Ahkamcı, kılavuz kargalar iş başındalar...
TARIK ESKİ >

Ahkamcı, kılavuz kargalar iş başındalar...

Her zamanki AHKAMCILAR! yine iş başındalar.

''belediye başkanı seçerken nelere dikkat edilmeli!?.. Başlığı altında, bir dolu ''öneriler'' zinciri...

Kargalar!... Kılvuzları hazırlamış, piyasaya dökülmeye başlamışsınız.

Aday adayları arasından ADAY belirlendi de iş sizin halkın kriterlerini dizayn etmenize kaldı... Ahkamcılar bölüğünün ''zarfçılar'' takımı için konu bu kadar basit. Mazruf, kimin umurunda?

Akılları sıra sağa, sola göz kırparak '' gel, gel yapacaklar''. Nasıl mı, neden mi? O konuya dalarsak uzun gider ve sayfalar dolusu yazmamız gerekir. Başka bir zamanda belki...

İş adaylar arasından halkın seçimi doğru yapabilmesinde değil... Aday adayları arasından belirlenecek isimleri belirlemekte. Bu da partilerin belirleyici mekanizmalarının işi.

Oraya etki edebiliyormusunuz, edebiliyormuyuz?... Orada bizi ''dikkate alacak'' var mı? Esas önerilerin sıralanacağı yer partilerin tespit mekanizmalarının içinde yer alacak isimlerken daha işin başında bu sorumluluğu HALKIN OMUZLARINA YÜKLEME kolaylığına neden kaçıyorsunuz?

Nedenini ben söyleyeyim!... Analiz yeteneğinden yoksun, olayları ve gelişmeleri ''dedikodulardan'' takip edip bunun adına da ''YORUM'' diyerek ortaya çıkarsanız, ahkamcılar bölüğü çavuşluğundan öteye gidemezsiniz.

Ön seçim veya parti içi demokrasi martavalı...

Son yerel seçim öncesi Süleymanpaşa'da CHP nin ön seçimini gördük. Seçilen isim şu anda Süleymanpaşa ''belediye başkanı''... O gün, ona oy verenlere sorun. Bu gün aday adayı değil, partinin direk adayı ''o'' gösterilse yine oy verirler veya verdirirler mi? Hepsini geçin, seçmenden oy istemek adına ''ona'' KEFİL OLURLAR MI?

Murat Emre Kervancılar'ın oylarını, Adem Dalgıç'ın desteklediği ve desteği sayesinde aday adayı olduğu söylenen Ali Kılıç bölmemiş olsaydı!... CHP içinde bu soru partililerce hala sorulmaya devam ediyorken, meselenin gerçek yüzü PARTİLERİN ADAY TESPİTLERİNDE KİLİTLENDİĞİNİ NEDEN GÖZ ARDI EDİYORSUNUZ? 

Konu dönüp dolaşıp; İş bilenin, kılıç kuşananın. sözüne dayanıyor.

Bir kuruş borcu olmayan belediye devir alıp, milyonlarca ''trilyinlarca'' Liralık bütçeyi ota,''sapa'' çarçur etmenin sorumlusu OY VEREN SEÇMENİN Mİ olur?...  Diğer ilçe belediye başkanlarının tenkit ve tepkilerine rağmen ORASINI BURASINI TOPARLAYAN Büyükşehir Belediye Başkanı'nın arkasından ''antin, kuntin'' çevirme peşinde koşarken asli işlerini sekteye uğratmasının da mı sebebi ''ona'' OY VEREN SEÇMENLER?

Halka, AHKAM KESMEYİN!... 

Yanlışınız!... Sürekli olarak halka, ne yapması gerektiğini söylemek, dikte ettirmeye çalışmak. Oysa ki, HALK EN DOĞRUYU, EN YALIN HALİYLE GÖRÜYOR VE EN DOĞRU KARARI VERİYOR. Bunu fark edemiyorsunuz veya HALKIN BU KABİLİYETİNİ SİNDİREMİYORSUNUZ.

Doğru ya, size göre halkın yüzde 50 den fazlası ''göbeğini kaşıyanlar'', ''ağızları çorba kokanlar'' olduğu için ''bu halka'' sürekli olarak ''NE YAPMASI GEREKTİĞİ SÖYLENMELİ'' değil mi?

Bir kereliğine de olsa, imkansızı gerçekleştirip...  Halkın size NE YAPMAMANIZ GEREKTİĞİ uyarısına kulak verebilseniz.

Halkın , sizin kılavuzluğunuza ihtiyacının olmadığını bir görün artık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor