Süleymanpaşa'da BEŞ YILLIK ESARETİN sonuna doğru BAĞ BOZUMU...
TARIK ESKİ >

Süleymanpaşa'da BEŞ YILLIK ESARETİN sonuna doğru BAĞ BOZUMU...

Dün gece Muharrem İnce'yi izledim. Ahmet Hakan'ın konuğu... 

 Ateşli propaganda günlerinin birinde çıkıp, Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sökeceğini söylemişti ya kendileri ve daha sonra başka bir açıklamayla bunu düzeltmeye çalışmıştı. Şimdi o düzeltmesini tekrar düzeltmek istedi  ve sıvama boyutlarını aşmayı denemiş oldu.

Nasıl mı?

"Daha önce Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sökeceğimi dile getirerek yanlış yaptığımı söylemiştim. Bunu tekrar düşündüm ve çevremdekilere sordum. Entelektüel kesim yanlış yapmadığımı, daha alt gruptaki insanlar ise yanlış yaptığımı söyledi. O ölçümü yaptıktan sonra gördüm ki yanlış yapmamışım" diyerek.

Bu neyin kafası?

İnce'nin ''apoletlerini sökmeye'' karar verdiğinde, Metin Paşa Korgeneral rütbesindeydi. Paşa, şimdi ORGENERAL!... 24 Haziran akşamı İnce'nin tepesinde uçuşan yıldızların neredeyse tamamı Metin Temel'in omuzlarında.

Hangi kesim ''yanlış'' yapmadığını söylemiş? ''Entelektüel''... ''Yanlış'' yaptığını söyleyenler kimlermiş? ''DAHA ALT GRUPTAKİLER''...

Seçimden önce oy için yalvardığın, vaat üzerine vaat sunduğun, kredilere boğacağın sözünü verdiğin ''senin'' esnafın, emeklin, ''senin'' köylün, işçin, çiftçin dulun, yetimin, '' birlikte her gün CUMA KILDIĞIN'' halk değil mi? Seçimin üzerinden geçen iki buçuk ayın sonunda birden bire ''daha alt gruptakiler'' mi oldular?

23 Haziran'da ''senin'' olanlar 24 Haziran akşamı birden bire '' koyun'' oluverdiler değil mi...

Muharrem İnce'nin siyasi genetiğindeki zihniyeti o ki, 23'ünde külliyeye sığdıramadıklarını 24'ünden sonra nerelere sığdırıvermiş.

Şaşırdık mı? Hayır. O zamanda samimiyetsiz olduklarından emindik ve şimdi de samimiyetsizliklerinin üzerine perçin vurmaya yetiştiremiyorlar.

Siyasi genetik demişken...

Tekirdağ/ Süleymanpaşa'ya bakalım.

OLMAYAN! ''BAĞLARIN BOZUM FESTİVALİ,ŞENLİĞİ'' geldi aklıma.

Binlerce liralık masraf yükü... Belediyenin paçalarından akan borçlar yüküne rağmen yüz binlerce liralık tantana, tatava ve lay lay lom...

Bağ yok ki, bozumunun şenliği şölenlerle, konserlerle kutlanıyor anlamak mümkün değil. Başına sonuna bir de entel dantel bir şeyler eklersen al sana oldukça güzel ''makyaj'' malzemesi.

''Entelektüel çevrelere'' sormuş olacaklarından şüpheleniyorum. Bizlere sorsalar; ''Süleymanpaşa'da BAĞ FALAN YOK Kİ NEYİN FESTİVALİ'' ŞÖLENİ derdik.

İş çalgı, çengiye tatavaya, lay lay loma gelince üzerlerine yok vesselam... 

Ama ne var ki, zaman ve mekan yanlışlıkları hep var, hep devam ediyor. 

Yine de ''alt gruplar'' adına memnunuz. Hiç değilse bir kaç saatliğinede olsa ''eğlendirilmiş'' oldular. O tarafından bakınca,  Halk adına ''Oh! sefanız olsun'' diyorum. Yakışır benim memleketimin insanlarına. Çünkü onlar Süleymanpaşa'daki ''BEŞ YILLIK ESARETE'' dişlerini sıkarak, gayret ederek, sabrın sınırlarını zorlayarak göğüs gerdiler. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor