Partinin süpürgesini aday gösterseler KAZANIR!
TARIK ESKİ >

Partinin süpürgesini aday gösterseler KAZANIR!

Nerede kaldı bu sosyal medyadaki PARTİZAN fenomenler diye merak etmeye tam başlamıştık ki, dün birer birer burunlarının ucunu göstermeye başladılar.

Önüme çıkan ilk geyik muhabbeti...

AK Parti, Süleymanpaşa'da falancayı aday gösterir beklentisindeki CHP'liler daha şimdiden bayram etmeye başlamışlar. Ama başka bir falanca isim aday gösterilirse diye ''o'' isimden  edişe ediyorlarmış.

 Süleymanpaşa'da, AK Parti'de o isim gösterilirse bayram, bu isim gösterilirse eyvah!... Zihniyetindeki CHP'liler; halktan  kopuksunuz hadi bunu çoktaaan öğrendik öğrenmesinede, kendi tabanınızda, kendi aranızda ne zaman fersah, fersah ötelere savruldunuz?

Süleymanpaşa'da CHP'li olsun olmasın, CHP'ye sadece oy verenler dahi mevcuttaki EKREM EŞKİNAT ismiyle devam edilecek KORKUSUYLA yatıp kalkıyorlarken, siz neden başkasının bahçesindeki ağaçlara taş atıyorsunuz?

Size üç ayrı gurubun varlığından söz edeyim.

Birinci gurupta; 

Ekrem Eşkinat'ı ''sevenler'' var. Onlar Eşkinat'a sonsuz derecede ''DUYGUSAL'' bağlılık içindeler ve haklı olarak ver coşkuyu modundalar.

İkinci gurup;

CHP'yi severnler...   Ekrem Eşkinat, tekrar aday gösterilirse endişesi ile geceleri uyku uyuyamayanlar.

Üçüncü ve son gurup;

Süleymanpaşa'yı sevenler... Bu gurup, Ekrem Eşkinat tekrar aday gösterilsin(!) de, kaybedilmiş 5 yıl geride kalsın,''SÜLEYMAN PAŞA KAZANSIN!''beklentisindekiler.

Gelelim AK Parti cenahına...

Hani CHP'de, AK Parti adayının kim olacağı konusunda bayram / endişe arasında med, cezir yaşanıyormuş ya... AK parti'de ise ne yönetim ne de üyeler bu konuda hiç endişeli veya sevinçli değiller. Aday Adaylarınınsa hiç umurlarında değil.

Sözün başında da dediğimiz gibi, CHP cenahında bazılarınca hala daha Eşkinat ''pompalaması'' devam ederken, AK Parti'de neredeyse herkesin gözü bunlara aday adaylarıda dahil...

PARTİ GİRİŞİNDE, KAPININ ARKASINDAKİ SÜPÜRGENİN ÜZERİNDE! 

Hal böyleyken,

BAZI! CHP'liler... Onlara  sürekli kaybettiren bu karalama, itibar zedeleme, kulaktan duyma, asılsız, iddiadan ibaret, dayanaksız ve tarihsel bütünlükten bi haber, hakaret ve küfür edebiyatına dayanan, sürekli inkar, sürekli tahrik v.b gibi huyu, suyu hala daha neden terk etmezler? 

Derme çatma hatıratlar üzerinden kitap yazanların keselerine milyonlarca liralık destek, sözüm ona konferans adı altındaki mamalanma kaynaklarına katkıda bulunmak, sırf siyasi nefretlerini gidermek adına ALDATILMAYA, KULLANILMAYA DEĞER Mİ?

Kendi evlerinin camdan olduğunun hala daha farkında mı değiller, başkasının evine taş atmakta ısrarlılar... anlamak kabil değil.

AK Parti, seçmenine ''KOYUN'' yakıştırması, benzetmesi yaparlarken... hemde toplumsal hafızadan bi haber ve toplumsal nezaketi hiçe sayma pahasına...

Yanılmıyorsam, üst üste 11(on bir) seçim kaybeden birinin''genel başkan diye'' peşinden uçuruma defalarca yuvarlanmayı nasıl ve  hangi benzetmeyle bağdaştırmak gerekir? Sorusunu neden kimse sormaz, soramaz?

25 Haziran hünü,''ŞİZOFRENLER''!... diye tarif edilen, adlandırılan, tanımlanan CHP seçmeni, kendisine bu tanımı layık gören kuantumcu Muharrem İnce, İstanbul'a aday gösterilirse, gidip ona nasıl oy verecekler?

İnce'nin kendileri hakkındaki bu teşhisini doğrulamak adına mı? 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor