Kadir Albayrak ve Adem Dalgıç, Tekirdağ'da CHP - HDP ittifakının dibine tuz ruhu döktüler.
TARIK ESKİ >

Kadir Albayrak ve Adem Dalgıç, Tekirdağ'da CHP - HDP ittifakının dibine tuz ruhu döktüler.

Aday Adayı olacak partililer, yönetici konumundaysalar görevlerinden istifa ediyorlar ve başvuru formlarını parti yönetimlerine teslim ediyorlar.

Buraya kadar tamam da…

CHP, Tekirdağ il başkanı neden istifa etti anlaşılamayan kısım o.

ADAYI olsa bile ADAY! yapılmaz ki, bir tarafı mutlaka eksik kalır.

Süleymanpaşa için mi aday olacak yoksa Büyükşehir için mi?

Aday yazdım farkındayım ama dönüp ADAYI diye düzeltmek zor geldi. Nasılsa HİÇBİRİ olamayacak. Öylece kalmasında sıkıntı yok.

                                                                          *   *   *

 EŞKİNATÇI bir DAVUT var. Bu yazıdan sonra kesin yine hoplayacak.

Kendisini en yakın zamanda ziyaret edecem. Hiç merak etmesin. Hasret sona erecek! Şu aralar çok daha önemli konularla ilgilenmem gerektiği için ‘’kendisine zaman ayıramıyorum.’’ Ayak üstü uğramakta olmaz, adilli, sadilli hak ettiği gibi CEBİNDEN! arayarak, randevu alıp ziyaretine gideceğimden emin olsun. Ulaşmak zor olmadı sadece biraz zaman aldı!

Her neyse karşımızda KRALI şamar oğlanıyken, SOYTARISINA ayırdığımız bu kadar  zaman bile çok.

 Eşkinat, demişken... Onun yerinde olmamak için haline o kadar çok şükür eden var ki, o konuya bu yazıda girmek zaman kaybı olacağından gelecek günlere bırakmakta fayda var ve CHP genel merkezinden buralara sarkan haberlere göre, isminin üzerini kalın kalemle çizmişler… diyelim ve geçelim.

                                                                             *   *   *

CHP genel merkezi ANDIMIZ tartışmalarına elinen geldiğince uzak durmaya çalışırken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tüm personelini toplayarak mesai çıkışında ANDIMIZ programı hazırlayıp, personele avaz, avaz ''ANDIMIZI'' okuttu.

İlçe belediye başkanlarından personelleriyle bu programa katılanlar vardı. Büyükşehir belediye başkan aday adayı Adem Dalgıç programa iştirak edenler arasındaydı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, HARİKA BİR İŞ BAŞARDI!

Armoni FM'de benim programıma katılan Albayrak'a bir soru sormuştum... ''Sayın başkan, CHP - HDP ittifakı gerçekleşirse, tavrınız ne olur?'' Ve Albayrak'ın bu soruya cevabı net ve tam da ondan beklenen biçimde geldi. 

''ASLA TASVİP ETMEM, ŞAHSİ KARŞI TAVRIMI GÖSTERİRİM'' biçiminde net cevap veren Albayrak, dün personelini bir araya toplayarak ANDIMIZI okuturken... CHP-HDP ittifakına karşı tavrını ortaya koyuyordu.

En azından Albayrak'ın bu duruşunu ben bu biçimde okuyorum.

CHP genel merkezinin HDP ile sağladığı İTTİFAK ötesi bir araya gelişe Tekirdağ'dan yükselen KARŞI TAVIR olarak okunması gereken dünkü hareket net olarak algılanmalı ve değerlendirilmelidir.

Tekirdağ başta olmak üzere Trakya CHP teşkilatları, CHP-HDP ittifakına karşı tavırlarını dünkü Kadir Albayrak'ın tüm belediye personelini bir araya getirerek ANDIMIZI okutmasıyla koymuş oldu.

Genel merkez sessiz!... Milletvekillerinden tık çıkamıyor!... 

Aman HDP incinmesin, aman HDP ile pişirdiğimiz aşa su katılmasın endişeleri ile kıvranan CHP genel merkezinin mıymıntı tavrına karş,ı dün Tekirdağ'dan gelen tavır çok açık ve çok netti.

Diğer yandan, büyükşehir aday adayı Adem Dalgıç dünkü programa katılarak, aynı karşı duruşu göstermiştir.

Adem Dalgıç niteliklerindeki, miili ve manevi değerleri her şeyin önünde tutan bir isim bu mesajı farklı okumuş olamaz. Dün o programa iştirakinin arkasında aday adayı olarak ''hamaset'' içeren, kendisini gösterme amacı asla taşımadığına inandığım tavrı ile bu analizi çıkartmak zor olmadı.

Aynı kanıyı neden Ekrem Eşkinat içinde ortaya koyamıyoruz? Orada olsa aynını paylaşmaktan çekinmez hatta övgüyle ondan da söz ederdik.

İyi işti KADİR ABİ!

Tebrikler.

Bir diğer tebrik hak eden hiç kuşkusuz ADEM DALGIÇ olmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor