Faik Öztrak'a Tekirdağ'ı yeniden keşfettirmeye çalışıyorlar...
TARIK ESKİ >

Faik Öztrak'a Tekirdağ'ı yeniden keşfettirmeye çalışıyorlar...

Tekirdağ Milletvekili ve CHP parti sözcüsü Faik Öztrak'ın yayınlanan açıklamaları gözünüzden kaçmamıştır. 

Öztrak; ''belediyeciliği en iyi biz biliriz ve en iyi hizmeti vermeye devam edeceğz.'' diyor.

En iyi hizmeti vermeye SİZ! devam edecekseniz ve bunu Tekirdağ bağlamındaki açıklamalarınızda söylüyorsanız ki, öyle... Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yerine, yeni aday arayışını sürdürdüğünüz yönündeki bilgiler içinde bir açıklamanız olabilir mi? Öyle ya, hizmette kusur, sınır yoksa, aksama yoksa ilçe belediyeler bir yana büyükşehir belediye başkanlığı için Tekirdağ'ı yeniden keşfetmeye ne gerek var? 

Süleymanpaşa ilçe belediyesinden devam edelim.

Duvarın üzerine çıkın ve  atlayın diye ''buyurduğunuzda'' ayak üzeri mi,  baş üzeri mi diye belirtmenize gerek görmeden direk baş üzeri atlayacak olanlar, Ekrem Eşkinat'la sürekli ''hır, gür'' içindeler. Nedenini sorduğunuzda ise parti içi meselelerden değil, belediyenin hizmetler bütününden doğan rahatsızlıkları gösteriyorlar. Ereğli keza öyle, Saray'da halledilemeyen bir sürü sorun ve Çorlu'da işleyiş malumunuz...

2019 Yerel seçimleri için,Öztrak ''Aç tavuklar, kendilerini darı ambarında zannetmesinler.'' diyerek AK Parti saflarına gönderme yapıyor. 

Faik Öztrak, CHP'de ve Tekirdağ'da konumu, gücü ve genel başkana olan yakınlığı sayesinde en kudretli isimlerin başında geliyor. Siyasette bu konumdaki kişiler teşbih gereği ''horoz'' olarak adlandırılırlar. 

 Faik Öztrak ötmekte neden GEÇ KALDI onu anlamak zor. Yoksa ambardaki darıların tükendiğini yeni mi fark ediyor? Oysa, erken öten horozun akıbetinden çekinmeyecek kadar kudretli olduğunu bilmeyen mi var?

CHP genel başkanının, ''demokrasiyi getirmek için mücadelesinden'' söz eden Faik Öztrak'ın bu sözü parti içi mi yoksa kendisinden önceki parti sözcüsü gibi siyaseten mi sarf ettiği anlaşılmadı.

CHP adına ve parti içi DEMOKRASİ! içinse (yorumsuz)... Siyaseten söylenmiş söz ise o daha vahimdir ki, Öztrak'a bu basit ve sıradan ''lakırdı'' hiç oturmamış der geçeriz.

AK Parti'nin, CHP içinde ''kavga çıkartmaya çalışması'' yönündeki sözleri için... CHP'de  BUNA GEREK mi var? diye soralım ve bunu da geçelim.

Öztrak'ın sözlerinde geriye kalan ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Tekirdağ'ın yerel yönetimler olarak kazanılmamasının içinde ukde kalmış olduğu yönündeki söz...

Cumhurbaşkanı,haksız mı?

Tekirdağ'ın kalbindeki yeri bir başka olan bir siyasetçi için ve bu siyasetçi Başbakanlığı, Cumhurbaşkanlığı döneminde merkezi hükümet olarak yapılan yatırımların ötesinde ve aktarılan kaynakların dışında yerel yönetim bazında ''O'' şehri yeniden yaratmak istiyorsa bunun neresi hafife alınabilir...

Ancak, biz yinede Öztrak'ın bu sözlerinden... ''Oh olsun. Buna izin vermedik, vermeyeceğiz'' dediğini çıkartmıyoruz. Öyle bile olsa 2019 yerel seçimlerinde halk, yatırım kaynaklarının, hizmet olanaklarının nereden ve nasıl, hangi biçimde TEKİRDAĞ'A AKACAĞININ FARKINDA!

Faik Öztrak'ın Tekirdağ için yaptığı en önemli ve başarılı girişiminin 24 Haziran Milletvekili listesinde İlhami Özcan Aygun adını tam yerine yazmış olduğunu atlamamak gerekir. Bu ayrı bir konu olmasına rağmen yinede kısaca bahsetmeyi hak ediyordu ve bahsettik.

Ancak, Kadir Albayarak ismini hafife almaktan vaz geçmediğini gördüğümüzde, kabahatlisinin kendisi olmadığını, onu bu konuda yönlendirenlerin olabileceğini not olarak belirtmek kaçınılmaz. 

Faik Bey!... Her şey yolundaysa, sizi Tekirdağ'ı yeniden keşfetmeye zorlayanlara kulak asmayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor