İlker Yağcıoğlu, Eşkinat'ın ipini çekti.
TARIK ESKİ >

İlker Yağcıoğlu, Eşkinat'ın ipini çekti.

Muhalefet dediğin işte böyle yapılır!...

 Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı ve geçtiğimiz haftaya kadar Süleymanpaşa CHP İlçe Başkanı... İlker Yağcıoğlu, aday adaylığını açıkladığı toplantıya yıllardır AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel'in ve ilçe Başkanı Hüseyin Uzunlar'ın ortaya koydukları eleştirilerin üzerine tek bir satır dahi eklemeden DERSİNİ ÇOK İYİ ÇALIŞARAK GELMİŞ.

Yağcıoğlu'nun belediye başkanlığına aday veya aday adayı olacak sorumluluğu göstermiş olduğunu anlıyoruz. Dünkü siyasetçi değil ki, CHP örgütü içinde yıllardır pişerek gelen ve bunu ilçe başkanlığı ile taçlandırmış siyasi figürden söz ediyoruz.

Görevi ve misyonu gereği, Süleymanpaşa'nın her kesimi ile bir araya gelmmiş, onların yakınmaları çerçevesinde aday adaylığı stratejisini çok iyi kurgulamış olduğu ortada.

Daha önceki yazılarımda da sıklıkla vurguladığım gibi...

İlker Yağcıoğlu, CHP genel başkan yardımcısı, parti sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak gurubuna dahildir. Siyaset ve strateji, parti disiplini ile birlikte gurup disiplini bakımından bir aradalar.

Aday adaylığı açıklama toplantısındaki kullandığı dil bana göre ustalıkla hazırlanmış TEKNOKRAT tekniği ile söyleme dökülmüş.

Tespitler bunlar diyor ve aralara serpiştirilen ip uçları ile;  ''Devamı aday olduğum zaman.'' dercesine yapılan bir konuşma.

İlker Yağcıoğlu, konuşmasında CHP'li aday adayı olmaktan ziyade Süleymanpaşa'da yaşayan ve mevcut yerel yönetimin aksayan, becermediği konuları çok iyi tespit etmiş ve bu aksamalara, beceriksizliklere herkes kadar tahammül sınırlarını zorlarcasına sabır göstermiş bir kişi portresi çizerek bana göre samimi, yalın ve içten kısacası ahaliden brisi olarak teşhislerini ardı ardına sıralamış.

Faik Öztrak, gurubuna dahil siyaset yürüttüğünü söylediğimiz İlker Yağcıoğlu'nun tespitlerinin bize söylediklerini aynı zamanda Faik Öztrak'ın dilinden diye kabul etmemiz kaçınılmaz.

Süleymanpaşa Belediyesinde, imar başta olmak üzere, fen işleri ile devam eden çarkın aksak dişlilerine vurgu yapan Yağcıoğlu bu tespitlerin olumsuzluklarının halka yansımış halini dile getirirken halkın tamamının antipatisini kazanmış konuların da tespitlerini iyi yapmış.

Bu genç siyasetçinin, heykellerden tutun Bizante ve Rodosto'ya varan değişik antipati yüklü eleştiri silsilesi kapsamında  Çınarlı, Yavuz, Altınova, Akçeşme, Çiftlikönü, Aydoğdu, Zafet ve diğer mahallelerle birlikte kırsal kesim mahalleleri dediğimiz köylerdeki tüm eksi yöndeki enerjiyi tespit eden STRATEJİYİ çok iyi kullandığını kabul etmek gerekir.

CHP siyaseti gözüyle bakacak olursak...

Çabuk hırsız ev sahibini bastırır. Olarak bakmayı hiç kimse iyi niyetsizlik olarak gösteremez.

Siyasi rakiplerin ortaya koyacakları eleştirileri, evet! farkındayız! bizlerde hoşnut değiliz!... mağduru oynama edebiyatı olarak algılamamak için hiç bir kaygı görünmüyor.

İşin o kısmına bakacağımız zamanlar gelecek.

Ancak açık olan bir gerçek varsa ki gün gibi ortada...

''KRAL'' (Eşkinat) ÇIRILÇIPLAK!...

Elden ne gelir? Nerede soyunmuşsa, kimler onu bu halde çırılçıplak bırakmışsa orada giyinecek.

CHP genel merkezi kalkar yine bu Ekrem Eşkinat'ı her şeye rağmen ADAY! gösterirse bu halk tavrını Eşkinat'a falan değil direk CHP'ye göstermekte haklı mı haksız mı olur?

Genel başkan yardımcısı ve Milletvekili'ne en yakın isim bu biçimde eleştiriler getiriyorsa ve BECEREMEDİ! diyerek BİZE BIRAKIN tarzında karşısına aday aday olarak çıkıyorsa CHP genel merkezi çok önemli bir kararın eşiğinde demektir.

Eşkinat'la devam dedikleri noktada Süleymanpaşa seçmeni de onlara gerekli cevabı kesinlikle anlayacakları en güzel biçimde verecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor