Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa/ #fallingstar
TARIK ESKİ >

Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa/ #fallingstar

Sosyal medya dünyada başlayan yeni akımın paylaşımları ile çalkalanıyor.

Sinema, müzik, siyaset, sanat aklınıza gelen gelmeyen her alanda ''STAR'' olmuş isimler bu akımın uygulayıcıları.

FALLİNG STAR! ... ''Kayan Yıldız''.

Hiç beklenmedik bir anda ve ortamda, kalabalığın arasında kendinizi boylu boyunca yere atıyorsunuz.  Sosyal medya hesabınızda bu görüntünüzü #fallingstars '' kayan yıldızlar'' heşteki ile paylaşıyorsunuz.

Dünyadaki bu akıma, bizim Süleymanpaşa'da ilk kim katılır hangi starımız ilk paylaşımı yapar diye düşünecekken, bir baktık...

 Ekrem Eşkinat'ın yeniden A.Adayı olacağı paylaşımları sosyal medyada ardı ardına gelmeye başladı.

Süleymanpaşa'nın siyasi manada KAYAN YILDIZI yani, Falling Starı Ekrem Eşkinat bu akıma adını teneke harflerle yazdıran ilk isim olmayı başarmıştı.

Çok dikkat etmedim ama yanılmıyorsam bu gün, neden  yeniden A.Adayı olduğunu açıklayacağı toplantı için bir kaç gündür sosyal medyada faalmiş. 

Ona cicili bicili yeni bir sloganda bulmuşlar. 

DEĞİŞİME VE HİZMETE DEVAM İÇİN... 

Bu insana yazık değil mi, hiç mi acımıyorsunuz? Diye etrafındaki mıymıntı, ıkım kırım tiplere soracam sormasına da, kül yutmam edasında kasım kasım kasılıp boynundaki mangaldan haberi olmyana ne demeli... diye düşününce vaz geçiyorum.

Geri, 4,5 yıl geriye gittiğimde... bu günün hayal kırıklığı ile o günlerin umutlarını kıyaslıyorum da, hangi zaman diliminin KAYIP! olduğunu ancak o zaman görebiliyorum.

O zaman, daha Süleymanpaşa değiliz ve Ekrem Eşkinat belediye başkanı aday adaylığından aday olarak çıkıyor. Ne kadar önemliydi, umutlar tap taze... akmayan sular, toz toprak çamurdan girilemeyen sokaklar, sahildeki keşmekeş hal, mahalle aralarındaki çarpık çurpuk daracık sokaklar, sosyal ve kültürel geri kalınmışlık gibi gibi gibi yüzlerce sorun Ekrem Eşkinat'ın o güne kadar verdiği şahsi bakış açısındaki çağdaş, modern dünya görüşü sayesinde neredeyse sihirli deyneği ile gelecek ve bunları şıp diye halledecekti.

Destekledik!... hem de ne destek, eksiksiz, canla başla destekledik. 

Seçildi!... kadrosuna ve en yakınına aldıklarına baktık ki, günlerden çarşamba bile değildi daha pazartesi sabahı anladık, perşembenin gelişindeki emareler bizi... bu işin başı mavimtırak ve ortası laciverte döner, sonu morarır diye düşündürdü.

Tam da öyle oldu. 

O, star olarak başlayan adam ''Eşkinat'' bu gün tartışılan, güvenilmeyen hatta halk arasında önemli bir kesim tarafından ''neferet edilen'' hale nasıl GETİRİLDİ?... Etrafındaki ''yamyamların'' kendisini paramparça etmelerine nasıl göz yumdu?

İşte geldiği noktada, tellallar vasıtasıyla davetine adam toplamak zorunda kaldı.

31 Mart sabahı Eşkinat'a mektup, kargo, davetiye gönderecek olanlar adres kısmını Süleymanpaşa/ #falling star diye doldursunlar yeterli.

Yoksa...

Ekrem Eşkinat/ Kuzguncuk diye mi yazsınlar?

Bana KUZGUNCUK SAHİLİNDE çay, simit sözü versin bak ben ona neler anlatacam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor