜTSÜN YETER. Mehmet abi ankete katılmamış olsa bile soğanlı, soğansız üçer  yumurtadan, üçer sahan değişik menemeni 3 ekmek sayesinde indirmiştir. Ve yinede kesin bir kanıya varamamıştır.

Akademik kariyeri önlü, arkalı iki dosya kağıdını kaplayan, Tv programları sayesinde sadece gastronomi değil alabilene, hissedebilene ve algılayabilene çok farklı yönleriyle değişik mesajlar veren, eğiten ve bilgilendiren Vedat Milor! sayesinde bu bayramı tebessüm ederek geçirdik. 

Bana göre, Vedat Milor ve Ayhan Sicimoğlu... ''İsviçre çakısı gibi iki Türk!'' Alanlarında Türkiye'nin dışa açılan en kaliteli yüzleridir. Değerleri hak ettikleri biçimde neden bilinmez ve bu ikili neden ''değerlendirilmezler'' anlamış değilim. 

Teşekkürler. Vedat Milor! ...

Ancak. seninde menemeni soğanlı sevdiğini öğrendiğim anda ''ANKETE ŞAİBE'' karıştığına kanaat getirdim.

Okuyucular sakın yanlış anlamasınlar. Bir kere daha tekrar etmekte fayda görüyorum.

Milor, anketini Twitter üzerinden yaptı. Hakan Bayrakçı, bu ankete hiç bir tarafından dahil değil.  Anket sonucunu her ne kadar inandırıcı bulmuyor olsam da, içime su serpen de bu ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor