CHP'de yerel seçim öncesi ilçelere göre Milletvekili dağılımı...
TARIK ESKİ >

CHP'de yerel seçim öncesi ilçelere göre Milletvekili dağılımı...

CHP aday adayları REYTİNG telaşı içindeler.

Ardı ardına açıklanan aday adaylıkları, biri biri ardına başlayan kulisler...

Süleymanpaşa başta olmak üzere diğer bir iki ilçe belediye başkan adaylıkları konusunda ciddi sıkıntılar göze çarpıyor.

Enteresan olan, Milletvekilleri arasında yaşanan bir kaç ilçe için isim belirleme noktasındaki gelişmler...

Muratlı'da, Öztrak ve Yüceer mevcut başkan Nebi Tepe diyorlar, İlhami Özcan Aygun ise Ufuk Gençtürk ismi üzerinde oldukça ısrarlı olacağa benziyor.

Süleymanpaşa'da Öztrak ve Aygun kesin olarak Ekrem Eşkinat'ın karşısındalar ancak bu noktada Candan Yüceer ise onların tam tersi tutum içinde ''Eşkinat'çı''.

Ergene'de, mevcut başkan Rasim Yüksel tedbirlerini sağlamlaştırarak, Öztrak'ın oradaki Nuh Nuhoğlu hamlesini şimdilik savuşturmuş görünüyor.

Kapaklı mı, irfan Mandalı orada burca diktiği bayrağı ne pahasına olursa olsun korumaya devam ediyor ve bundan taviz vermeye hiç niyeti yok.

Şarköy'de Candan Yüceer ağırlığı kendini hissettirir boyuta ve Vahit Aslan'a yakın tercih hakkını kullanacak gibi görünüyor.

Ereğli!... Dananın kuyruğu asıl orada kopacak gibi. Milletvekilleri ''oy birliği'' ile mevcut başkan İbrahim Uyan'ın karşısındalar ve Ereğli için isim arıyorlar diyelim ve gerisini tamamlamak üzere beklemeye koyulalım.

Hayrabolu, Çerkezköy... CHP'nin ''Öztrak'ın'' haşarı çocukları!

Sultan Selim'in Sadrazamı Piri Mehmet paşaya dediği gibi; ''Senden daha iyisini bulduğum gün kelleni alacağım.'' Selim Hanın bu sözüne rağmen aynı Piri Mehmet Paşa Kanuni Sultan Süleyman'ın da sadrazamlığını yapmıştır.

Şimdilik, yerleri doldurulması neredeyse imkansız bu iki belediye başkanı için adaylık yolu açık görünüyor.

Malkara, Faik Öztrak orada tek söz sahibi ve nedendir bilinmez mevcut başkan Yurdakul'un başarılı çalışmalarına rağmen ismi tartışmalılar arasına ısrarla dahil edilmeye çalışılıyor. 

Saray... Nazmi Çoban için çanlar bir daha çalmayacak gibi görünüyor. Abdül Taşyasan CHP'nin Saray'da kesin adayı! diye not alabilirsiniz. Milletvekilleri bu isim üzerinde anlaşmaya varmış görünüyorlar.

Çorlu!... Bir kaç satır yazmanın ötesinde ele alacağımız ve çok değişik boyutlarıyla analiz edeceğimiz o kadar ayrıntı var ki, bir kaç gün sabır gösterelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor