31 Mart sabahına kadar ...Sabır, dirayet ve metanet...
TARIK ESKİ >

31 Mart sabahına kadar ...Sabır, dirayet ve metanet...

Onlara benzemenin alemi yok.

Düşmanına, rakibine benzediğin zaman, kaybettiğin andır.

Siyasette ''HİZİP!''...

Sağ partilerin imtihanı rakiplerine benzeyip, benzememe süreçleriyle doğru orantılıdır. Hele ki iktidar... Bu imtihanı atlatabilmenin en zorlanıldığı dönemi kapsayan süreçtir.

Son dönem AK Parti içindeki sürece dikkat edildiğinde göze batan belirginlik... Seçim sathı mahali dönemlerinde ''hararetlendirilen'' uç beyleri, bazı il ve ilçe başkanlarıyla onların üzerlerinden hedeflenen ''tepe noktalarındaki'' hesaplaşmaların odak noktaları dikkat çekiyor.

Oysa ki, bu tehlikenin TEHDİT boyutlarına dayandığını 24 Haziran akşamı BALKON SESLENİŞİ ile altını çizen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hassasiyeti bazı çevrelerce iyi algılanmamış olacak ki, yerel seçimler öncesi aynı türden girişimlerinde vites arttırdıkları açıkça ortada.

AK Parti'nin salt siyasi rekabet içinde olduğu düşüncesindeki çapsızlar... Ve bunların parti içi rekabette merhale, paye peşindeki ''ağa babaları'' farkında değiller mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan!... İki yüz yıl öncesi başlayan BEKA SAVAŞININ bu günkü KOMUTANIDIR...

KOMUTAN!...Bu gerçeği gizlemeye çalışan ''hainler'', inkar eden ''münafıklar'', ''bi insaf kalabalık'' karşısındaki gücünü kimden alıyor?... Anadolu ve Trakya başta olmak üzere dünyanın her tarafındaki HORASAN! damarından değil mi?

Bunu akamete uğratmak, bunu parti içi cılız, kıytırık çekişmelere kurban etmek GAFLETİ neden? Hele ki, seçim sathı mahali dönemlerinde...

Rakiplere, düşmanlara BENZEME noktasına dikkat!... 

FETÖ'nün itleri, küreselcilerin kukulatalı tapınakçı çetecileri ve alayı atılacak değil, atılmaya niyet edilen yanlış adımı ellerini avuçlarını ovuşturarak bekledikleri dönemde gayret ve dirayet gerekiyor. Gösterenlere lafımız yokken, onların halis niyetleri üzerinde ''tepinmeye'' çalışanlara lanetimiz mutlaka erişecektir.

Yerel seçimler 24 Haziran döneminden daha fazla önem arz edecek. Durum bunu gösteriyor. En azından 31 Mart sonrasına kadar gayret ve sabır, metanet  bizim duyarlılığımızdaki herkesi  bekleyen belkide en zor sınav olacak.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor