Biz sıraya koymuyoruz, SÜRÜYE KATIYORUZ!
TARIK ESKİ >

Biz sıraya koymuyoruz, SÜRÜYE KATIYORUZ!

Aptallığı mı yoksa güzelliği mi seçersiniz? ... Diye sorsanız, ''güzelliği seçmeyecek'' o kadar çok kişi var ki, bunlara neden güzelliği seçmediniz? diye soracak olsanız; ''güzellik geçicidir de ondan''cevabı alacağınızdan emin olun.

Son dönemlerin modası... ''dandik'' sosyal medya hesaplarından ''SALLAMAK'' olarak adlandırılan, hakaret ve nefret odaklı tehditkar ve itibar suikastleri sayesinde karın şişliği indirmek.

''adamın'' Maçası sıkmıyor. Yürek deseniz Selanik, açmış ''dandik'' bir hesap kafaya kimi takmışsa veya kimi içi götürmüyorsa oradan atış serbest... Haberi yok ki enayinin ''IP adresinden'' tespiti bir kaç saniyelik iş.

Bu bizim KANIKSADIĞIMIZ başımıza sıklıkla gelen hadise... Hatta bazı arkadaşlar adına, fotoğrafları ve mesleki, sosyal kriterleri kullanılarak arkadaşlık sitelerinde SAHTE! hesaplar açılıp oradan ateş edenlere dahi rastladık. Şeytanın aklına gelmez değil mi? Ama ŞEREF VE HAYSİYET YOKSUNLARININ, KORKAKLARIN AKILLARINA GELİYOR.

Bu türden iki KORKAK! daha geçen gün bana da denk geldiler.

Açmışlar birer dandik hesap, oradan tehdit ve hakaret yağdırıyorlar. Biri ağızım, burnum diyene kadar hesabını kapatmış, piyasada yok. Diğerine ise bakacaz! anasının ''yanağından'' kaç ''doğrucunun'' makas aldığını öğrenecez.

Şimdi ortadan toz olan 1. Korkak... Aklınca beni tehdit ediyor. ''sıra bana da gelecekmiş''...

Kendisinden ''ricacı'' oldum ve bana torpil yapmasını/yapmalarını istedim ve mealen beni en öne almalarını talep ettim. Kırmadı sağ olsun. En kısa zamanda bana da geleceklerini tekrarlıyarak sözü uzatmadı. Beklemeye gerek yok ben sizin ''ayağınıza'' geleyim. dediğimde de EYVALLAH diyerek ortadan sıvıştıki, gidiş o gidiş. 

işin ilginç tarafı ise...

A kişisi size kafayı takmış durumda. Ve aynı zanmanda bu A kişisi B ve C hatta D kişileriyle de rakip, hasım adına ne derseniz deyin... B, C ve D kişileri de sizin eşiniz, dostunuz olan E kişisiyle rakip veya hasımsa, A kişisi size hallenecek ama maçası sıkmadığından kendisini B, C veya D kişisi gibi göstererek TERS MANYEL yaparak, adres şaşırtması ile onların omuzundan ''ateş'' ediyor... 

Haklısınız. Bunca ciddi meselenin arasında bunlara ayıracak zamanı nereden bulduğumuzu merak ediyorsunuz. Zaman falan ayırdığımız yok. İşin tuzu, biberi olarak bakıyoruz o kadar basit. 

Yerimiz belli, yurdumuz belli konumumuz belli...Gel diyorsun, ''zamanı var bekle'' diyorlar. Ben geleyim diyorsun, ''sabret biz gelicez'' diyorlar. Telefon numaram bu hemen ara diyorsun. Cesaret yok ki, arasın... Arada yanlış anlaşılmaları karşılıklı telefonda veya yüz yüze konuşarak hallettiğimiz çok oldu. O durumlar çok farklı ve karşılıklı iyi niyet çerçevesinde hallediliyor. 

Hala hazırda elimizde bu türden aptal, saptal korkakça ve adice, şereften yoksun, KOLPACILARA ait IP adreslerinden tespit edilmiş isimler, adresler var. Ciddiye alıncak durumları yok. Bazılarıyla karşılaştığımız da oluyor. Tabi kendileri bundan habersizler. Yüzleri kızarmadan YALAKALIK VE YAVŞAKLIKLARINA DEVAM EDİYORLAR.

Haftanın ilk günündeki yazımda özel sayılabilecek bu konuyu sizlerle neden paylaştım?

Bu işler sadece benim değil, bir çok gazeteci arkadaşımızın başına gelen komik diye adlandırdığımız, aramızda sohbet ederken biribirimize anlatarak eğlendiğimiz işler.

Bu arada... bu tür KOLPACILARDAN bizim mahallede de bir kaç tanesi var. Diyelim ve anlaşıldığımızı umarak tamamlayalım.

Okyanus ardından, uzaktan kumandalılar mı ararsınız, yabancı ülke istihbaratlarınca manipüle edilenleri mi yoksa bir ayağı dağda bir ayağı mecliste olanları mı... Bol yıldızlısından tutun da, ortasında tek yıldızlısına kadar. Yetmedi derseniz, geçtiğimiz hafta iki yazı yazmıştım hatırlarsınız Amerikan ajanı sözde rahip ve gurubunun Tekirdağ merkezli Trakya faaliyetleriyle ilgili... GECİKMEDİLER!

Sıra bana da gelecekmiş! ... 

Bizim bunlarla farkımız...

BİZ, SIRAYA KOYMUYORUZ. SÜRÜYE KATIYORUZ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI