Cüneyt Yüksel, ''bizi atlattı''...
TARIK ESKİ >

Cüneyt Yüksel, ''bizi atlattı''...

Mülkiye Müfettişleri, Tekirdağ'da, bir ilçe belediyesinde başlattıkları incelemenin sonunda... Tam 21 sayfada, 51 maddelik USULSÜZLÜK yapıldığına yönelik rapor tanzim etmişler. 

Muhatabı olan BELEDİYE BAŞKANI!... Danıştay'a itirazda bulunmuş. 

Danıştay'ın itirazı red etmesinin ardından, İç İşleri Bakanlığ, belediye başkanı'nın adalet önünde aklanmasının önünü açarak, yargılanması konusunda gerekli izni vermiş.

Bu konu geçtiğimiz gün, Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel tarafından belgeleriyle! birlikte kamuoyuyla paylaşıldı.

Siyasiler için ''KONU'', Bizim için ''HABER'', Yargı için ''DAVA''... Ya Kamuoyu için ''?''

Kimin ''neresinden'' baktığı ile ilgili!...

Bu belediye başkanının ve yakın çalışma çevresindeki varsa bazılarının işleri gerçekten çok zor. 

Dile kolay, 21 sayfalık müfettiş raporu ve 51 maddelik sıkıntı yüklü ''işler''...

Parti örgütü ve taban bu konuda ne düşünüyor olmalı? İşte bu da... Kimin neresinden baktığı ile ilgili. CHP il başkanlığından veya genel merkezinden şimdiye kadar konu hakkında bir açıklama veya beyanat gelmedi. En azından bize ulaşmadı. 

Etrafımızdaki bazı CHP lilere bu konuyu sorduğumuzda... ''Duman ne zamandır tütüyordu!''... diyen çok sayıda CHP'li ile karşılaştık.

Anlaşılan o ki, her nedense bu belediye başkanı hakkında CHP içinde uzun zamandır oluşmuş bir kanaat var mış! Hal böyleyse ''başkanın işi daha da zor.'' 

Konu, YARGIDA!... 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, siyasi sorumluluğunun gereğini yaparken bilmeden bize ''haber atlatmış'' olduğunun farkında mı? Nereden olsun!...

Yahu, bu belgeler bir kaç ay öncesinden bizim, tekirdagnethaber.com'un elindeydi. Elde edebilmek için epey bir uğraş vermiştik. Ser verdik, sır vermedik. Konu hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyorduk ve yargı safhasını bekliyorduk. ''Aceleye gerek yok!'' diye düşünürken... Cüneyt Yüksel'in ''haber atlatmasına'' maruz kaldık. Buda bize ders olsun!... Belgelerin Yüksel'e de ulaşacağını ve sorumluluğunun gereğini yerine derhal getireceğini nasılda düşünemedik.

GİTTİ CANIM FLAŞ HABER!...

İlçe belediye başkanı  hakkında Mülkiye Müfettişlerince 21 sayfalık, 51 maddelik ''USULSÜZLÜKLER'' raporu, Danıştay'ın itirazı red ettiğine ve bakanlığın yargılama izni verdiğine ait resmi belge... Düşününce atladığımız haberin epey büyük olduğunu daha iyi anlıyoruz.

Dedim ya, BU BİZE DERS OLSUN!... Öğrenmenin yaşı yok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor