Eşkinat'ın ''gözü'' Dimyat'a gitmeyi yemedi...
TARIK ESKİ >

Eşkinat'ın ''gözü'' Dimyat'a gitmeyi yemedi...

Dimyat'a gitmeyi ''gözü'' yemeyen Ekrem Eşkinat, evdekine yeniden A.Adayı ...

Oysa yakın zamana kadar hinliklerini, cinliklerini Dimyat yolculuğu için yapıyordu.

Bu gün ahtapot gibi sarıldığı Kadir abisinin altını oymak, onu açık düşürmek, tartışılır hale getirmek adına baş vurmadığı yol, birlikte olmadığı ''Kadir abi muhalifi'' yoktu. Nerede bir Kadir Albayrak muhalifi bulsa ''sürsüne'' katmak adına anında içli dışlı olurdu. 

Bu tipler ''değişiktir''... dün yine ''DEĞİŞTİĞİNE'' şahit olduk.

Siyasette veya sosyal hayattaki tavırlarına, davranış biçimlerine, bu gün farklı yarın farklı hallerine alışmanız, ayak uydurmanız güç olur. 

Ama!

Etrafındaki bazıları gibi, emrinde amade görünüp, arkasından kafanıza göre ... Yöntemini becerebilirseniz  sorun yaşamak bir yana ''AİLECE'' veya şahsen parmaklarınızdan akan balları dolduracak küp bulamazsınız.

Hele arada sırada onun ''paşa'' gönlünüde yapar , hoş tutarsanız var ya... 

Gelsin doğrudan teminler, gelsin konserler, organizasyonlar.

 Bu manada KUZGUNCUK!... Eşkinat'ın başını ağırtacak gibi görünüyor.

Ekrem Eşkinat!...

A.Adaylığını açıklamadan önce kime, kimlere danıştın?

A.Adayı ol. Çok başarılısın. Halk ve partililer senin arkandalar. Her mahallede, Eşkinat'ın yeniden aday olması için halk dört gözle bekliyor... Türünden yalakalıkları, goygoyculuğu, yağcılığı sana kimler yaptılar?

Aday olamadığın zaman veya olsan bile ''refüze'' olduğunda o yalaka, goygoycu takımı suçu kolaylıkla halka atacaklar biliyorsun bunu. Aradan geçen en fazla bir haftanın sonunda aynı yaltak takımı sağda solda eteklerindeki seninle ilgili biriktirdikleri taşları dökmeye başlayacaklar.

Çıktın mı Çınarlı mahallesine, gittin mi Aydoğdu'ya, oturdun mu yavuz Mahallesinde bir kaç esnafla, ziyaret ettin mi Zafer mahallesini Akçeşmeyi, Çiftlikönü şadırvanında hangi kahvenin önünde oturup dert dinledin?

Süslü püslü, cicili bicili yardakçı takımına, ''mutlugiller'' tipli tuzu kuru emekli taifesine, beklentisi tavan yapmış aç gözlü şakşakçı gurubuna BOŞ VER!... Gel sen beni dinle.

Nasılsa pek tanınan, bilinen biri değilsin. tebdili kıyafet yap ve çık bu dediğim yerlere ve Ekrem Eşkinat de, belediye de gerisini kolver zaten.

Çok değil, bir veya iki saat içinde karşılaşacağın manzara karşısında kararını kesin olarak verip hatta seçime kadar rapor alıp buraları terk etmeyi bile düşünecek hale geleceğini sana garanti ederim.

Düğün salonındaki nezaketen seni alkışlayan partilileri veya yanında çalışanları boş ver. Yarısı mecbur diğer yarısı nezaketli oldukları için orada seni alkışladılar. 

A.Adaylığını geç!... Aday olsan ne yazar? 

Halk... Seni Sevmedi, Sevemedi ve Sevmiyor!

GAME OVER!

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor