Cüneyt Yüksel'e göre, kervan artık itlerden ürkmüyor...
TARIK ESKİ >

Cüneyt Yüksel'e göre, kervan artık itlerden ürkmüyor...

Bu işler CHP'de böyle olur...

Ön seçim adı altında iş döner dolaşır '' eğilim yoklaması'' adı altında tatlıya bağlanır ve herkes yoluna yönelir.

Yerel seçimlere 6 ay kala CHP' de suları tersine akıtmya çalışanlar var. HER ZAMANKİ GİBİ!

Bu sefer işin rengi daha farklı...

24 Haziran sürecinde kazan, kazan oynayan Muharrem İnce gurubuna yönelik alınması gereken iç tedbirler devreye sokuluyor. Normali de zaten bu değil mi?

Kazanırsam, Cumhurbaşkanı, kaybedersem CHP genel başkanı olurum... İnce'nin bu kazan, kazan stratejisinin politikalarına göre önlem alması gereken Kılıçdaroğlu ve ekibi yerel seçim sürecindeki parti içi tedbirleri almak zorunda ve meşru biçimde '' parti tüzüğünün cevaz verdiği'' her türden avantajı lehte kullanmak amacındalar.

Ön seçim tartışmasının gereği yok...  10 Mart Tüzük Kurultayı ile bu tartışmaya nokta konulmuş durumda. Öyle olmasa, Abdüllatif Şener üyesi olmadığı CHP'den Milletvekili adayı gösterilemezdi. merak edenler açıp sorsunlar, Abdüllatif Şener CHP'ye hala üye olmamış, CHP Milletvekili mi değil mi?

Kılıçdaroğlu'nun kurmay heyetinden Oğuz Kaan Salıcı bu durumu nasıl açıklamış? ... ''Örgüt yaşlandı ve işlev kabiliyeti zayıfladı.'' Gerisini CHP liler kendileri doldursun...

Kılıçdaroğlu için...TEK ADAM! diyenler çıkabilir. LİDER SULTASI! dahi diyenler olacaktır. Hatta, DİKTATÖR! yakıştırması yapanlara rastlanabilir... 

Hepsi yersiz ve mesnetsiz, havada boş bir yerlerde kalmaya devam eden İFTİRALAR! oarak kalmaya mahkumdur. Siyaset strateji ile mümkündür ve bunun taktiklerinin adı da POLİTİKADIR!. Bunun dışında kalan her söylem biçimi ve tanımlama uygulayıcısı açısından hiç bir anlam ifade etmez. Etmemesi kadar normal bir şey söylenene ve ortaya atılana kadar...

                                                                       *     *     *

Uçkurlarının bağını çözenler,Tekirdağ'ın ''BEKARETİNE'' diktikleri gözleri kan çanağına dönmüş, salya, sümük saldırıyorlar.

Tekirdağ, Tekirdağlıların farkında olmadığı sürce bu saldırılrın ardı arkası kesilmeyecek.

Yerel iktidar CHP'de, genel iktidar AK Parti'de... Gel çık işin içinden...

Her iki partinin teşkilat yapılarına yönelik İÇ DESTEKLİ, DIŞ SALDIRILAR ve TACİZLER öyle hal almış durumda ki, nerdeyse ''batan geminin malları'' gibi ya pay edilmek için ya da pay edilmeye hazırlanmak için ağızlarından salyaları akanlar soluğu bu iki partinin örgüt veya teşkilat yapıları üzerine çullanıyorlar.

AK Parti bu yöndeki teddbirlerini 24 Haziran'da çok önemli bir isim sayesinde, Mustafa Şentop gibi ağırlığı tartışımaz siyasi ve kişisel otoritesi ile güdemde olan TEKİRDAĞLI siyaset ve devlet adamıyla belirleme şansını akıllıca kullandı. 

Bu çok önemli bir refleksti ve Mustafa Şentop ismi Tekirdağ üzerinde hesapları siyasetin ötesinde ''rantiye'' boyutundaki herkesi allak bullak etmeye yetti. 

Milli devlet olabilme yolunda Cumhuriyet tarihinin en önemli virajını birlikte dönen iki isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Prof. Dr. Mustafa Şentop ikilisi her yönüyleTEKİRDAĞ'ın farkındalardı ve bu farkındalığın gereği olan refleksi 24 Haziran öncesi ortaya İRADE! olarak koyduklarında akılları başlarına gelmeyenler bu hamlenin mesajını almamaya, bu refleksin hedefini doğru okumama yönündeki ısrarlarını hala daha''gaflet'' içinde sürdürüyorlar. 

İl Başkanı ve ilçe başkanları Cüneyt Yüksel başta bir taraftan iktidar partisi olmanın gerekleriyle birlikte içteki, dış güdümlü  ''rant'' peşinde odaklanmışların hayallerini boşa çıkartmakla öylesine meşguller ki, sosyal medya siperlerinden atılan her türlü iftira ve kir artık onlar için rutinin parçası halini almış. Başlarda çok önemsedikleri bu duruma artık gülüp geçmeyi dahi unutmuşlar. DURMAK YOK YOLA DEVAM! diyorlar. İl başkanı Cüneyt Yüksel'e, son dönemdeki bu türden girişimleri artık kaale almamalarını neden diye sordum. Kısa ve net cevap verdi... ''İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR.'' dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI