Eşkinat halk buluşmaları düzenliyormuş, Bonjour!
TARIK ESKİ >

Eşkinat halk buluşmaları düzenliyormuş, Bonjour!

Süleymanpaşa'da halk buluşmaları!...

Belediye başkanının çarşaf çarşaf ilanları... mahallelerde halkla buluşacakmış.

Bonjour!...

Birazdan daha fazla hatta çok geç kalmadınız mı? 

Oysa ''o'' halk sizi 4,5 yıldır KAPINIZDA beklerken... Seyyar balıkçı esnafı, sokağına yazın tozdan kışın çamurdan giremeyen, sabahın kör karanlığında evladını çamur havuzunda okul servisine yetiştirmeye çalışanlar, pazar yeri için çırpınan pazarcı esnafı gibi gibi gibi yüzlerce örnek... size meram, dert, beklenti aktarabilmek için, sizden ''asli göreviniz'' olmasına rağmen BECEREMEDİĞİNİZ işlerle ilgili ulaşabilmeyi umanlardan söz ediyorum.

Üzgün değiliz!... Randevunuza çok geç kaldınız.

Oysa siz bu arada nerelerdeydiniz?

Ahali sizi kapınızda beklerken, siz ve mahiyetinizden bir kaçı hangi iş adamının yerinin hafriyat işlerini nası kotartırız, talepleri karşısında nasıl ''mahçup'' duruma düşmeyizi, onların menfaatleri için BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE KOMİSYONA SUNDUĞUNUZ HATALI İMZALANMIŞ EVRAKLARIN GÖRMEZDEN GELİNEREK, HİÇ İMZALANMAMIŞ GİBİ, DÜZELTİLİP YENİLENMESİ peşindeydiniz. Şehrin içi ana baba günü araç park yeri yetersizliğinden Dandanakan savaş meydanı gibiyken hadi yakın görüştüğünüz diyerek geçiştireyim ARKADAŞINIZIN YENİ BAŞLATTIĞI YATIRIM ALANINA OTOPARK YAPMAYI PLANLAMAKLA MEŞGULDÜNÜZ. 

TOKİ'nin oralardaki yol düzenlemesi işlerindeki ''arap saçı'' durumu olduğu kulağımıza gelen hali nasıl hallettiniz, halledeceksiniz? Yoksa geçmişteki size ait olmayan bazı teknik hata veya ihmallerden kaynaklanan nedenler yüzünden, Ekrem Eşkinat'ın satın aldığı villanında mı  yola gitme tehlikesi var? Çok soru varrrrrrr çoook.

Bir iki istisna hariç, gece feneri nerede söndürdüğünü kendilerinin bile hatırlamadığı mahiyetini yedeğine alarak, Süleymanpaşa ahalisi ile buluşmak şimdi mi aklınıza geldi?

Bitsede gitsek, bir iki şişenin belini kırsak... kafasındaki adamlarla bu işler ancak bu kadar olabiliyor. 

Ne umuyorsunuz?

''Koskocaman'' belediye başkanı ayağımıza kadar gelmiş. Bak sen şu işe yahu, Ortada seçim meçim yokken hemde, bak bizi dinliyor, halkın sesine kulak veriyor. Ne kadar ''bizden'', ''içimizden'' birisi, aa! bak bak aynı bizim gibi, arada sırada BEYAA bile diyor. 

Yemezler EFENDİİİ yemezler. İnan gargara bile yapmazlar.

Şu olabilir... Şayet kalmışsa YANDAŞINIZ olan bir kaç kişiye hatır gönül kabilinden bir kaç kişi daha eklerde etrafa ''zengin'' dursun diye serpiştirdiklerinizle her zaman yaptığınızı yapar SİZ ÇALARSINIZ ONLAR OYNARLAR işte bu kadar.

Hem ayrıca siz hangi halkla, nerenin halkıyla buluşacaksınız?

Rodosto, Bizante halkı ile buluşmayı planlıyorsanız onlardan buralarda kalmadı be canlar... 

Öyle ya, kaldır Rodosto indir Bizante... Resim sergisinin önünde Rodosto, yağlı kazıkta tutunma yarışmasının başında Bizante... 

Tavşan kaç oynayan çocukları görseniz; Geleneksel 1. Bizante/Rodosto Tavşan Kaç Oyunu diyeceksiniz ve hemen orada kurduracağınız sahnede akşamına Suzan Kardeş'i veya Gurup Gün Doğarkenden arta kalanlardan bir kaç kişiyi sahneye çıkartacaksınız. Bu organizasyonu da hangi şirket üzerinden, DOĞRUDAN! yapacağınıza girersek bu yazı bitmez.

Yoksa siz, yıllardır elinizde şarap kadehi, boynunuzdaki papyonla tamamlanmış kıyafetlerinizle Fransa senin, Almanya, Amerika benim diye Süleymanpaşa halkını mı aradınız durdunuz da sonunda yorgun düşüp, ilanla Süleymanpaşalılara randevu vermek aklınıza geldi.

Oysa biz öyle bilmiyorduk. 

Nasıl mı biliyorduk? Zamanı var, nasıl bildiklerimizi de paylaşacağız.

 Ekrem Eşkinat... Huyu, suyu gereği veya geldiği siyasi genetiği ile haraket etti ve BEN YAPTIM OLDU diyor. bile olsaydı ki, bunu tartışabilirdik. 

Ama onu bile yapmadı arkadaş!... Yapamadı.

Trilyonlarca Lira keş para ve borçsuz devir aldığı belediyenin aklımdaki kalana göre bu gün en az 40 trilyon Lira borcu var.

Bankalardan ipotek karşılığı borç para peşinde koşar hale getirilmiş belediyenin başkanı ve yardımcıları dahil mahiyeti kalkmışlar seçime 6 ay kala mahallelerde halkla buluşacaklar...

Siz ve sizin oğlanlar buluşun bakalım mahallelerde, gelin bir araya... Bu yolları, bu kaldırımları biz yaptık mı diyeceksiniz? Yalan atmayın, Büyükşehir yaptı derler, haberiniz olsun.

Bir iki çay bahçesi, bir iki oyun bahçesi bolca mermer yığını bir iki süs havuzu başka... seyyar tuvalet bisiklet kiaralaması gibi civata işleri sayacak olursanız bizim gençlik, çocukluk yıllarımızda Karaçalı lakaplı birisi vardı, sağsa sağlık vefaat etmişse rahmet dilerim, o da motor, bisiklet kiralardı onun işine bile göz diktiniz. Esnaf! ya esnaf, kimin işi varsa karşısında dükkan açtınız! çorbacı, sucu, çay bahçesi işletmecisi, simitçi derken ... Aş evi, ihtiyaç sahiplerine yönelik kullanılmış giyim kuşam dağıtımını sakın siyastinize alet etmeye yeltenmeyin. Ürküttüğünüz kurbağalara basmış olursunuz.

Endişelenmeyin, bu halk kime nasıl davranacağını çok iyi bilir. Buluşmalarınızdan eli boş dönmezsiniz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık Harekete Geçti Sosyal Medya Hesapları Takipte
Bakanlık Harekete Geçti Sosyal Medya Hesapları Takipte
Başkan Yüksel'den Haftanın İlk Açıklaması:“Önlemini al evde sağlıklı kal”
Başkan Yüksel'den Haftanın İlk Açıklaması:“Önlemini al evde sağlıklı kal”