Tekirdağ / Süleymanpaşa için çözüm Mansur Yavaş...
TARIK ESKİ >

Tekirdağ / Süleymanpaşa için çözüm Mansur Yavaş...

Tekirdağ'a/Süleymanpaşa'da gerekli olan...

Mansur Yavaş tipinde  birisi... 

Kadın veya erkek hiç fark etmez.

Bulunmaz hint kumaşı olsun yeter.

Biraz daha işin matrağına vurursak... Bir zamanların efsane Fenerli santfor ''genç'' Semih gibi de olabilir. Fenerin yedek kulübesinde geçirdiği zaman evinin salonunda geçirdiği zamandan daha fazlaydı. Sezon boyu aldığı  süreler toplamda bir maçın süresi kadar bile değildi ama oyuna girdiğinde işi yine o bitirirdi. Semih futbolu bıraktı hala GENÇ SEMİH olarak anılıyor. 

Aslında en elzem ihtiyaç böyle bir isim ama elden ne gelir ki, yok işte...  Bulunsa geldiği gibi oyuna sokulacak, Semih veya Mansur Yavaş gibi yedek kalması söz konusu bile olmayacak.

Suçlu Tekirdağ Rakısı olabilir mi?

Ne dersiniz...

Belki, Mansur Yavaş gibi bir hatta bir kaç kişi çıkacak çıkmasına da, meziyetlerini ifade edecek BONCUKLAR mideye indiğinde Tekirdağ rakısı yüzünden eriyerek, kalın bağırsaklara intikal etmeden tuz buz oluyordur. 

Haliyle araki BONCUK BULASIN!

Mansur Yavaş'ı olmayan Tekirdağ/ Süleymanpaşa ne yapıyor?

Özüne dönüp, alt yapıdan yetişenlerde umut arayışına koyuluyor. Bunu Osman Tabak ve Ahmet Aygün'le deneyen Süleymanpaşa o zamanki adıyla Tekirdağ, hiç kötü sonuçlar almamışken, Osman Tabak'ın ardından Aygün'le yola devam yerine birden bire strateji değişikliğine giderek, yerlinin yerlisi ekolünden vaz geçti ve farklı tercihlerde bulunmayı seçti. Aradaki Kadir Çebi dönemini de yerlinin yerlisi ekolüne dahil etmemek haksızlık olur.

Adem Dalgıç, dönemini de ilave edebiliriz bu sürece ancak Adem bey 2. dönemde Süleymanpaşa yerine hedef büyülttüğü için istikrar sorununu ahaliye reva gördü.

Sonuç...

Son 5 yılın finalindeki klasik açıklama...

Önümüzdeki seçime bakacağız!

Söylemesi kolay da, bu süreci yaşaması, kaybedilen 5 yılı telafi etmek hiç kolay değil.

Bir önceki seçimde...

Tıpkı bir zamanlar yabancı ama TÜRK UYRUKLU olduğu için oynatılabilen oyuncular gibi, denenen ancak umutları kısa sürede hüsrana uğratmış ve 5 yılın sonunda ondan kurtulabilme adına...

Jübile teklifini geri çeviren Ekrem Eşkinat!... Kendince gördüğü rüyayı yorumlayıp, şakşakçılarıyla birlikte aldığı karara göre ahalinin umutlarını 5 yıl daha KARARTMAYA! niyetli. 

Şehrin ve ahalinin vaziyeti ortada...

Mansur Yavaş'ı mı davet etsek, ne dersiniz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor