CHP Tekirdağ İl Başkanı, elini kolunu bağlayan iplerden kurtulup makamının gereğini yapabilir misin?
TARIK ESKİ >

CHP Tekirdağ İl Başkanı, elini kolunu bağlayan iplerden kurtulup makamının gereğini yapabilir misin?

İki CHP'li ve her ikiside CHP'nin ana dilinden konuştular. Biri ihrac edildi diğeri ise mükafat bekliyor.

Şafak Başa ve Öztürk Yılmaz!

Belkide ilk kez CHP'li gibi konuşmuş olan Öztürk Yılmaz'ın suçu CHP'nin anadilinden konuşmaksa, ihracı gerekenler listesinin son sıralarında olması gerekiyordu.

Bu işin arkasında bir değil bir çok iş var ama nasılsa bir gün onlarda gün yüzüne çıkacaktır.

 

                                                             *     *     *

Tekirdağ'da olanın adı nasıl konmalı?

Belediye başkan aday adayı, 44 ay genel müdürü olarak ''birlikte'' çalıştığı mevcut büyükşehir belediye başkanı için verip veriştiriyor.

Müfettişlikten gelen alışkanlığı olsa gerek, ''raporunda''...

AK Parti il başkanının, ilçe başkanının dört buçuk yıldır dile getirirken, dillerinde tüğ bittiği bütün eleştirilerin önemli bölümlerini satır başları ile derlemiş toparlamış ve arajman olarak ortalık yere saçıyor.

Oysa kendisi tüm bunlar yaşanırken, büyükşehir belediyesinde, TESKİ'de ''çaycılık'' yaptığı için hiç dahli yokmuşçasına kurduğu hayal perdesinin arkasından verip veriştiriyor. Aklınca, Hacivat iş tutumuş ceremesini Karagöz çekmişe getiriyor.

Bunu belli nedenlerden dolayı yapmış olabilir!

Ya, bu eski genel müdüre birileri; ''Sen kesin adayımızsın ama önce bu dönemin suçlusu, beceriksizi olarak mevcut başkanı göstermemiz gerekli ve bunun için gerekli kozu bize sağlayacak açıklamaları sen yap ki, devamında biz de rahatlıkla işlemi tamamlayabilelim.'' dediler

Ya da, ''partiyi ''CHP' yi'' kurtaracaksak, bu dönem için kendini fedaya hazır mısın? Hazırsan, ZİHNİYETİMİZİN aczini Kadir Albayrak'a yıkalım ki, genel merkezden müdehalelerimizle işleyişin içine nasıl ettiğimiz ortaya çıkmasın.'' dediler.

Her iki halin birisinde kesinlikle Kemal Kılıçdaroğlu mutlaka vardır. O yoksa ona yakın isimlerden en az 3'ü kesin vardır.

Hatta Tekirdağ Milletvekili düzeyinde 2 isim ama kenarından ama köşesinden mutlaka dahildir. Aksini düşünmek salaklığın dik alası olur ki, siyasetten az çok anlayan kazın ayağının böyle okunması gerektiğini bilir.

Şimdi soru?

Bu açıklamaların ardından...

CHP Tekirdağ il başkanı sen neredesin? 

KUKLAMISIN BE HAZRET!...

Bu eski genel müdürün, yeni aday adayının çıkışı sizde hiç bir etki yapamadı mı, yaptıysa seninde mi elin kolun dilin başkasının güdümünde? 

Tekirdağ Milletvekilleri sizler nerelerdesiniz?

SİZİN İPİNİZ KİMİN ELİNDE?

Birilerinin veya birinin elindeki o ip, nerenize bağlı?

Öte yandan...Adamı, bilmem neredeki görevinden, bilmem neredeki makamı mevkisinden AİLECE buraya ''geçici süre için, yalvar yakar, binbir rica ile getirtmişsiniz'' getirtmesine de üstüne üstlük direk genel başkana ve Milletvekili, genel başkan yardımcısına bağlılığını BİADINI arz eden bu ''adamcağızı da'' yalnız bıraktığınızın farkındasınız değil mi?

Siz yoksa bir taşla bir kaç kuşu birden mi indirmeyi amaçlıyorsunuz, he ne dersiniz? Asıl niyet bu mu?

Aksi halde...

Tekirdağ CHP il başkanı, zerrece yüreğin varsa, iplerin bir başkasının elinde değil de özgür iraden sayesinde, bu zorlu süreç için o koltuktaysan ki unutma işgal ettiğin koltuk aynı zamanda PARTİLİ İLK CUMHURBAŞKANI VE CHP'NİN KURUCUSU ATATÜRK'ÜN DE KOLTUĞUDUR!... 

Bu  sürecin GEREĞİNİ YERİNE GETİRİRSİN. 

Kitabın ortasından ve amiyane tabirle, herkesin anlayacağı dilden... SIKIYORSA, MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI İÇİN BU SÖZLERİ SARF EDEN KİŞİ HER KİM OLURSA OLSUN GEREĞİNİ YAPARSIN!

Geçen süerede yaptığın gibi, bir yerlerden icazet bekliyorsan ki, durum onu gösteriyor, hemen o görevi teslim etmelisin.

Oysa, biz sizi şahsınızda karakteriniz, olgunluğunuz ve CHP içindeki saygın, toplum neznindeki anıldığınız genel halinizle bilir ve öyle de tanırız. Gereğini size yakışan gibi yapacağınızdan eminiz!

Öztürk Yılmaz, CHP'nin anadilinden konuştuğu için ihrac edildiyse... Şafak Başa, bir saat daha CHP üyesi olarak kalamamalı.

Vaka, CHP'de bu gelenektir, işler böyle olur veya Muharrem İnce'nin de dediği gibi'' CHP'nin neden iktidara gelemediği'' noktasından haraketle bunu olağan görüyorsanız... Bunları yazmadım sayın.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor