Eyfel Kulesindeki Mösyö...
TARIK ESKİ >

Eyfel Kulesindeki Mösyö...

Elinizde ne kaldı?

 23 Nisan'la başlayıp, 19 Mayıs'la devam edip, 30 Ağustos'un ardından 29 Ekim sayesinde ''şahlandırdığınız'' ama diğer zamanlarda sosyal medya tantanasından ibaret milli hisler ve Atatürk'ü ''hatırlama'' alışkanlığının sınırları da size kapatıldı.

Bu hissiyatları dahi siyasi rekabeti NEFRETE kanalize etmek için basit argüman haline dönüştüren maksatlı her girişimin önü alınmaya başlandı. 

Kafalar ne zaman ki, dumanlanıyor... İZMİR'İN DAĞLARINA ÇİÇAK TOPLAMAYA ÇIKILIP DUMANLI KAFALARLA ORADA SIZIP KALACAKLARIN işleri ''malesef'' bundan sonra çok zor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın milli bayramların kutlanması tebliğini ''GÖZDEN KAÇIRDIĞINIZDAN EMİNİN!''... Sözcü veya Halk Tv bu konuda sizi bilgilendirmediyse suç tabiki sizin değil. 24 Haziran akşamı olduğu gibi!...

Bu sayede yanlı ve yanlış algıların ortadan kaldırıldığı sizin mahallenin ''kabadayılarının'' umurlarında değil. Doğrudan ve gerçekten yana olanlar araştırsınlar ve geçeği SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN YAYINLASINLAR DA GÖRELİM.

Geriye kalan, ANDIMIZ! diyenler olacaktır... O cenahın yapması gereken ilk ve en önemli şey, en az 5 yıl boyunca her sabah avaz avaz ezberden okuyup sonrasında bir kaç bölümünden, bir kaç cümleyi hatırlayabildiği tamamından bihaber olmadıklarını, hala daha tamamını bir çırpıda okuyor hale gelmek olmalı. Siyasi ve ırkçılık üzerinden kopartılan yaygaraları bir tarafa bırakıp mazruf üzerinden değerlendirmek gerekir.

Elinizde kalan mı?...

Sizi dizayn eden ÜST AKIL, sizin adınıza onuda ayarladı ve tasarladı, siz endişe buyurmayn.

Geride kalacak olanın, MEZHEPÇİLİK üzerinden siyaset yapabilme refleksi olduğunu öngördükleri için yaklaşık bir yılı aşkın süredir siyasi duruş ve biçim olarak  bu yönde dizayn ediliyo olduğunuzu göremiyorsunuz.

Eyfel Kulesi, yapılma kararı alındığında Paris'in bazı ileri gelenleri buna şiddetle karşı çıkmışlardı. protestolar, gösteriler derken Eyfel Kulesi yapıldı ve açıldı. En katı karşı çıkan, en fazla eleştiren Paris'li bir ileri gelen vardı ki, her gün kule açıldığında orada oluyor ve gece kapandığında ayrılıyor. Ama her gün bu devam ediyor. Mösyö, her gün orada, kulede... Bu durum bir gazetecinin dikkatini çeker ve adama yaklaşarak sorar; Mösyö, siz kulenin yapımına en katı karşı koyan, yapılmaması için en fazla ses çıkartan kişiydiniz, şimdi her sabah buradasınız ve ta ki, kule kapanana dek ayrılmıyorsunuz?...Mösyö; Evet der. ''Çünkü bu berbat kule sadece buradan görünmüyor da onunun için buradayım.''

İşte sizler, karşıdan görmeye katlanamadığınız yapının içinde yer almaya tam da Paris'li bu mösyö örneğindeki algıyla devam ediyorsunuz. Karşıdan görmeye tahammülünüz yok. Karşıdan bakarsanız katlanamayacağınız o kadar çok şeyin olduğunu bile bile hatta tarihsel gerçekliklerle dahi yüzleşmeye yetmeyen cehaletinizle birlikte o yapının içinde olmayı sürdürüyorsunuz. 

Bağnaz ve yobaz tutumları, tavır ve cahilane inkarları bir yana terk etmeyi hiç düşündünüz mü?

ANDIMIZ!... diye tutturan ama bir avazda ezbere okuyamayan hiç kimse bu yazıyıda okumasın, çünkü hiç bir şey anlayamaz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor